» » Звіт: Соціальний захист і соціальне забезпечення бучанців

Звіт: Соціальний захист і соціальне забезпечення бучанців

Міський голова звітує:
Соціальний захист і соціальне забезпечення бучанців


Одне з першочергових завдань держави, а відповідно й органів місцевого самоврядування — соціальний захист населення. З цією метою створюється низка служб та установ, робота яких спрямована на надання допомоги малозабезпеченим верствам населення, дітям, людям похилого віку та іншим. І які б чинники не впливали на процес законотворення, сьогоднішні реалії такі, що людина відчуває себе впевнено й безпечно лише коли знає — вона соціально захищена, її права будуть збережені. Ось чому на цьому досить важливому та багатогранному питанні свою увагу зупинив і Бучанський міський голова Анатолій Федорук, коли 2 лютого звітував перед територіальною громадою міста.

Рік тому в Бучі було відкрито Управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС. Що це дало? Найперше — можливість отримання найширшого спектру відповідних послуг на місці, швидке та якісне обслуговування та дійсно відчутну допомогу.

Підбиваючи підсумки роботи Управління за рік, міський голова зазначив: «Матеріальна база в закладі належна, колектив дієвий, адже жодної суттєвої скарги на його роботу від жителів не було. Скажу, що Управління сьогодні працює та ініціює значно більше питань, ніж того передбачає навіть держава. Так, у місцевому бюджеті на 2008 рік по дев’яти напрямках роботи Управління були внесені пропозиції, виходячи зі звернень бучанців та досвіду самих працівників структури. Тому є всі передумови стверджувати, що жителям приділяється значна увага у сфері надання соціальних послуг, соціального захисту».

Тож, у 2007 році у місті Буча в плані соцзахисту населення, проводилася зокрема виплата державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які перебувають під опікою, у рамках експерименту у Київській області «Гроші ходять за дитиною», i становить вона 114.073 грн. Згідно зі статистичними даними у Бучі проживає 5832 дітей, з них 2753 шкільного віку.

У місті на обліку перебуває 58 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (за 39 дітьми закріплене житло, 7 поставлені на квартоблік). На обліку у службі у справах неповнолітніх перебуває 47 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З цими родинами проводиться профілактична робота, 23 родини уже отримали консультації. Радою опіки та піклування минулого року прийнято і видано 89 рішень, що стосуються договорів дарування, продажу майна від імені дітей тощо. Всього розглянуто 257 звернень.

Проводилася низка заходів і надана матеріальна допомога й ветеранам міста. Згідно з Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ветеранам надано пільг на суму 1.801.440 грн. У санаторіях оздоровилися 35 чоловік. До Дня Перемоги оформлена та перерахована одноразова грошова допомога 1303 особам на загальну суму 183.693,88 грн. Видано засобів технічної реабілітації 10 інвалідам (при черзі в 14 осіб). Кількість звернень щодо забезпечення протезно-ортопедичними виробами — 108 чоловік (видано направлень на отримання протезно-ортопедичних виробів 93).

У 2007 році на надання допомоги сім’ям з дітьми використано 4.058.288 грн. З них у зв’язку з пологами та вагітністю — 65.746 грн., допомога по догляду за дитиною віком до 3-х років — 1.003.024 грн., одноразова допомога при народжені дитини — 2.306.625 грн., допомога на дітей одиноким матерям — 3.490.650 грн., державна допомога дітям, батьки яких не мають можливості утримувати дитину — 56787 грн., державна допомога малозабезпеченим сім’ям — 70555 грн.

На соціальні програми і заходи з питань сім’ї та молоді використано 126.699 грн. З метою реалізації державної молодіжної політики у Бучі затверджено 9 програм у сфері молодіжної та сімейної політики, захисту прав материнства і дитинства. Зокрема, це програми «Молодь Бучі», «Програма патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства», «Програма підтримки сім’ї на період до 2010 року» та інші. Протягом 2007 відділом оздоровлено 216 дітей. З них 42 відвідали табори «Артек», «Молода гвардія», «Факел»; 150 оздоровилися в пришкільних таборах Бучі; 24 їздили до Тячева.

Підбиваючи підсумки роботи відділу у справах сім’ї та молоді i служби у справах неповнолітніх у 2007 році, міський голова Анатолій Федорук сказав: «Ці відділи займаються досить широким колом питань. Звичайно, значні зрушення у роботі з дітьми є. Проте, ми розуміємо, що без належної матеріально-технічної бази, без належного забезпечення і можливості проведення дозвілля різновіковими групами, повною мірою реалізовувати державні й місцеві програми неможливо. Тому й виконавчий комітет, і міська рада, розуміючи проблеми, які є в цієї категорії, заклала у бюджет на 2008 рік кошти для виконання низки заходів. Як один із прикладів — це будівництво спортивних об’єктів на території міста, розширення матеріально-технічної бази загальноосвітніх шкіл та дошкільних навчальних закладів».

Щороку в місті суттєво збільшуються видатки на матеріальну допомогу одиноким малозабезпеченим громадянам. Згідно з рішеннями виконавчого комітету протягом 2007 року надана матеріальна допомога 322 громадянам на лікування та придбання ліків (77610,0 грн.), вирішення матеріально-побутових питань (22880,0 грн.), на поховання (4500,0 грн.), придбання слухових апаратів (20060,0 грн.).

Також у Бучі успішно працює й виконує свої обов’язки Територіальний центр з соціального обслуговування одиноких громадян похилого віку, що діє при Управлінні праці. Він обслуговує 92 людини, а у резерві — ще 30 чоловік. Соціальні працівники доглядають одиноких жителів, купують їм продукти харчування, допомагають по господарству. Наприклад, минулого року в помешканнях 16 бучанців проведено поточний ремонт.

Також малозабезпеченим громадянам за зазначений період видавалися продуктові набори, медикаменти, одяг, взуття, будівельні матеріали, миючі засоби. Всього на суму 83365 грн. За 2007 рік медико-соціальний центр Бучанської міської організації ТОВ Червоного Хреста України відвідало понад 3 тисячі чоловік. Медична допомога надана 1100, у тому числі зроблено масажів 270 особам, 10 займалися на профілакторі Євмінова.

На державну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам використано кошти в сумі 447560 грн. Компенсаційні виплати на пільговий проїзд в автомобільному та залізничному транспорті становлять 279022 грн.
У наступному номері будуть порушені питання стану ЖКГ у місті, виконання плану соціально-економічного розвитку за 2007 рік і звіт по зверненнях громадян.
газета: №7 "Бучанські новини" від 15 лютого 2008р.
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.