» » Бюджет міста буде соціально спрямованим

Бюджет міста буде соціально спрямованим

скачати додатки до рішення позачергової 25-ї сесії 5-го скликання Бучанської міської ради:
- Додаток №1 "Доходи на 2008рік", №3 "Розподіл видатків за головними розпорядниками" - Скачать файл: dodatok_1_3.pdf [108,77 Kb] (cкачиваний: 194)
Посмотреть онлайн файл: dodatok_1_3.pdf

- Додаток №2 "Видатки на 2008 рік за функціональною структурою" - Скачать файл: dodatok_2.pdf [51,41 Kb] (cкачиваний: 192)
Посмотреть онлайн файл: dodatok_2.pdf

- Додаток №8 "Перелік місцевих програм міського бюджету міста Буча на 2008 рік" - Скачать файл: dodatok_8.pdf [115,23 Kb] (cкачиваний: 199)
Посмотреть онлайн файл: dodatok_8.pdf


14 січня 2008 року відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Бучанської міської ради, а потім – сесія. Єдиним і надзвичайно важливим питанням, винесеним на порядок денний обох засідань, було прийняття бюджету Бучі на 2008 рік. І хоча дана процедура пройшла із запізненням, проте з об’єктивних причин.
Згідно законодавства, місцеві бюджети приймаються протягом двох тижнів з моменту опублікування держбюджету в офіційних ЗМІ (як відомо, рамки його ухвалення також були пересунуті на більш віддалений термін). І маємо результат – у новому році місто отримало розумно прорахований, соціально спрямований бюджет.
Після незначних уточнень – члени виконавчого комітету вирішили проект рішення бюджету міста Бучі на 2008 рік винести на сесію для його ухвалення. І згодом, депутати одноголосно проголосували “за”.
Бюджетний фонд у цьому році становить близько 68 млн. грн. Він є бездефіцитним. Головною відмінністю від попереднього є те, що в одному рішенні, разом з бюджетом, виноситься перелік програм по функціонуванню кожної галузі.
Свої думки щодо бюджету 2008 року, зокрема яким він є, які дає можливості для реалізації планів та розвитку міста, висловили Бучанський міський голова Анатолій Федорук та начальник фінансового управління міськради Катерина Карпенко.


Анатолій Федорук,
Бучанський міський голова

Бюджет міста буде соціально спрямованимЯкщо у минулому році в нас був бюджет розвитку, то нині, виходячи із завдань уряду, він є соціально-спрямованим, певним проривом в економічному розвитку держави.

Поки ще немає остаточного варіанта того, що саме цей фінансовий ресурс у повному обсязі забезпечить виконання тієї чи іншої прописаної програми, бо лише на 40% відпрацьовані показники, які є в плані соціально-економічного розвитку Бучі, решта – знаходиться в стадії доопрацювання. Це пояснюється тим, що значна частина об’єктів, які входять до тієї чи іншої програми, подані нами й наразі проходять узгодження у відповідності до державних, обласних програм, аби не було дублювання.

Зазначу, що по певній кількості об’єктів ми передбачаємо співфінансування. Передусім це ті об’єкти, масштаби виконання яких великі, а фінансування – незначне. Будемо сподіватися, що ті заходи й проекти, які ми подали до державних програм, знайдуть своє відображення й будуть фінансуватися в поточному році.

Значна частина об’єктів у плані соціально-економічного розвитку, а це й капітальні ремонти, реконструкції, нове будівництво, є соціально-спрямованими, скерованими на поліпшення стану обслуговування, поліпшення стану закладів і установ загалом. Порівняно з іншими роками, сьогодні внесено багато програм, які допоможуть незахищеним верствам населення пережити складні життєві ситуації, в яких вони опинилися. Надаватиметься матеріальна допомога, діятимуть медичні програми, які будуть фінансуватися через поліклініку, існує низка програм, що фінансуватимуться через управління праці й соцзахисту тощо.

Тож, ми, як місто обласного значення, намагаємося всебічно охопити різні напрямки нашої життєдіяльності, аби можна було гідно забезпечити виконання плану соціально-економічного розвитку міста.

Бюджет 2008 року дає можливість органам місцевого самоврядування фінансувати як власні повноваження, так і виконувати делеговані державою повноваження в різних галузях. Зокрема, сьогодні міський бюджет Бучі цікавий підприємцям тим, щоб за нього боротися, брати участь у тендерах, перемагати. Адже нині йде мова про значні суми коштів.

Ми маємо можливість продовжити заданий у 2007 році темп розбудови, напрацювання. Новий бюджет дає можливість успішно розв’язувати значну кількість соціальноважливих програм стратегічних напрямків. Так, ми продовжимо роботу по наших освітянських закладах, житлово-комунальному господарству, будівництву спортивних об’єктів, закладів культури. Зокрема, в цьому році повинні розпочати будівництво сучасної Центральної міської бібліотеки (як варіант, розглядається її будівництво поруч із теперішньою центральною бібліотекою). Передбачаємо, що там діятиме й інтернет-бібліотека, поповнився й оновився книжковий фонд.

Виконуватимуться технічні опрацювання по центру творчості. Мова йде про те, щоб по вул. Польовій залишити виключно музичну школу, а по вул. Пушкінській (де розташований Центральний будинок культури) створити центр хореографії. У цьому році повинні завершити перші етапи будівництва двох резервуарів чистої води по вул. Тарасівській та вул. Пушкінській. Вестимуться роботи по проекту щодо розширення доріг траси Київ-Ковель, зокрема від вул. Ярослава Мудрого і до Ворзеля, будівництва другого підземного пішохідного переходу тощо. Планів і перспектив багато, й ми докладемо максимум зусиль задля їх успішної реалізації.

Катерина Карпенко,
начальник фінансового управління Бучанської міської ради

Бюджетний фонд у цьому році прийняли в розмірі 68 млн. 253,3 тис. грн., з яких 23 млн. грн. планується на соціальні вкладення по всіх галузях. Цільовий фонд спланований таким чином, що в ньому проходить уся соціальна сфера.
Загальний фонд бюджету-2008 становить майже 5 млн. грн. – це з урахуванням офіційного трансферту.

Доведений показник першого кошика становить 17 млн. 382 тис. грн. Ці платежі пов’язані з продажем рухомого та нерухомого майна. Окрім цього, планується спеціальний фонд, який у цьому році обрахований, виходячи з рішень, прийнятих радою, не збільшується та становить майже 5 млн. грн. Це й орендна плата, й земельний податок, і місцеві податки. Спеціальний фонд планувався тільки на надходженнях.

У середньому, десь на 40% відбулося зростання видатків. Це пов’язано зі збільшенням заробітної плати. По проектах бюджету мінімальна заробітна плата змінювалася тричі й до кінця цього року має становити 605 грн. Єдине, що не ввійшло до нашого бюджету – це єдина тарифна сітка, яка буде введена 1 серпня.

Загалом бюджет виноситься бездефіцитний. Різниця між минулорічним і теперішнім бюджетом полягає в тому, що в цьому році, в одному рішенні разом з бюджетом виноситься перелік програм по функціонуванню кожної галузі. Бюджет побудований таким чином, що в розрізі кожного видатку цільової програми, всі заходи, які плануються провести в наступному році, викладені в програмі. Єдине, що виділення коштів відбуватиметься через рішення виконкому міськради. Видатки не носять цільового характеру й не виділяються персонально під проведення кожного заходу. Бюджет сформований таким чином, щоб можна було переглядати доходну частину після першого півріччя.

Також бюджет міста Бучі 2008 року враховує дві важливих складові, які актуальні й для розвитку нашої держави – він одночасно є соціально-спрямований, але разом з тим забезпечує суттєвий економічний прорив у розвитку територіальної громади.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар