» » Буча розбудовувається

Буча розбудовувається

Буча розбудовуватиметься ще швидшими темпами

Буча дивує своїми темпами будівництва не лише мешканців навколишніх населених пунктів. Усі, хто проїжджає «варшавкою», бачать, як різко змінює своє «обличчя» наймолодше місто України.

Нещодавно, у розмові зі мною один із керівників Рівненської обласної адміністрації зазначив: «Розумію, що Київщина не Рівненщина, але ж такими темпами може розростатися населений пункт лише при умілому керівництві міста та кваліфікованій організації цієї роботи профільних фахівців».
Одним із таких спеціалістів є керівник комунального підприємства «Бучабудзамовник» Світлана Демченко.

Кореспондент «Бучанських новин» попросив її розповісти про діяльність організації та найближчі перспективи будівництва міста.

- Наша організація була створена у жовтні 2005 року, - розпочала нашу розмову Світлана Андріївна. – Це було зроблено з метою контролю та здійсненню допомоги замовникам, які готові були будувати житлові будинки та об’єкти соціального та культурного побуту у місті. А також для координації всіх технічних умов виконання цих робіт. Для прикладу зазначу, що в міськвиконком звертається безліч організацій, які хочуть взяти хоч якісь клаптик землі для будівництва. Об’єкти ці маленькі, але ж вони не повинні будуватися хаотично, треба все узгодити і зробити єдиний генплан, щоб було видно, як кажуть, єдину картину забудови міста.

Окремо ж не будеш протягувати до кожної такої невеличкої споруди воду, каналізацію, газове чи електричне опалення тощо. Все це, безперечно, повинно входити в одну централізовану магістраль чи мережу. І все це повинно бути не «розхристано», а в одних руках. Тому й було створено нашу організацію.

- Жінку і керівника будівельної, хоч і контролюючої організації, погодьтеся, трохи дивно бачити. Ви давно працюєте в цій галузі?
- Я раніше працювала в Бучанській міській раді у відділі капітального будівництва. Тож для мене виконання цих функцій були досить звичними. А до цього майже чверть віку працювала за цією ж спеціальністю в обласній адміністрації. Тож не випадково я була одним із ініціаторів створення нашої організації. Адже, наприклад, відділ капітального будівництва використовує лише бюджетні кошти, у спеціалістів досить мала зарплатня, а роботи непочатий край. Там за штатом було лише дві одиниці. Зараз у нас працює значно більше фахівців, до того ж є архітектори.

- До цього часу роботи ваша організація може похвалитися деякими масштабними об’єктами будівництва?
- Це три житлових будинки. Перший – по бульварі Богдана Хмельницького 2-4, другий – на цьому ж бульварі 6, і 90-квартирний будинок по вулиці Садовій 7.

- Комунальне підприємство «Бучабудзамовник» займається будівництвом лише житлових будинків?
- Інших будівництв нам поки-що не замовляли, але через нашу організацію «проходить» капітальний ремонт доріг у місті, ремонт дитячих садочків, шкіл, поліклініки, облаштування Парку Слави, капітальний ремонт Привокзальної площі...Тобто все, що копається лопатою, або опрацьовується кельмою чи верстатом - контролюється нашою організацією. Спеціалісти «Бучабудзамовника» перевіряють роботи будівельників та стежать за контролем якості та правильністю використання правової документації по веденню будівництва.

- Світлано Андріївно, розкажіть, будь ласка, про перспективний план забудови міста?
- Такий план звичайно ж є. Але через нашу організацію усі об’єкти не будуватимуться. Стовідсотково вони проходитимуть через відділ архітектури міськвиконкому. Комунальне підприємство займається лише контролем цього будівництва. Справа в тому, що не всі організації нам віддають свої генплани забудови. От, наприклад, Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи планує споруджувати у нашому місті у районі піонерського табору 4 житлових будинки. У них є своє управління капітального будівництва і, звичайно ж, співробітничати з нами не хочуть, аби не витрачати зайві кошти.

У даний час через організацією контролюється будівництво житлового масиву – 4-х будинків, школи та дитячого садочка. Величезні капітальні ремонти відбуваються у загальноосвітній школі №3 та ще двох дитячих садочках. Кошти для цього міськрадою виділені, але, на жаль, будівельники повністю не зуміли це зробити до 1 вересня, як це було заплановано. По вулиці Центральній також будується житловий будинок на 155 квартир. Закрите акціонерне товариство «Меліоратор» почало будівництво 200-квартирного житлового будинку. По вулиці Тарасівській споруджується 166-квартирний будинок, замовником якого є «Євробуд». Фірма «Укржитлокомплекс» також здає у нашому місті цього року 216-квартирний житловий будинок.
Планується після виграшу тендера забудова 5-гектарної площі «Приватінвестбудом» та МЖК «Оболонь». Крім будинків там також буде споруджений дитячий садочок.

Товариство УКБ будуватиме на кутку Вокзальної та Пушкінської також житловий будинок. СКМС планує будівництво торгово-готельного Центру біля стадіону, навпроти “Зоряного”. На території Бучанської загальноосвітньої школи №1 планується також розгорнутися масштабне будівництво. Відбудеться реконструкція Будинку культури із добудовою по вул. Пушкінській. У перспективі буде споруджуватися поліклініка на місці старої. Проект забудови вже підготовило МЖК «Оболонь», але там потрібно ще зносити споруди.

Виділено 16-гектарну площу під забудову котеджного містечка приватній фірмі «Добровін». Там планується будівництво майже 60- двоповерхових котеджів, супермаркет, стадіон, готель. автостоянку...Бучанська будівельна кампанія споруджуватиме на 70-гектарній площі і багатоповерхівки, і котеджі. Щоправда, у них ще не розроблена технічна документація.

- Світлано Андріївно, скажіть як спеціаліст в цій галузі, передбачається, що довгобудів останнім часом побільшає із-за застою на ринку?
- Ринок нерухомості зараз дійсно завмер. Ні продаж, ні покупка не йде. Будівельні матеріали дорожчають. Як і енергоносії, і робоча сила, і процес відведення земельних ділянок. При цьому активного продажу по «первичці», як було декілька років тому, зараз немає. Ось тому у будівельників призупиняються зараз роботи. Щоправда, ціни на квартири як в Києві, так і в Бучі залишаються на тому ж рівні що й були. Сумніваюся, що вони у майбутньому зменшаться. Це, щоправда, не означає, що нас очікує низка банкрутства будівельних організацій. Переконана, що найближчим часом у Бучу прийде з десяток ще нових інвесторів будівництва житла.
газета: №36 "Бучанські новини" від 5 вересня 2008р.
  1
Коментарів: 0
Додати коментар