» » Ірпінська «Шахрезада» танцює в спортшколі

Ірпінська «Шахрезада» танцює в спортшколі

1 лютого в Ірпінській дитячо-юнацькій спортивній школі відбулася презентація школи східного танцю «Шахрезада». Про Шахразаду розповіли її тренери – Мирослава Дмитруха і Наталія Єсаулова. Також вони продемонстрували зразки східних танців. Виступи ірпінської «Шахрезади» чергувалися з кінопоказом східних танців. Кінофрагменти засвідчили, що ірпінчанки не поступаються майстерністю професійним танцівницям. Хоча на екрані глядачі побачили один танець, який Мирослава і Наталя не танцюють і вчити своїх учениць не будуть, адже це танець зі… стільцем в зубах. Цей танець належить до шоу, в кожній країні східні танці мають свої особливості. В Єгипті, наприклад, існує кілька танцювальних шкіл. Танець із ціпками саіді серед пастухів, який спочатку танцювали чоловіки, а потім перейняли жінки.

Проте є три напрямки східного танцю – фольклорний, класичний і шоу. Танцям усіх напрямків навчає «Шахрезада». До школи приймають дівчаток віком з 13-ти років. Верхня вікова межа учениць не встановлена. Східні танці виконують і жінки 55 – 60-ти років.
Навчання в школі триває півроку – рік. В «Шахразаді» не лише танцюють, а й вивчають культуру Сходу, плануються виїзди на різноманітні конкурси та семінари.

Цікаво, що Мирослава Дмитруха і Наталія Єсаулова закінчили Національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана. Мирослава – економіст, що працює бухгалтером, Наталя – фінансист, у свій час працювала в закладах зв’язку. Мирослава захоплюється танцями змалку. З вдячністю вона згадує Тетяну Ярошенко, під керівництвом якої працювала в Ірпінському дитячому хореографічному ансамблі «Едельвейс». П’ять років тому Мирослава відкрила для себе світ східного танцю.

- Тепер це моє життя, - говорить вона. Вже три роки Мирослава займається тренерською діяльністю.
Наталя Єсаулова 10 років займалася карате, має чорний пояс. Але одного разу дівчина побачила східні танці, і танці перемогли.
- Східний танець – це мистецтво, а не ресторанний рівень, - стверджує Наталя.

Вона згадує свого тренера з карате, що порівнював східне єдиноборство з молотком, яким можна і вбити людину, але й можна забити в стіну цв’ях, на якому повісити красиву картину. Так само й східний танець: хтось може виконувати його вульгарно й хтиво, однак шануюча себе танцівниця ніколи не дозволить, щоб їй запихали в одяг гроші. Виконавиць східного танцю нерідко запрошують на різні вечори. Тренер, яка вчила Наталю східному танцю, бере за вихід від 750 гривень. Наталя Єсаулова також виступає на корпоративних вечорах, за номер їй платять 50-60 доларів. Існують певні правила поведінки виконавиць східного танцю на таких заходах.

- Східний танець – це справжнє мистецтво, яке пробуджує в людях почуття прекрасного, - розповідає Наталя.

На презентації також відбувся показ костюмів виконавиць східного танцю.

Мирослава Дмитруха та Наталія Єсаулова постійно відвідують майстер-класи в Києві, куди приїздять танцівниці з різних країн. А найпрестижніший фестиваль східного танцю відбувається в Єгипті, він збирає викладачів з усього світу, відвідати цей фестиваль є спільною мрією Наталії та Мирослави.

Анатолій Зборовський
  0
Коментарів: 0
Додати коментар