» » В зоні особливої уваги. Наркоманія.

В зоні особливої уваги. Наркоманія.

Наркоманія в Україні набуває усе більших масштабів, стає серйозною загрозою для соціально-економічної і політичної стабільності національної безпеки і суверенітету нашої держави.

В останні роки в Ірпінському регіоні Київської області різко збільшується число осіб, що допускають немедичне вживання наркотичних засобів. Збільшилася кількість злочинів, пов’язаних з незаконним виробництвом, виготовленням, зберіганням, перевезенням, пересиланням чи збутом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів ( ст.ст. 307, 309 Кримінального кодексу України).

Саме за ці дії закон передбачає кримінальну відповідальність.
Об”єктом злочинів є відносини у сфері охорони здоров”я, що забезпечують порядок обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, або їх аналогів, який виключає можливість їх немедичного споживання у 2008 році правоохоронними органами м. Ірпеня виявлено 116 фактів незаконного обігу наркотичних засобів, у тому числі 9 про їх збут.

На обліку лікаря-нарколога відділення наркологічного диспансеру Ірпінської міської лікарні перебуває 109 осіб, які причетні до незаконного вживання наркотичних засобів, з них 50 осіб, які вживають наркотики періодично та 59 осіб з діагнозом наркоманія і ці цифри далекі від реального стану цього явища в Ірпінському регіоні.

Особливе занепокоєння викликає проникнення наркотиків до навчально-виховних закладів. Намітилася негативна тенденція поширення серед учнівської молоді немедичного вживання ліків, які містять психотропні речовини. Набирає поширення проникнення синтетичних наркотиків із суто кримінального середовища в ігровий і видовищний бізнес, а також до місць масового дозвілля.

Протиправні дії, які пов”язані зі збутом вказаних засобів і речовин, є злочинами підвищеної небезпеки. Незаконні виробництво та реалізація наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів перш за все порушує встановлений законодавством порядок їх обігу, внаслідок якого задовольняється незаконний попит на наркотики чи психотропи.
Така діяльність є джерелом незароблених коштів і одночасно джерелом розповсюдження наркотиків або психотропних речовин серед різних верств населення, у томі числі неповнолітніх.

За такі незаконні дії передбачена кримінальна відповідальність - від п”яти до десяти років, а в деяких випадках і до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Так, 12.05.2007 року житель м. Ірпеня К., раніше судимий, за незаконне зберігання наркотиків, незаконно придбав у невідомої особи макову соломку, виготовив за місцем свого проживання наркотичний засіб- ацетильований опій та збув його за 70 грн.
На цей час останньому пред’явлено обвинувачення у скоєнні злочину передбаченого ст. 307 ч.2 КК України. Справа направлена для розгляду в Ірпінський міський суд.

У квіті 2008 року затриманий та взятий під варту житель с. Гостомель М.,у якого працівниками міліції було вилучено особливо небезпечні наркотичні засоби, які останній збував місцевим жителям.

Слід зазначити, що згідно з чинним законодавством, особа, яка добровільно здала наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги і вказала джерело їх придбання або сприяла розкриттю злочинів, пов”язаних з їх незаконним обігом, звільняється від кримінальної відповідальності за незаконне їх виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, ересилання.
Здійснення ефективної боротьби з таким негативним явищем, як наркоманія, не можливе лише силами правоохоронних органів, а потребує комплексного підходу, спільних зусиль правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування та широких кіл громадськості.

Заступник прокурора м. Ірпеня
молодший радник юстиції
В. Тиліпський
газета: №27 "Бучанські новини" від 4 липня 2008р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.