» » » "Ось такі справи у нашої медицині!"

"Ось такі справи у нашої медицині!"

У цій статті мова йтиме, в основному, про медиків. Не про якість їх роботи, а взагалі про можливість існування охорони здоров'я в нашому регіоні. До традиційних проблем — нестачі коштів, відсутності достатньої кількості кваліфікованих лікарів, застарілого обладнання додалася ще одна — нестримне бажання новоявлених чиновників (Олега БОНДАРЯ, Анатолія МОРОЗА, Юрія РОМАНЕНКА тощо) покерувати галуззю.

Особисто я поважаю людей у білих халатах. І не тільки тому, що вони мене вправно лікують, а ще й тому, що це інтелігентна, широких поглядів аудиторія. І яким же було моє здивування, коли на нещодавній виробничій нараді працівників охорони здоров'я з керів-ництвом міста, ці поважні й розумні люди сиділи мовчки і ковтали хамське ставлення до себе з боку чиновників. Форма спілкування Ірпінського міського голови п.Бондаря, а саме він вів нараду, носила агресивний характер. Посадовець не вміє слухати людей, постійно перебивав виступаючих, увесь час з кимсь розмовляв по мобілці. Примітивні суперечки з представниками громадськості створювали нервозність, а ще більше дратували «наїзди» міського голови на Бучанського міського голову. Не солідно і прикро, що людина такого рівня опускається до базару.

До розмови з медиками не був готовий. Єдине, що запропонував — два місяці попрацювати безплатно, без грошей. Тоді, мовляв, не доведеться нікого скорочувати. Хіба це вихід?! А далі — жодних пропозицій, більше того, невдоволення, коли хтось щось пропонував. В усьому відчувалася неповага до аудиторії. Складалося враження, що чиновник прийшов на зустріч не підготовлений, бо всі фінансові питання роз'яснювала начальник управління фінансів Є.Данилюк. Вона постійно наголошувала на економії коштів, у першу чергу на зарплатні та енергоносіях. Як позитив, навела приклад по відділу освіти, де внаслідок зняття різних надбавок зекономлено більше 700 тисяч гривень.

Свою думку намагалася донести депутат Ірпінської міськради, голова профільної комісії О.Джам, доповідала про перемовини з Бучанською радою, намагалася внести пропозиції. Та де там, з вуст О.Бондаря звучали недолугі репліки, типу, «ми знаємо, що ви дружите з Федоруком, ви конкретніше говоріть, пропонуйте щось».І так декілька разів.

Та до честі депутата, О.Джам закликала посадовців знайти порозуміння з бучанською владою.
Виступ головного лікаря ІЦЛ Д.Лісняка носив діловий характер. Його пропозиція полягала в тому, щоб людей не скорочувати, а відправити у відпустки за свій рахунок. Попередню згоду медики дали. Керівник декілька разів звернувся з проханням не скорочу-вати людей. «Ми розуміємо всі труднощі, але за цифрами стоять люди», — підкреслив Данило Костянтинович. Не схвалив він і згортання ліжкомісць, бо від цього кількість хворих не зміниться, а скорочення ліжок потягне за собою скорочення людей.

Свої пропозиції виклав і начальник відділу охорони здоров'я Ю.Романенко. Це були болючі пропозиції: на 70 чол. скоротити колектив, практично закрити терапевтичне відділення №2 (перевести у денний стаціонар) та ін. Та найбільше дісталося на горіхи головному лікарю станції швидкої медичної допомоги Ігумнову С. Його міський голова розпинав і принижував тільки за те, що лікар поділяв позицію Бучанського міського голови, а найстрашнішою провиною було те, що п.Ігумнов дав згоду працювати у Бучі. Власне, його практично ніхто з керівництва не слухав. Так само, як завідуючу терапією №2 Г.Примаченко.

Лікарка намагалася донести свою думку, але пан Романенко її постійно переривав, кидав репліки, звинувачення тощо. А у цей час всі присутні в залі медики мовчали, лишень переглядалися і хутчіш намагалися вийти із залу. Ситуація набула гіркого присмаку ще й після того, коли до зали увійшла заступник Бучанського міського голови, колишня колега Л.Матюшенко. їй слова О.Бондар не дав, тому вже по закінченню зборів Лариса Анатоліївна намагалася звернутися до колег.

Виступ секретаря ради А.Мороза був як завжди: ні вашим, ні нашим.


Тамара РЯБЧУН


-------------------------------------------------------
повна версія бюлетеню №3 - лютий 2009р. : скачати
газета: "Громадянське суспільство" №3 – лютий 2009р.
Оксана Джам
Коментарів: 0
Додати коментар