» » Психоневрологічній лікарні №2 виповнилося 30-років

Психоневрологічній лікарні №2 виповнилося 30-років

У п`ятницю, 19 грудня, Київській обласній психоневрологічній лікарні №2 виповнилося 30-років.

Колектив лікарні був відзначений численними почесними грамотами, грамотою Священного Синоду Української Православної церкви та Орденом Князя Володимира. За словами Ворзельского селищного голови Сергія Кухарського, ця лікарня являється одним із головних платників податків в селищі Ворзель. Урочистості закінчилися святковим концертом.

КОПНЛ №2 розташована в курортній зоні селища Ворзель (понад трасою Київ-Ковель), в 35 км від столиці України міста Києва. Заклад оточує приваблива лісова місцевість.

Лікарня побудована за типовим проектом у 1978 році та займає територію площею 8,5 га. Установа була зведена з метою покращення умов перебування та надання спеціалізованої психоневрологічної допомоги жителям північно-західних районів Київської області, оскільки єдина обласна психіатрична лікарня №1 (селище Глеваха) була значно переповнена хворими, не вистачало ліжок.

Введення в дію типової психіатричної лікарні №2 повністю вирішило питання дотримання санітарно-гігієнічних норм, покращення лікувально-діагностичної роботи та впровадження реабілітаційних напрямків в психіатрії.

Колектив лікарні почав формуватись із жовтня 1978 року, а в грудні цього ж року було укомплектоване і введене в експлуатацію наркологічне відділення на 120 ліжок. Першими пацієнтами лікарні були алкогольно-залежні хворі.

Силами колективу, територія лікарні та прилегла до неї територія – упорядковані, озеленені декоративними деревами і квітами. Згідно рішення Київської обласної ради за №238 від 06.08.1980 року, наказу Київського обласного відділу охорони здоров’я за №212 від 07.08.1980 року, була відкрита Київська обласна психоневрологічна лікарня №2, розрахована на 765 ліжок і денний стаціонар при лікувально-виробничих майстернях на 150 місць.

У структурі лікарні було п’ять загально-психіатричних відділень (на 75 ліжок кожне), відділення інвалідів Великої Вітчизняної війни, дитяче відділення (на 65 ліжок), відділення неврозів і межових станів (на75 ліжок).

Згодом було відкрито й одне підліткове відділення, розраховане на 65 ліжок.

У 90-х роках відбулося скорочення ліжкового фонду, тому сьогодні лікарня має 450 ліжок.

У 2007 році змінилося найменування лікарні і, згідно рішення Київської обласної ради від 21.06.2007 року №151-12-V, тепер лікарня має назву: Комунальний заклад Київської обласної ради «Київська обласна психоневрологічна лікарня №2». У своїй діяльності лікарня керується чинним законодавством України, Статутом, Порядком управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області та рішенням Київської обласної ради.

За 30 років у лікарні проліковано 130 тисяч хворих.


Сучасна лікарня


Фото лікарні від 1978 року


Багато уваги приділяється не медикаментозним методам лікування. Значна увага надається соціальним питанням хворих, проводиться робота з рідними пацієнтів, робота по усуненню конфліктів на виробництві та вдома, відновленню на роботі, захисту прав пацієнта на житло, реєстрацію та інше.

Сьогодні лікарня являє собою сформований, висококваліфікований спеціалізований медичний заклад, який має можливість надавати в повному обсязі психіатричну, наркологічну допомогу, як дорослому, так і дитячому населенню Київської області, згідно Закону «Про психіатричну допомогу». Керує лікарнею гловний лікар КОПНЛ №2 - Лугина Олександр Володимирович.

Співробітники, які безперервно працюють із моменту відкриття закладу (1978-1980 рр.) і до нині.Спеціально для сайта
www.bucha.com.ua
  1
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.