» » Мирні заходи для воєнних людей

Мирні заходи для воєнних людей

23 лютого у приміщенні Центру культури „Уваровський дім” зібралися ворзеляни та гості слища, аби привітати зі святом захисників Вітчизни, у першу чергу – військовослужбовців, ветеранів ВВВ та війни в Афганістані, дітей війни, учасників бойових дій.

У двохгодинній святковій програмі брав участь селищний голова С.О.Кухарський, Ірпінське культурологічне товариство ім.Д.Х.Парамарчука, яке очолює письменник, бард Олександр Єрмаков, ірпінська літературна студія „Дебют” та нещодавно створений при ЦК „Уваровський дім” фольклорно-етнографічний ансамбль „Перевесло” (керівник - В.Коваленко, акомпаніатор – О.Бєлко).

У культурному житті ворзелян цей захід має історичне значення: вперше глядацькі ряди концертної зали „Уваровського дому” не мали жодного вільного місця; вперше гості із Ірпеня були не просто глядачами (як на усіх попередніх заходах), а учасниками святкової програми; вперше односельчанам представив свій творчий доробок новостворений ансамбль „Перевесло”.

Майже весь репертуар концерту звичайно ж був зосереджений навколо теми „війни і миру”. Саме про це читали власні вірші поетеса Августа Леонтович та „дебютівець” Володимир Симоненко, пісні на воєнну тематику під гітарний супровід виконували барди Микола Ричков, Олександр Єрмаков, Роман Чорноус і Олег Козак. Особливе враження на усіх присутніх справив виступ (майже експромтом) Вікторії Козак та її 8-річної доньки Ніни, які підготували попурі відомих пісень воєнних років.

Близько години із успіхом дебютував ансамбль „Перевесло”, представивши майже 40 пісень різної тематики. Цікаво, що колектив устиг напрацювати вже два окремих репертуари (а минув лише місяць від дня його створення!) перший із яких 16 лютого був презентований у Київському музеї гетьманства. „Наступні виступи нашого колективу відбудуться на початку березня в Музеї архітектури і побуту під відкритим небом у Переяслав-Хмельницькому та у клубі ворзельського санаторію „Перемога” (5 березня, початок о 16.00), - розповіла усім присутнім на концерті художній керівник „Уваровського дому” Ніна Михайлишина.

Відзначення Дня захисника Вітчизни – це вже шостий творчий захід, організований Центром культури у Ворзелі. Йому передували поетичні, музичні вечори, психологічні та філософські лекції і семінари. „Березнева програма нашого закладу має бути не менш насичена і цікава, - обіцяє Н.Михайлишина. – Слідкуйте за афішами та приходьте до нас за новими враженнями, знаннями і творчими знайомствами”.

Юлія Бережко-Камінська
  0
Коментарів: 0
Додати коментар