» » Перспектива розвитку Ястремщини – значна

Перспектива розвитку Ястремщини – значна

Мікрорайон Ястремщина – один із найбільших у Бучі – красивий і досить цікавий. Але разом з цим, там існує чимало проблем. Про те, як він розвивається, які питання потрібно вирішити та які нові об’єкти там планують побудувати, в своєму інтерв’ю розповіла депутат Бучанської міської ради Тетяна Кравченко.

- Тетяно Петрівно, розкажіть декілька слів про себе, де працюєте?
- Працюю в ПП «Автотехсервісі», що в Бучі, головним бухгалтером. Народилася і виросла в цьому місті, навчалася. Одружена, маю двох дітей. Своє місто дуже люблю і намагаюся зробити для нього щось корисне.

- Які проблеми наразі існують на Вашому виборчому окрузі?
- У мікрорайоні Ястремщина шість двоповерхових будинків і гуртожиток, решта – приватний сектор. Окрім товариства Новатор і кооперативів Дачний і Вишневий, решта - стара забудова. Проблем було дуже багато, адже ми «окраїна» Бучі, але багато з них уже вирішилося. Гостро стояла проблема доріг, аварійних дерев. У мікрорайоні Ястремщини – каналізація, водогін – одна свердловина, відсутність закольцовки. Якщо трапляється аварія, то люди тиждень можуть сидіти без води. Поки був Радгосп, працювали й служби – щось викачувалося, робилося. Сьогодні ця каналізація тече в ставки.

- Що із запланованого Вами вже вдалося реалізувати?
- Але разом із тим зроблено три великих, центральних для даного мікрорайону, дороги – по вул. Києво-Мироцькій (ще залишилося 200 м), Євгена Гребінки, Воїнів-інтернаціоналістів. Раніше була заасфальтована лише вулиця Патона. По решті вулиць спочатку потрібно вирішити питання з комунікаціями, а потім вже буде прокладатися асфальтне покриття. Знято частину сухостійних дерев, у двох будинках перекрито дахову покрівлю, виконані поточні ремонти, зокрема водогону по вул. Мічуріна.

- Місяць тому розглядалося питання про розбудову мікрорайону Ястремщина. Чи реально його втілити?
- Не так давно був затверджений план розбудови мікрорайону Ястремщина. Перспектива – дуже велика, але коли вона реалізується сказати поки що складно. Можливо, деякі роботи розпочнуться і в цьому році. Мікрорайон, який існує, так і залишиться, адже там в основному приватний сектор – ніхто нічого зносити не буде. Новобудови зводитимуть поряд. На мою думку, роботи потрібно почати з каналізування та очищення ставків.

- Яка ідея в цьому проекті, на Вашу думку, є найцікавішою і, можливо, найбільш доцільною?
- Розроблений проект мені дуже сподобався. По-перше, добре продумана соціально-побутова сфера: все таки буде три дитячих садочки, школа, два торгових центри, що дасть додаткові робочі місця. Якщо облаштують ставки і побудують великий парк, то буде чудова зона відпочинку. Поки що недоліків у цьому задумі я не бачу.

- Як в даному мікрорайоні розвинена інфраструктура?
- Дуже погано. Сьогодні у нас немає жодного магазину, відсутні й дитячі майданчики. Щоправда один був облаштований у товаристві Новатор силами батьків.
Гостро стоїть питання й транспортного забезпечення. У нас проживає багато людей похилого віку, яким необхідно подолати чималу відстань до центру Бучі, щоб купити того ж хліба. З цього приводу я зустрічалася з головою правління АТП №13250 Олегом Сотніковим. Він розуміє ситуацію, що склалася, але запускати автобус – економічно необґрунтовано, бо потрібно, щоб пасажирів було близько 400 чоловік у день. Ми домовилися, що двічі на день – вранці й вечері, ходитиме маршрут №381. Якщо вранці проблем немає, то ввечері, через те, що це київська маршрутка, вона до нас не доїжджає.

Повністю владнати питання досить складно. У перспективі, коли розпочнеться розбудова мікрорайону Ястремщина і будуватиметься нова дорога, дана проблема зникне.

- В чому ж причина, що навіть невеличкий магазин на території округу не вдалося побудувати?
- Сьогодні взагалі багато об’єктів – стоять. На будівництво значною мірою вплинула економічна криза. Крім того, треба ще виконувати технічну документацію, що також займає багато часу і коштів. Та й віддаленість мікрорайону також впливає на те, що приватні підприємці не хочуть відкривати там свої заклади. Але сподіваюся, що це мине і вподальшому справа зрушиться з місця.

- Яка ситуація з благоустроєм в даному мікрорайоні? Сміття вивозиться?
- Останній рік нарікань на вивіз ТПВ немає. Контейнерів достатньо, але є жителі, які цим незадоволені, бо сміття викидають і ті, хто не поживає в даному мікрорайоні. Проте, виривати ямку і закопувати або спалювати його – сьогодні також не вихід.
У приватному секторі проблемним питанням є собаки. Часто господарі, які їх утримують, випускають тварин гуляти на вулицю. Від цього страждає решта жителів, адже собаки агресивно поводяться, нападають на дітей. Зверталася до різних служб, тісно співпрацюємо з відділом благоустрою. Але наше законодавство недосконале – ніякої управи на таких горе-господарів немає. Єдине, я можу піти і поговорити з власниками тварин – зараз вони їх уже перестали випускати. А загалом – досить важко боротися з цією проблемою.

- Які плани щодо розвитку округу в поточному році?
- У 2009 році планується заасфальтувати провулок Гребінки, встановити дитячі майданчики і провести освітлення по вул. Першотравневій. Зокрема жителі звернулися з проханням встановити дитячий майданчик в районі вулиці Мічуріна. Там є цікава стежина (як входити до лісу), яка існує вже років п’ятдесят. Свого часу люди посадили там клени і місце дуже гарне – особливо осінню. Туди бігають гратися діти, тому дитячий майданчик на цій території буде доречним.

- Зі своїми колегами по депутатській роботі працюєте злагоджено чи, може, іноді виникає якась здорова конкуренція?
- З усіма колегами-депутатами я в нормальних відносинах. До кого б не зверталася з якимись питаннями (адже є депутати, які обиралися вже не один раз і мають значний досвід), у допомозі мені ніхто не відмовив. Дуже допомагає секретар ради Марія Крижова, за що я щиро вдячна. І в свою чергу намагаюся допомогти всім, що в моїх силах.

- А конфлікти трапляються?
Все це робочі моменти, які виникають всюди, не тільки в справі місцевого самоврядування. Десь щось недоопрацювали, в чомусь виникли якісь питання, але завжди можна сісти і все вирішити. Тим паче, що ми всі мешканці Бучі й зацікавлені в тому, щоб місто було гарним, розвивалося.

- Чого саме Вам, як жительці Бучі, не вистачає в місті?
- Буча – гарне містечко й за останні роки змінилося на краще. Хотілося, щоб була більш розвинена сфера обслуговування і не тільки в центрі, а й у більш віддалених місцевостях. А ще – більш досконала транспортна інфраструктура, з’являлися нові маршрути. Не менш важливим є й питання появи нових робочих місць, адже від цього і людям буде добре, і до бюджету міста будуть надходити кошти.
Людмила Гладська
Довідка

Депутат по виборчому округу №15, куди входять вулиці Євгена Патона, Першотравнева, Мічуріна, частина Києво-Мироцької, Радгоспна, Гребінки, провулок Євгена Гребінки, Новатор, Воїнів-інтернаціоналістів, Дачна, два гуртожитки по вул. Чкалова, 1 і Чкалова, 1А. Крім того, звертаються жителі дачного кооперативу «Вишневий». Виборчий округ – дуже великий, тож роботи і проблем по ньому вистачає.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар