» » Добро починається з тебе!

Добро починається з тебе!

Добро починається з тебе!!!

Майже 3 місяці це гасло лунає стінами Ірпінської спеціалізованої школи №2 з поглибленим вивченням економіки та права.
Ці слова – назва проекту, запропонованого Фондом “Україна 3000”, головою наглядової ради якого є Катерина Ющенко.

У листопаді 2007 року два проекти нашої школи “Театр Сонечко” і клуб “Жива енергія” вибороли 1 місце в І турі проекту. 112 шкіл України стали учасниками цього проекту.

На початку наші проекти були дуже невеличкими, але з часом народжувалися все нові і нові ідеї. Сьогодні, коли проекти наближаються до свого завершення, ми хочемо поділитися тим, що зроблено.

Головне, що учасниками акцій у рамках проекту стали, без перебільшення, майже всі учні школи. Ми побачили багатьох наших вихованців зовсім з іншого боку.

Із великим захопленням учні 3-10 класів брали участь в акції “Екоручки”. Головна умова акції: надання другого життя старим речам або тим, що ми викидаємо після використання. І за 1годину проведення загальношкільної акції пластикові пляшки, папір, фольга, целофанові пакети, стара тканина та багато чого, що забруднює кожного дня наше місто, перетворилися на дивовижні шедеври і необхідні у господарстві речі.

Координаційної ради акції, членом якої були і завідувач відділом освіти Ірпінської міської ради Туташинський В.І. та методист Панасюк Т.В., було дуже важко визначити переможців. Хочеться з гордістю назвати переможців і їх класних керівників. І місце серед учнів 3-4 класів зайняв 4-Б клас (класний керівник Мартиненко Л.В.), серед 5-6 класів - 5-Б клас (класний керівник Пукса С.І.), серед 7-8 класів 8-Е клас (класний керівник Сорочинська Л.М.), серед 9-10 класів - 9-А клас (класний керівник Чобліна В.В.)


Особливе місце в нашій роботі займає співпраця з Червоним Хрестом.
Справа ця для нас не нова і вже багато років ми допомагаємо пайками і добрими справами тим, хто цього потребує. У березні цього року учні і педагоги школи придбали на 630 гривень марки Червоного Хреста, ці гроші з фонду Червоного Хреста ідуть на допомогу знедоленим людям. 15 престарілих людей та наші вчителі ветерани школи, за давньою традицією, отримали різноманітну допомогу від усіх наших учнів. І ми пишаємося тим, що хоч трошки, але зробили життя цих людей світлішим і радісним.

Добре розуміємо, що наше місто чекає від нас конкретної допомоги і участь дітей у двомісячніку по благоустрою зробить місто кращим і тому учні 5-10 класів провели екологічні десанти на прилеглих територіях та біля школи.

У рамках проекту в школі організовано і проведено нетрадиційні конкурси малюнків під девізом “Добро починається з тебе”, конкурси, стінгазети на екологічну тематику та про добрі справи і допомогу людям, конкурс учнівських творів та віршів, в якому прийняли участь більше 150 учнів. Але особливий резонанс та інтерес учнів школи викликав Благодійний ярмарок, кошти від якого були використані на придбання іграшок та засобів дитячої гігієни для Київського міського будинку дитини імені М.М.Городецького. Це була акція, за котру хотілося б подякувати всім нашим учням і учителям та батькам, які відгукнулися на зовсім не дитячу справу своїх синів та дочок. Можна довго перераховувати прізвища багатьох батьків, але просто хочеться сказати всім батькам наше учительське СПАСИБІ за розуміння і допомогу.

Найбільше коштів виручили від продажу різноманітних речей учні 3-Б класу (класний керівник Черненко В.М.)

Головною умовою участі в благодійному ярмарку, яку поставила дитяча координаційна рада, було не принести гроші, які б діти взяли у батьків, а заробити ці гроші.
І виявилось, що у кожного вдома є дуже багато речей, які не потрібні, але для інших вони мають цінність і інтерес.

На 1576,95 гривень закуплені іграшки і засоби дитячої гігієни, які 4.04.2008 ми подарували вихованцям Будинку малютки уВорзелі.
З великим хвилюванням делегація наших учителів, учнів та батьків побувала і тепер у маленьких друзів, які нам дуже сподобались і загадали нам обов`язково привезти наступного разу бульбашки. Довго стояли вони біля воріт, проводжаючи нас до школи.

До речі, хочеться особливо подякувати всім працівникам Будинку малютки, які створили там дивну затишну атмосферу і допомогли учням відчути себе дорослими і дуже потрібними цим малюкам.

Проект ще триває, але вже сьогодні хотілося б подякувати нашій дитячій координаційній раді, на плечі якої лягли головні клопоти по виконанню проектів: Олексієнко Юлії, учениці 10-Б класу, Чеховському Руслану, учню 10-В класу та Новіцької Юлії, учениці 9-В класу, особлива подяка головному спеціалісту відділу освіти Ірпінського міськвиконкому Ковтун О.А., яка допомогла вирішити багато організаційних питань, а також усім дорослим людям, які зрозуміли, що і у дітей бувають великі справи, які залишають слід у душах на все життя. Спасибі.

Директор Ірпінської СЗОШ І-ІІІст.
з поглибленим вивченням економіки
та права №2 Ірпінської міської ради
І.Г.Бєлова


Післямова
В Ірпінському регіоні школа № 2 більш відома, як російська школа. Сьогодні вже без перебільшення і ура-патріотизму можна сказати, що за бажанням і відповідної навчальної методології учні російської другої школи перемагають на всеукраїнських конкурсах з української мови. Чому?

Дуже просто: традиційна навчальна методологія цієї школи, двомовне середовище Приірпіння та Києва дає більш глибоку, столичну освіту дітям. Можливість жити і працювати в нашому туристичному регіоні змушує будь-яку людину відноситися до освіти вибагливіше, і чим, наприклад, завадила одна російська школа в більш за 100 тисячній громаді, навіть на правах спеціалізованої.

Чутки про закриття російських класів виявились дещо перебільшеними. Відповідно до листа №1/9-244 від 17.04.2008 року Міністерства освіти з 2000 року (прийняття Закону України „Про загальну середню освіту”) втратили чинність листи МО №1/-132 07.09.1993 та №1/9-415 від 07.10.1996 року щодо приведення мережі класів у загальноосвітніх школах та дошкільних закладах у відповідність до національних потреб населення.

Тепер рішення про відкриття класів з навчанням українською та мовами національних меншин… приймають місцеві органи виконавчої влади.

Ми трохи згаяли часу, але в цьому році ЗОШ №2 знову відкриває класи з російською мовою – хай буде вже так – мовою, національної меншини. Головне, щоб рівень освіти цієї школи зберігався!
І добро починалося і не кінчалося на тобі.

Віталій Іщенко
Віталій Іщенко
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.