» » Чи є альтернатива профілактичним щепленням проти інфекційних захворювань?

Чи є альтернатива профілактичним щепленням проти інфекційних захворювань?

У даний період ведуться гарячі дискусії, що активно підігріваються ЗМІ, «чи потрібно взагалі проводити профілактичні щеплення дорослому і особливо дитячому населенню?».
Масові інфекційні захворювання не реєструються, епідемічна ситуація в країні стабільна, і виникає питання: за рахунок чого такий стан? Однозначна відповідь – за рахунок профілактичних щеплень. У нашій державі щеплення проводяться безкоштовно. На закупівлю вакцин у 2007 році витрачено 94049 грн. 95 коп. для населення міста Бучі.

Більш того, розповсюджується брехлива інформація, що вакцинація пригнічує природний імунітет. У населення формується негативне ставлення до вакцинації – це зло для людей, для їх здоров’я. Відомо, що для ефективної боротьби з інфекціями охват вакцинацією повинен бути не менше 95% дитячого населення. У ситуації, яка виникла, лікарям доводиться переконувати батьків відносно важливості вакцинації. Ні один із батьків не є ворогом здоров’ю своїх дітей, а відмова від щеплень є зло по відношенню до своїх дітей.

Завдяки профілактичним щепленням у світі щорічно попереджається, як мінімум, 3 млн. дитячих смертей. 750 тисяч дітей не стають інвалідами. Можливість розвитку поствакцинальної реакції та ускладнень при використані сучасних вакцин – мінімальний.

Завдяки профілактичним щепленням у світі ліквідовані такі страшні інфекції, як натуральна віспа, до мінімуму зведені захворюваність на поліомієліт, значно знижена захворюваність на дифтерію. В результаті масової вакцинації оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) в Україні, починаючи з 1959 року зменшено захворюваність із 3 тисяч випадків у рік до поодиноких. Високою залишається захворюваність на кір. Смертність дітей у віці до 5 років складає до 10%.

Щорічно в світі сотні тисяч дітей вмирають від кору із-за відсутності вакцинації. Останній підйом кору спостерігався в м. Києві й Київській області в 2005 році. У зв’язку з високою захворюваністю на кір, ВОЗ пропонує МОЗ України провести додаткову імунізацію проти кору в віковій групі 16-29 років. Продовжує реєструватися велика кількість дітей із вродженою глухотою, розумовою відсталістю та сліпотою. Причиною цих пороків розвитку є вроджена краснуха, в зв’язку з чим вводиться додаткова імунізація проти краснухи.

Щорічно реєструється 30-40 випадків правцю серед дорослого населення.

Масова пропаганда в пресі проти імунопрофілактики призвела до епідемії дифтерії в 1990 році. Серед дитячого населення України в 2006 році було зареєстровано 15 випадків дифтерії. Тяжкі форми захворювання, як правило, реєструються в невакцинованих дітей проти дифтерії. Щорічно в світі 1-2 млн. дітей умирають від запалення легенів, і це в той час коли від збудників пневмонії є ефективна вакцина, яка з успіхом використовується в багатьох країнах. Особлива увага приділяється гемофільній бактерії, типу b (Haemophilus influenzac типу b). Рік назад в Україні була введена нова вакцинація – проти гемофільної палички типу b. У всіх країнах імунізація проти Hib привела до 30% зниження захворюваності менінгітом і енцефалітом.

На сьогодні захворюваність на гепатит «В» знаходиться на високому рівні в Україні. Серед 6 млрд. жителів планети 2 млрд. інфіковані вірусом гепатиту «В». Із них 360 млн. є хронічними носіями вірусу гепатиту. В останній час у світі йде зниження захворюваності на гепатит «В», що пов’язано зі щепленнями проти гепатиту «В». Велика робота проводиться дільничними педіатрами по створенню стійкого імунітету серед дитячого населення. Треба відслідкувати кожну дитину, а їх у місті Буча майже 6 тисяч, згідно календаря щеплень зробити щеплення, вмовити маму й дитину, щоб зробити щеплення. На превеликий жаль, деякі батьки відмовилися, особливо батьки дітей до року життя.

Дитяча консультація, її лікарі та медичні сестри провели десятки тисяч щеплень дітям, виконали планові завдання на 95-100%. Хочеться особливо відзначити лікарів педіатрів Т.Т. Прус, Е.І.Проданюк, Н.А.Бєлову, медсестер: Т. Зарицьку, Т. Михайленко, Л. Кульшову, Н. Потебенько, Т. Царенок, а по дорослому населенню старшу медичну сестру терапевтичного відділення О. Бобир.

Медичні працівники Бучанської міської поліклініки звертаються до жителів міста Бучі з повною відповідальністю відноситися до профілактичних щеплень. Завдяки їм у місті, протягом десятків років не реєструється смертність як дітей, так і дорослих від інфекційних захворювань. Ми сподіваємося на порозуміння, відповідальність і співпрацю батьків з медичними працівниками поліклініки.

Микола Михайленко,
головний лікар Бучанської міської поліклініки


опубліковано в газеті №7 "Бучанські новини" від 15 лютого 2008р.
Михайленко
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.