» » » П’яний за кермом — злочинець

П’яний за кермом — злочинець

Керування транспортними засобами особами у стані сп’яніння, передача керуванням транспортним засобом особі, яка перебуває у стані сп’яніння, а також ухилення осіб, які керують транспортними засобами, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп’яніння тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв від трьох до п’яти мінімальних розмірів заробітної платні або позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів на термін від одного до двох років і на інших осіб — накладення штрафу від п’ятнадцяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Однак, за недотримання правил дорожнього руху і керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння водії притягаються не лише до адміністративної, а й до кримінальної відповідальності.

Так, у січні 2007 року громадянин Г., керуючи автомобілем ВАЗ-2007 у стані алкогольного сп’яніння, рухався по вул. Леніна в селищі Гостомель у напрямку Ірпеня і напроти АЗС „ТНК”, грубо порушив вимоги пп. 10, 10.4 Правил дорожнього руху. Тобто перед початком руху, перестроюванням і будь-якою зміною напрямку руху не переконався, що буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху; перед поворотом ліворуч або розворотом завчасно не зайняв відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку; не дав дорогу автомобілю Мітсубісі Грандіс, який рухався в зустрічному напрямку, виконав маневр лівого повороту, чим створив небезпеку і допустив зіткнення з автомобілем Мітсубісі під керуванням водія С.

У результаті грубого порушення ПДР водієм Г., пасажиру автомобіля ВАЗ-2007 причинено перелом лівої ключиці, ребра зліва, численні переломи ребер справа, ушкодження кісток таза, правої легені, печінки і її зв’язок, крововиливи в плевральні та черевну порожнини, закриті уламкові переломи правої стегнової кістки та обох кісток правої гомілки, крововилив під оболонки головного мозку, рани синці і садини на тілі. Згідно з висновками судово-медичної експертизи вони відноситься до тяжких тілесних ушкоджень у живих осіб, як небезпечні для життя на час їх заподіяння. Від отриманих численних переломів і ушкоджень внутрішніх органів громадянин С. помер.

Вироком Ірпінського міського суду громадянина Г. засуджено до 4 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортним засобом терміном на 2- роки. Кожному власнику транспортного засобу варто замислитися: чи варто сідати за кермо свого автомобіля у стані сп’яніння і які наслідки можуть настати?

Юрій Ільєнко,
помічник прокурора
міста Ірпінь
газета: №6 "Бучанські новини" від 8 лютого 2008р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар