» » Буча: Глобальна криза в масштабах мікрорайону

Буча: Глобальна криза в масштабах мікрорайону

Інвестори новобудов, що розташовані у місті Буча за стадіоном "Ювілейний" по вулиці Богдана Хмельницького, звернулися до адміністрації бучанського сайту www.bucha.com.ua з проханням опублікування деяких документів щодо будівництва цього мікрорайону.

Житлові багатоповерхові будинки будує холдингова компанія "Київміськбуд". Наразі будівельні роботи майже завершилися, але 500 сімей не можуть заселитися у законно придбані квартири.

За словами інвесторів, Забудовник (АТ ХК "Київміськбуд") не належним чином виконує взяті на себе зобов'язання по спорудженню житлових будинків №1 та №2. Крім того, ситуація загострилася через незрозумілий опір місцевих комунальних служб, які не бажають вводити новобудови в експлуатацію, підключати комунікації, здійснювати технічну інвентаризацію приміщень. Місцева влада міст Ірпеня та Бучі стоїть осторонь цього питання, не бажаючи втручатися в конфлікт і не намагається допомогти інвесторам знайти компроміс між Забудовником та комунальними службами.

Будинок № 1 - введений в експлуатацію ще 27 грудня 2007 року, але БТІ до цього часу так і не надало в повному обсязі документи на право власності. Тільки 15 листопада 2008 року до будинку було підключено водопостачання, але й вона може бути вимкнена в будь-який момент через відсутність договорів з мешканцями, так як правовстановлюючі документи на квартири не виготовлені БТІ.
Ніхто не береться навіть прогнозувати коли воду буде подано на Будинок №2.

Будинок №2 - офіційна (письмова) інформація щодо здачі об`єкта в експлуатацію у вересні 2008 р. - відсутня. Передача об`єкта під заселення у жовтні 2008 р. (як про це було повідомлено інвесторів АКБ "Аркада") - так і не відбулася. На даний час в будинку не підключенні електролічильники, водопостачання та незавершені дрібні будівельні роботи.

Поруч з будинками збудовані наступні об'єкти: дитячий садочок, школа, котельня, автостоянка.
Незавершене будівництво РЧВ (резервуар чистої води) потужність якого розрахована на весь мікрорайон.
Джерелом фінансування цих об'єктів (як і дитсадочка та котельні) були кошти інвесторів будинків №1 та №2.

Основними фігурантами цього конфлікту є:
- АТ ХТ "Київміськбуд";
- КП КОР "Ірпінське бюро технічної інвентаризації" (майже рік відмовлялася завершувати технічні заміри квартир у будинку №1 та, яка до сьогодні, ще не приступила до здійснення замірів по будинку №2);
- КП "Ірпіньводоканал" ("безкомпромісність" позиції цієї служби полягала у відкиданні технічно компромісних пропозицій Забудовника щодо подачі води на будинки №1 та №2 за рахунок поетапного введення потужностей об'єкта Резервуару чистої води. Натомість, вимагали введення повної потужності, розрахованої на майбутні об'єкти, які, через фінансово-економічну кризу, навряд чи будуть спороджені протягом найближчих років).
- Бучанська Міська Рада (замовник будівництва житлового мікрорайону про який йдеться)

Інвестори, які вже залучили до висвітлення цієї ситуації представників загальноукраїнських ЗМІ та телебачення, стверджують:
"Існують повністю збудовані новобудови (одна введена в експлуатацію ще у грудні 2007 р.), у які вже майже рік не можуть вселитися понад 500 сімей!
Причиною цього є не брак коштів, а "конфлікт" між Забудовником та представниками місцевої влади, небажання врегулювати належним чином свої договірні стосунки без нанесення шкоди інвесторам будівництва, за рахунок коштів яких зведено також супутні об'єкти міської інфраструктури та дитячий садочок, та навіть використання інвесторів як заручників та засобу тиску між сторонами конфлікту
".

На даний час майбутні жителі Бучі, активно шукають допомоги у міського голови Федорука А.П., та готують лист на ім'я Президента України Віктора Андрійовича Ющенка.

Пропонуємо ознайомитися з низкою документів, наданих інвесторами вище зазначених новобудов.

- проект листа до Президента: Скачать файл: list_do_prezidenta.pdf [79,48 Kb] (cкачиваний: 202)
Посмотреть онлайн файл: list_do_prezidenta.pdf

- листи з банка "Акрада": Скачать файл: _arkada.pdf [463,84 Kb] (cкачиваний: 171)
Посмотреть онлайн файл: _arkada.pdf

- листи з "Ірпіньводоканал": Скачать файл: _irpinvodokanal.pdf [2,07 Mb] (cкачиваний: 285)
Посмотреть онлайн файл: _irpinvodokanal.pdf

- листи з КГС та "Аркада": Скачать файл: _kgs-arkada.pdf [702,08 Kb] (cкачиваний: 145)
Посмотреть онлайн файл: _kgs-arkada.pdf

- листи з КГС, "Аркада" та до Верховної Ради України: Скачать файл: _kgs-arkada_vrv.pdf [1,13 Mb] (cкачиваний: 141)
Посмотреть онлайн файл: _kgs-arkada_vrv.pdf

- листи з БТІ: Скачать файл: bti.pdf [1,73 Mb] (cкачиваний: 173)
Посмотреть онлайн файл: bti.pdf

- з Бучанською радою та "Бучабудзамовник": Скачать файл: bucha_merija_buchabudzamovnik.pdf [1,44 Mb] (cкачиваний: 156)
Посмотреть онлайн файл: bucha_merija_buchabudzamovnik.pdf

- до Верховноі Ради України, Білозір О.В.: Скачать файл: vr_ukrayini.pdf [687,09 Kb] (cкачиваний: 134)
Посмотреть онлайн файл: vr_ukrayini.pdf
Тема для обговорення на базі форуму "Незалежного Українського порталу"

На бучанському форумі тут >>
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.