» » Котел на Тарасівській: аналогів в Україні немає

Котел на Тарасівській: аналогів в Україні немає

Два тижні тому в Бучі, по вул. Тарасівській, 32, був запущений в дію котел з автоматичною системою управління, аналогів якому в Україні немає.

Унікальність цього приладу полягає в тому, що коефіцієнт корисної дії котла більший, ніж у кращих світових аналогів, що мають 96-98 відсотків ККД. При цьому, по критерію: вартість та ефективність – система суттєво дешевша, як у виробництві так і в експлуатації. Реалізовується програма на базі комунального підприємства «Теплоенергопостач».

Варто зазначити, що цей передсерійний зразок водонагріваючого котла, який розроблений вченими і спеціалістами компанії «РЕФ- Інжинірінг» за «Програмою Р-Т-Х» («Програма комплексної модернізації тепло господарства в Бучі»), був подарований місту.

Наразі Буча вже визначена областю (крім того, задіяно й Міністерство ЖКГ), як пілотний проект по реконструкції теплового господарства.
За словами фахівців цієї компанії, головна проблема розвитку теплогосподарства у нашому місті – відсутність єдиної технічної політики у діях трьох підприємств, експлуатуючих котельні у Бучі. Дані підприємства, при відсутності єдиної концепції розвитку і стабільного фінансування, займаються, по суті, латанням дірок, що не приводить і не зможе привести до суттєвого покращення ситуації. Потрібне комплексне переоснащення всього теплогосподарства міста.

Як повідомив начальник відділу ЖКГ виконавчого комітету Бучанської міської ради Юрій Беседніков, зараз розробниками складена програма дій по реконструкції тепломереж Бучі. Вони підготували необхідні документи, щоб вийти з пропозицією протягом 2009 року повністю переобладнати теплове господарство міста. Дане питання розглядатиметься на засіданні виконкому Бучанської міськради.

За попередніми підрахунками, вартість проекту становитиме близько 20 млн. грн. Проте, як стверджують спеціалісти «РЕФ- Інжинірінг», витрати покриються у найближчі 3-4 роки. Крім цього, є надія на підтримку держави, якою передбачено фінансування подібних інноваційних розробок. Тож, якщо в процесі переговорів не буде збоїв, кошти з місцевого бюджету витрачатися не будуть. Досвід Бучі вже готові перейняти інші міста України.

Нові котли можна встановлювати не демонтуючи попередні. Тобто заміну можна буде проводити й в опалювальний сезон, що жодним чином не позначиться на жителях.

Незважаючи на свій компактний розмір, даний котел здатний дати опалення та забезпечити гарячим водопостачанням цілий мікрорайон. Проте найголовніша цінність принципово нової схеми обігріву полягає в економії, якісному стабільному опаленні та гарячому водопостачанню навіть влітку. Адже котел на 40 відсотків менше споживає газу, на 25 відсотків – електроенергії.


Новий котел з автоматичною системою управлінняКотел старого зразку
газета: №34 "Бучанські новини" від 22 серпня 2008р.
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
дмитрий100

OFFline

На Тарасовской будет вода круглий год ,а на Водопроводной и холодной днями нет а про гарячию забить можна .

0