» » Інтерв’ю з заступником Бучанського міського голови

Інтерв’ю з заступником Бучанського міського голови

«У питаннях медицини потрібно йти на компроміси»

Напрямки діяльності, які охоплені нині Бучанською міською радою, значно розширилися. Разом із цим виникає потреба у нових фахівцях, які б розвивали стратегії, впроваджували нові ідеї, працювали на користь територіальної громади.
З цією метою, нещодавно було запроваджено ще одну посаду – заступника Бучанського міського голови з гуманітарних питань, яку посіла, медик за фахом, Лариса Анатоліївна Матюшенко. Ми запитали в неї про основні напрямки в роботі та перспективи розвитку гуманітарної сфери в місті.

Які ж відділи, установи нині входять до спектру Вашої діяльності?
- Насамперед – це медицина, освіта, соціальний захист населення, відділ культури, відділ у справах сім’ї та молоді, служба у справах дітей, Територіальний центр, преса, робота з громадськістю, релігійними громадами тощо.

На Вашу думку, з якою найбільш проблемною галуззю у Бучі довелося зіштовхнутися, коли приступили до виконання своїх обов’язків?
- Найбільш проблемною галуззю в місті є медицина. Я не можу сказати, що знаю 100-відсотковий ефективний «рецепт» налагодження роботи, усунення конфлікту і напруження, які, мабуть, відчули більшість бучанців. Скажу лише, що ситуація абсолютно неординарна. Якщо сьогодні в нашій державі є аналогічні проблеми, то їх дуже мало. Тому не можливо перейняти чийсь досвід аби, не зробивши власних помилок, намагатися їх вирішити.
Ваше бачення як медика, як жителя територіальної громади: яким чином можна подолати цей конфлікт?

Вважаю, що повинна бути добра воля всіх представників органів місцевого самоврядування, відчуття відповідальності за те, що вирішення цієї проблеми залежить тільки від них. Це однаково стосується обох сторін – і бучанської, і ірпінської.

Я знаю погляди обох сторін і кожну можна зрозуміти, бо вони прагнуть зробити якнайкраще для своєї територіальної громади. Але ось це «як найкраще», можливо, вже переходить межі та утискає інтереси протилежної громади.

Довідка
Лариса Анатоліївна Матюшенко. Дитячі роки провела в м. Полтава, де закінчила школу і Полтавський медичний інститут за спеціальністю – лікувальна справа.
Чоловік – військовослужбовець, тому доводилося часто змінювати місце проживання і роботи. Працювала лікарем в Харківській міській поліклініці, головним лікарем в селищній амбулаторії Саратовської області (Росія), заступником головного лікаря району по медичному обслуговуванню в Хмельницькій області.
Із 2005 року працювала заступником начальника відділу охорони здоров’я Ірпінської міської ради. З листопада 2008 року – заступник Бучанського міського голови з гуманітарних питань.

Потрібно просто повернутися до того, що колись це була єдина громада, а медицина створювалася спільними силами та коштами. І навіть якщо ми стали різними територіальними одиницями, все рівно не можна сказати, що «це тільки моє, і тільки твоє». Усе це повинно бути якимось чином оформлено. Тому в питаннях медицини потрібно йти на компроміси. Поки що я чула більше пропозицій з приводу прогресивного розвитку медицини і впливу на медичні заклади спільного користування, саме з бучанської сторони. Думаю, не буде нічого поганого в тому, якщо вплив і допомога на заклади охорони здоров’я в рівній мірі надходитимуть із обох міст.

Крім медицини, є питання на які слід звернути особливу увагу?
- Не можу сказати, що помітила якісь негативні процеси. Навпаки, більше бачу позитивного: добре налагоджену роботу служб і відділів, розвиток галузей.
І якщо є якісь негаразди, то вони несуттєві й будуть найближчим часом усунені. Приємно, і певною мірою здивувало те, що міський голова не лише опікуються усіма питаннями, але й вникає у їх найдрібніші деталі. Наприклад, хоча б той же ремонт у новому відділенні дитячої консультації, стоматологічному відділенні. Все це під контролем влади, яка зацікавлена у позитивному завершені процесу. Те саме стосується і галузі освіти. Відчувається бажання зробити крок уперед – прогресивно, цивілізовано, а не для галочки.

Зараз існує багато програм – державних, обласних, місцевих. Наскільки ефективною є їхня реалізація в місті?
Відчувається, що над ними працювали фахівці. Я не маю остаточного звіту про виконання програм на теперішній час, але проміжні звіти по напрямках роботи показують, що вони дійсно працюють у Бучі.

Відразу виникають думки, які б ще програми можна було б затвердити? Це не просто паперова робота. Справа в тому, що через них можна вирішити більше питань, ніж якщо йти іншими шляхами. Тому найближчим часом будемо працювати над розробленням нових програм?

Яких питань вони торкатимуться?
- Вони будуть більше соціальної спрямованості. Наприклад, те ж донорство крові, яке сьогодні в медичній галузі є проблемним питанням. Також є певні пропозиції по програмі «Туберкульоз», які потрібно запроваджувати. Будуть програми по роботі з дітьми, аби приділяти більше уваги молоді, її дозвіллю, вберегти підлітків від негативного впливу навколишнього середовища. Дуже важливо, щоб молоді люди відчули – ними цікавляться і вони мають у майбутньому перспективу, можливість реалізувати себе.

У своїй роботі будете продовжувати ту стратегію розвитку, яка вже намітилася, чи впроваджуватимете нові ідеї, нові підходи до вирішення проблем?
Думаю, що це буде сукупність всіх тих напрацювань, які були зроблені до мене, але збагачених позитивним досвідом інших населених пунктів. Принаймні, я буду якомога більше дізнаватися, що корисного можна запровадити в Бучі та виходитиму з відповідними пропозиціями. Не можу сказати, що в гуманітарних питаннях, які є у місті, потрібно щось докорінно змінювати.

Поки що в мене від роботи позитивне враження і настрій, тож працювати, творити хочеться.
газета: №48 "Бучанські новини" від 28 листопада 2008р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.