» » » Жителям Бучі не відмовлять у лікуванні

Жителям Бучі не відмовлять у лікуванні

Нещодавно, до редакції газети «Бучанські новини» надійшов відкритий лист (дивіться в кінці статті) Ірпінського міського голови та депутатів Ірпінської міської ради (датований 11 липням 2008 року) до Бучанського міського голови Анатолія Федорука.

Як стало відомо, ця ж сама інформація була розіслана в усі засоби масової інформації нашого регіону.
Причина, по якій робочі питання винесли на широкий загал – медицина.

У листі йшла мова про «укладення договору на медичне обслуговування населення міста Бучі у лікувально-профілактичних закладах відділу охорони здоров’я Ірпінської міської ради та передання міжбюджетного трансферу з Бучанського міського бюджету на зазначені цілі». Як повідомлялося, близько 30% навантаження на систему охорони здоров’я міста Ірпеня обумовлено наданням медичної допомоги членам територіальної громади міста Буча. На ці заходи коштів у сусідів не вистачає, тому вони й вирішили звернутися до Бучанської міської ради (зокрема, і через пресу) швидше з вимогою, ніж із діловою пропозицією, про фінансування. У разі недосягнення домовленостей, «надання медичної допомоги та медичного обслуговування членів територіальної громади міста Буча опиниться у загрозливому стані» - повідомила ірпінська влада.

Мабуть, у більшості громадян, а особливо у медиків, таке формулювання викликало нерозуміння і подив. Як же ж тоді Конституція України та Закон України «Про охорону здоров’я», якими передбачено гарантоване державою безкоштовне медичне обслуговування?!
Питання медицини піднімалося й на черговій сесії Бучанської міської ради, яка відбулася 24 липня 2008 року. На засідання сесії з’явився представник ірпінської влади – депутат Олександр Марощак, який виклав перед присутніми вищезазначену суть питання. Вислухавши його, наші депутати зауважили, що кошти з бюджету Бучі поки що виділятися не будуть, адже до цього часу ірпінська сторона не надала інформації щодо їх використання.

З відповідним запитом бучанська міська рада зверталася ще півроку тому. Проте, за словами Олександра Марощука – «Офіційно нам нічого не надходило». Ці слова викликали природне обурення бучанських депутатів. Те ж саме стосується й звернення щодо підписання угоди та налагодження компромісних шляхів співпраці. У відповідь – Ірпінська міська рада тільки відмовчувалася.

Свого часу депутати Бучанської міської ради разом з медиками прийшли на засідання ірпінської сесії, аби донести їм своє бачення цієї проблеми. Довелося бойкотувати, щоб це питання включили до порядку денного. А зараз, ірпінська влада щось у такій формі вимагає…

Важливо те, що жителі Бучі та інших населених пунктів у будь-якому випадку будуть отримувати медичне обслуговування. І жодні суперечки між двома містами не зможуть у них відібрати це конституційне право.

Дивують, а точніше неприємно вражають зовсім не партнерські підходи до роботи Ірпінської міської ради, коли під час вирішення такого важливого питання виносяться ультиматуми й залучається громадськість. М’яко кажучи, не красивий крок. Не по-сусідськи…

Ситуацію, що склалася, коментують Бучанський міський голова Анатолій Федорук та депутати Бучанської міськради

Анатолій Федорук,
Бучанський міський голова

На мою суб’єктивну думку, юрисдикція рішення, розпорядження, яке приймають члени Ірпінського виконкому та депутати Ірпінської міської ради, не виходить далі, ніж за стіни міськвиконкому, в якому воно приймається. Іти шляхом погроз і шантажу – це, мабуть, їхній стиль роботи.
Бучанська міська рада і її виконавчий комітет – налаштовані до конструктивної роботи з прийняттям компромісних рішень. Ми запропонували альтернативні варіанти вирішення проблеми, виходячи з тієї ситуації, яка є.
Ми не перераховуємо субвенцію в поточному році, бо на це немає підстав – немає угоди про делегування повноважень. Із січня місяця 2008 року ми поставили питання про це. У відповідь – тиша. Зараз постало питання, що потрібні кошти і представники ірпінської ради почали звертатися до громадськості…
Сьогодні в регіоні є дві абсолютно рівноцінні територіальні одиниці – Ірпінь і Буча. Обом містам потрібно взяти на себе відповідальність за стан галузі охорони здоров`я, адже це не є виключне право одного з них.
Держава делегувала це право органам місцевого самоврядування, відповідно щороку встановлює ресурс, норматив на одного жителя і фактично знімає з себе відповідальність за надання гарантованої медичної послуги.
2006 рік – оголошений роком охорони здоров’я. У звіті, який подало управління охорони здоров’я області, місто обласного значення Ірпінь – знаходилося на останньому місці по всім показникам. По результатам 2007 року – те ж саме. Зазначу, що всі населені пункти регіону відповідальні за той стан, який є.
Ми не до фінансували галузь охорони здоров’я У 2006-2007 роках на 3-5% до доведеного показника Мінфіну. Тобто, фінансовий ресурс надійшов до бюджету, але на охорону здоров’я його не виділили.
Ми готові домовлятися з Ірпенем. Але домовлятися про ті рішення, які будуть лише сприяти розвитку медицини.
Є рекомендації Київської облдержадміністрації, Київської облради, керівника охорони здоров’я області про те, що не може відділ охорони здоров’я, який є виключно чиновницьким, апарат Ірпінського міськвиконкому, мати ліцензію на здійснення медичної практики. Ліцензію повинен мати відділ охорони здоров’я.
Виходячи з цих рекомендацій, ми б запропонували утворити юридичні особи – лікарню, швидку допомогу. Це сприятиме розвитку медичної галузі, якісному наданню медичних послуг населенню.
Подібні заяви до громадян, я вважаю, це останнє, що може зробити чиновник, рятуючись від нездатності самостійно прийняти рішення. Емоційно такі речі не робляться.
А послуги, які держава гарантує населенню, в будь-якому випадку обов’язково будуть надаватися.


Ігор Бартків,
депутат Бучанської міської ради

Проблеми міста Ірпеня та Ірпінської міської ради – виключно в їхній же каденції. Вони повинні їх вирішувати самі, а не перекладати на нас.
Думаю, депутатам Ірпінської міської ради було б неважко підняти інформацію стосовно використання коштів в галузі охорони здоров`я і надати її нам для ознайомлення. Але вони це навіть не думають робити.
Якби депутати Ірпінської міської ради дійсно б переймалися проблемою лікарні і галузі охорони здоров’я в Ірпінському регіоні і місті Бучі зокрема, то вони б не тільки підписали лист, який розіслали по газетах, але й прийшли на засідання нашої сесії, як свого часу робили це депутати Бучанської міської ради. Вони мають відстоювати свою позицію, переконувати нас у своїй правоті. За таких умов можна було б шукати спільні шляхи вирішення проблеми, що назріла.
Ми прийняли програму по охороні здоров’я та розвитку медичної галузі, яку направили до Київської обласної ради. Були певні рекомендації з області. Але ми не можемо перераховувати кошти до бюджету міста Ірпеня, не знаючи, за що ми їх перераховуємо і в якому стані перебуватиме лікувальний заклад, які послуги отримуватимуть жителі Бучі. Адже ми не маємо від них звіту про використані кошти. Ми виходили з пропозицією до депутатів Ірпінської міської ради по різних питаннях, по різній співпраці. Але проблема в тому, що направляючи листи – не отримали жодної відповіді. Коли ж у них кошти закінчилися, тоді вони заметушилися і почали ставити вимоги.
Бучанська міська рада не проти того, щоб передати кошти на лікування, але ми повинні знати на які цілі вони підуть.


Микола Григорусь,
депутат Бучанської міської ради

Так трапилося, що два населених пункти Буча та Ірпінь мають однаковий статус, а заклади охорони здоров’я розкидані по всьому регіоні. Справа в тому, що ми сьогодні не бачимо рівноцінних колег, які також переймаються цим питанням. Потрібно збиратися разом, розглянути проблему, яка постала, та вирішувати її. Між двома радами немає повноцінного діалогу. Керівництво Ірпеня хоче працювати по-старому, щоб ми і звіт принесли, і кошти. А це – неправильно. Ми повинні бути партнерами, тільки в цьому разі досягнемо позитивних результатів.Бучанському міському голові
Федоруку Анатолію Петровичу
Депутатам Бучанської міської ради

Копії:
Голові Київської обласної Державної адміністрації
Ульянченко Вірі Іванівні;
Голові Київської обласної ради
Майбоженку Володимиру Володимировичу;
Редакції газети "Київська правда"
Редакції газети "Ірпінський вісник";
Редакції газети "Бучанські новини";
Редакції газети "Таймер";
Редакції газети "Народна Воля".


ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Ірпінського міського голови та Депутатів Ірпінської міської ради.

Шановні колеги!

Ірпінський міський голова, депутати Ірпінської міської ради, відділ охорони здоров'я Ірпінської міської ради неодноразово зверталися до вас, шановні колеги, з пропозицією щодо заключення відповідного договору на медичне обслуговування населення міста Буча у лікувально-профілактичних закладах відділу охорони здоров'я Ірпінської міської ради та передання міжбюджетного трансферту з Бучанського міського бюджету на зазначені цілі, або щодо визначення в інший спосіб Бучанською радою лікувально-профілактичних закладів у яких має надаватися медична допомога мешканцям міста Буча.

Проте, як нам відомо, в даний час Бучанська міська рада не має договорів стосовно медичного обслуговування населення міста Буча з жодним з суб'єктів.

У зв'язку з тим, що Бучанська міська рада не уклала договір про медичне обслуговування членів територіальної громади м. Буча з будь-ким з суб'єктів, які мають відповідну інфраструктуру для надання медичних послуг, чим фактично порушила права членів територіальної громади м Буча на медичне обслуговування та враховуючи наявність єдиної інфраструктури охорони здоров'я міста Ірпеня, котра фактично обслуговує й членів територіальної громади міста Буча (раніше смт. Буча у складі міста Ірпеня), відповідно до статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи ст. 49 Конституції України, ст. 4.5. п. "Д" ч. 1 ст. 6, ст.ст. 7,8,18, 37 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" від 19 листопада 1992 р. № 2801-XII зі змінами, Ірпінська міська рада рішенням № 1367-40-У від 07 лютого 2008 року дозволила відділу охорони здоров'я Ірпінської міської ради надавати медичні послуги членам територіальної громади міста Буча за рівних умов з членами територіальної громади міста Ірпеня, визначати ліжковий фонд та штати лікувально-профілактичних закладів відділу, враховуючи необхідність обслуговування членів територіальної громади міста Буча.

Ірпінська міська рада висловлює вдячність за передання у позичку відділу охорони здоров'я Ірпінської міської ради трьох автомобілів швидкої медичної допомоги та м'якого інвентарю у Ірпінську міську лікарню та до Ірпінської станції швидкої медичної допомоги на суму 239 тис. 550 грн. 85коп..

Але, звертаємо вашу увагу на те, що близько 30% навантаження на систему охорони здоров'я міста Ірпеня обумовлено наданням медичної допомоги членам територіальної громади міста Буча, проте кошти, що витрачаються Ірпінською міською радою на утримання закладів охорони здоров'я та на медичне обслуговування населення виділені Державою на здійснення делегованих повноважень з розрахунку на населення міста Ірпеня та селищ Ворзель, Гостомель, Коцюбинське без урахування населення міста Буча. Додаткові кошти, що виділяються на охорону здоров'я у міському бюджеті міста Ірпеня також спрямовуються на покращення матеріальної бази системи охорони здоров'я всього регіону. Тільки на ремонт Ірпінської міської лікарні у 2008 році було залучено 2 млн. 228 тис. 486грн. коштів інвесторів, планується у 2008 році закупівля нового медичного обладнання на суму 875 тис. грн.

За укладеним між Ірпінською міською радою та Київським науково-клінічним медичним центром договором, найближчим часом планується будівництво "під ключ" у м. Ірпені нового пологового будинку на 145 ліжок з гінекологічним відділенням в структурі, котрий має повністю забезпечити потребу міста Ірпеня з селищами та міста Буча у акушерсько-гінекологічній стаціонарній медичній допомозі на найближчі 30-50 років з урахуванням зростання населення регіону. Це стало можливим через надання в оренду КНКМЦ земельної ділянки у м. Ірпені для будівництва клінічної бази, отже, питання забезпечення мешканців Ірпеня, селищ та Бучі акушерсько-гінекологічною допомогою вирішується наразі також виключно коштом громади міста Ірпеня.

Звертаємо увагу колег з Бучанської ради та голови міста Буча на те, що без передання міжбюджетного трансферту на виконання повноважень у галузі охорони здоров'я з бюджету міста Буча до бюджету міста Ірпеня повноцінне функціонування закладів охорони здоров'я відділу охорони здоров'я Ірпінської міської ради буде поставлене під загрозу, отже й надання медичної допомоги та медичного обслуговування членів територіальної громади міста Буча також опиниться у загрозливому стані.

В разі ненадходження коштів до бюджету Ірпінської міської ради на медичне обслуговування членів територіальної громади міста Буча протягом 1 місяця, Ірпінська міська рада буде поставлена в фінансову ситуацію, в котрій буде вимушена переглянути своє рішення № 1367-40-V від 07 лютого 2008 року та припинити надання планової медичної допомоги членам територіальної громади міста Буча, провести масові скорочення працівників закладів охорони здоров'я, приведення штатного розпису персоналу, ліжкового фонду медичних закладів у відповідність до кількості населення міста Ірпеня з селищами Ворзель, Гостомель, Коцюбинське.

Звертаємося до вашого здорового глузду та громадянського сумління та сподіваємося на те, що ви не штовхатимете Ірпінську міську раду на ці вимушені кроки, котрі не сприятимуть розвитку партнерських стосунків між громадами та можуть негативним чином сказатися на рівні здоров'я населення регіону.

газета: №31 "Бучанські новини" від 1 серпня 2008р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.