» » Шлюбний договір

Шлюбний договір

Народна мудрість каже, що шлюби укладаються на небесах і біля вівтаря не торгуються. Проте не поспішайте категорично відмовлятися від шлюбного договору. Статистика не надає підстав для оптимізму: на кожні два шлюби припадає одне розлучення. Погодьтеся, краще застрахувати себе від можливих неприємних несподіванок, обговоривши свої майнові стосунки завчасно.

З 1 січня 2004 року набрав чинності Сімейний кодекс України, главою 10 (статті 93-103 ) якого регулюються усі питання, пов’язані з порядком і умовами укладання шлюбного договору, його зміст, форма, правовий режим, зміни умов або розірвання тощо.

Шлюбний договір обов’язково повинен бути укладений у письмовій формі і засвідчений нотаріально. Його можуть укласти як особи, які бажають зареєструвати шлюб, так і уже зареєстроване подружжя. Якщо договір укладають неповнолітні, обов’язково необхідна згода їхніх батьків або законних представників.

Протягом дії шлюбного договору до нього можуть бути внесені зміни за згодою сторін. Він передбачає майнові права й обов’язки подружжя, зокрема питання, пов’язані з правом володіння рухомим і нерухомим майном придбаним до і під час шлюбу, отриманим у дар чи успадкованим одним із подружжя.

Також цим договором регулюються питання , пов’язані з утриманням подружніх партнерів, порядком виплати боргів, передбачаються моральні особисті зобов’язання чоловіка та дружини. У шлюбному договорі можуть вирішуватись питання про надання матеріальної допомоги батькам чи близким родичам, про належне виховання та утримання дітей.

Якщо одна сторона порушує умови шлюбного договору, то інша має право на судовий захист своїх прав та інтересів. При розірванні шлюбу майнові суперечки, суперечки стосовно дітей тощо вирішуються у судовому порядку на підставі чинного законодавства та при врахуванні умов шлюбного договору. Дія шлюбного договору припиняється у випадку його розриву за згодою сторін, при розірванні шлюбу або у разі смерті одного з подружніх партнерів. Форма та зміст шлюбного договору залежать від домовленості сторін, оскільки законодавством України не передбачено типової форми такого договору.

Хоч кохання буває вічним, життєвий досвід повчає: у питаннях шлюбу не завадить бути практичним.

За 5 місяців 2008 року в місті Буча народилося:
— січень: 19 новонароджених, з них 6 дівчаток і 13 хлопчиків;
— лютий: 23 новонароджених, з них 14 дівчаток і 9 хлопчиків, 1 двійня;
— березень: 23 новонароджених, з них 14 дівчаток і 9 хлопчиків, 1 двійня;
— квітень: 20 новонароджених, з них 11 дівчаток і 9 хлопчиків, 1 двійня;
— травень: 30 новонароджених, з них 16 дівчаток і 14 хлопчиків, 1 двійня.

Ольга Ільченко,
спеціаліст 1-ої категорії з питань РАЦС виконавчого комітету
Бучанської міської ради
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.