» » "Легені- територія життя"

"Легені- територія життя"

1 квітня 2008 р. в м. Буча стартувала соціально-профілактична програма "Легені – територія життя", організатором якої виступила Молодіжна громадська організація "Заклик" (далі МГО "Заклик") за підтримки міського голови Федорука А.П., служби у справах дітей, відділу освіти м. Буча, відділу культури та спорту м. Буча.

Проект «Легені – територія життя» спрямований на проведення профілактичних заходів в загальноосвітніх школах м. Буча. Адже школа є ідеальним середовищем для впровадження профілактичних програм. Основна ціль даного проекту: розглянути основні причини тютюнопаління, допомогти підлітку протистояти факторам впливу зовнішнього середовища, а також сформувати власну позицію щодо паління; розвінчати міфи та рекламні стратегії тютюнових кампаній, допомогти підліткам нашого міста усвідомити відповідальність за своє життя та здоров'я.

Учасниками проекту стали учні 6-их класів всіх загальноосвітніх шкіл м. Буча.

Заключний етап акції відбувся 18 квітня в Будинку культури, де діти змагалися за 1, 2 та 3 місце в театральних тематичних виставах та конкурсі малюнку. На підведенні підсумків були присутні депутати та секретар міської ради, начальник служби дітей Архипенко С., яка виступила ініціатором та замовником проведення акції, начальник та спеціалісти відділу освіти, заступник мера Фальковський В.А., саме йому і випала честь вручити цінні призи переможцям, надані спонсорами ТМ «Будівельний квартал», консалтингова компанія «Кінгс Кепітал», розважальний комплекс «Акваріус», комунальне підприємство «Агробудпостач», цирк-шапіто «Артфлай», християнська церква «Посольство Боже».

На сьогоднішній день за спостереженням Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я, від тютюну вмирає 5 млн. осіб на рік. Кожної години від причин, пов'язаних з палінням, вмирає 560 осіб. Прогнозується, що до 2030 року тютюнопаління стане головною причиною смерті в усьому світі. Частота паління в Україні, особливо серед працездатного населення, є однією з найвищих в країнах Європи: палить 19 мільйонів, це 40% населення старше 15 років, з яких 34% палить щоденно, та 6% - час від часу. Кількість курців серед жінок за останні п'ять років зросла в 3 рази. В Україні щорічно вмирає більш ніж 110 тисяч чоловік від хвороб, викликаних тютюнопалінням. Наведені дані свідчать про те, що проблема паління може обернутися для України національною катастрофою.

Сьогодні, коли від тютюну залежні 1,1 мільярда чоловік, і п'ять мільйонів на рік помирають, контроль над тютюном є найважливішою темою громадської повістки дня на національному рівні. Сподіваємося і віримо в те, що проведення таких акцій як «Легені –територія життя» допоможуть нашим дітям мати власну точку зору і вміти протистояти впливу зовнішнього середовища, та не увійти до цифр страшної та сумної статистики сьогодення.

Сподіваємося, що це не остання акція. Дякуємо місцевій владі та спонсорам за підтримку проекту.

З повагою,
Молодіжна громадська організація «Заклик»
Обговорити на форумі
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.