» » Ліворука дитина в школі та вдома

Ліворука дитина в школі та вдома

Протягом останніх років серед учнів початкових класів все частіше зустрічаються ліворукі діти. Як допомогти ліворукій дитині адаптуватися до школи та до вимог учителя?
Розглянемо кілька умов.

Перша умова. Ліворука дитина ніколи, ні в якій формі, ні в якій ситуації, не повинна відчувати вашого негативного ставлення.

Друга умова. Не треба перебільшувати шкільні негаразди. Разом з вами дитина подолає всі труднощі шкільного життя. Але спробуйте розібратися, що саме вашому маленькому учневі не вдається.

Третя умова - раціональний розпорядок дня. Ліворука дитина, як правило, легко збуджується, швидко втомлюється, тому її робочий день має бути спланований таким чином, щоб не було перевантаження та перевтомлення. Не забувайте, що дитині треба 1-1,5 години поспати або просто полежати. Тривалість сну має бути не менше 11 годин (для дітей 6-7 років). У розпорядку дня треба передбачити 3,5-4 години для прогулянок, ігор на свіжому повітрі.

Четверта умова. Виконання домашніх завдань не повинно бути причиною роздратувань, сварок, конфліктів. Готувати одразу всі уроки не варто. Найбільш ефективно працювати за такою схемою: через кожні 15-20 хвилин роботи - перерва 10-15 хв. Дайте дитині право вибирати, які завдання виконувати в першу чергу.
Особливе значення для ліворукої дитини має положення ручки і руки при письмі - ліворука дитина повинна тримати ручку вище, на відстані приблизно 4 см від кінчика стержня.

Основні правила при цьому:
- ручка повинна складати одну лінію з рукою;
- рука при написанні повинна бути під лінією написаного;
- зошит знаходиться під нахилом (вправо) приблизно в 20?;
- права рука притримує зошит в потрібному стані;
- світло при написанні повинно падати справа.

Ще раз нагадую:
- ліворукість сама по собі - не патологія, а один із можливих варіантів норми;
- ліворука дитина дуже чутлива та потребує бережливого, уважного, доброго ставлення;
- у ліворукої дитини є особливості розвитку, які необхідно враховувати у навчально-виховному процесі.

Матеріал підготувала завідувач ПМПК Діна Борисівна Тимошенко-Ушакова
Безкоштовна психолого-медично-педагогічна консультація знаходиться при спеціалізованій загальноосвітній школі № 12 в методичному кабінеті по вулиці З. Алієвої.

Телефон для довідок: 53-3-98


Ірпінський регіональний інформаційний щотижневик "Таймер" №27, від18 квітня 2008 року 2008р.
газета: щотижневик "Таймер" №27
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.