» » Слово про Учителя

Слово про Учителя

Саме високим званням “Учитель” керується в своїй педагогічній діяльності вчитель початкових класів Бучанської ЗОШ № 4 Наталія Михайлівна Піддубна.

Професія першого вчителя унікальна, неповторна, життєдайна. Саме він відкриває нову “шкільну епоху” дитинства, спрямовує невичерпну дитячу енергію через любов, розумну вимогливість, виписує школярську долю. Кажуть, що результати праці вчителя з’являються не швидко. Має пройти декілька років, а, можливо, десятки літ. Але Наталія Михайлівна щоденно сіє в думках дітей добро, правду, милосердя, утверджує справедливість і плекає совість. Учителька розуміє, що кожна дитина - це великий світ, і розкрити його - це мета її праці.

Провідним напрямком роботи Наталії Михайлівни є формування в дітей позитивного ставлення до навчання. Її педагогічна діяльність спрямована на збереження унікальних можливостей дітей молодшого шкільного віку та забезпечення всебічного розвитку особистості.

Кожен урок Наталії Михайлівни - це цікава подорож з дітьми у світ науки, це і гра, і пізнання нового, і радість творсчого пошуку. Зміст праці вчителька збагачує за допомогою різноманітних інновацій, інтерактивних методів та прийомів. Її уроки відзначаються логічною завершеністю, умотивованістю, оптимальністю вибору форм і методів роботи. Вона постійно спонукає учнів працювати в парах і групах, створює умови для вільного висловлення думки, міркування. Особливо багато уваги вчителька приділяє посиленню ролі самостійної практичної та розумової, пізнавальної діяльності, розвитку навичок самоконтролю в процесі цілеспрямованого організованого пошуку знань. Застосовує ігрові ситуації, головоломки, ребуси, логічні задачі, завдання на кмітливість, здогадку та ін.

Відмінною рисою стилю роботи вчительки є чітка спрямованість усієї діяльності на досягнення високого кінцевого результату. Наталія Михайлівна - талановитий, творчий учитель, працює з відкритим серцем. Її очі світяться яскравим вогником, що освітлює життєвий шлях її вихованців. Це погляд самої щирості, добра й любові. Учителька багато уваги приділяє самовдосконаленню, щедро ділиться своїми ідеями й напрацюваннями з колегами.

Любов до школи, до своєї професії хочеться передати чудовими рядками:
“Школа - наш дім, що зітканий з проміння, з любові, радості та веселкових мрій, що зігріває цілі покоління.
Це - храм добра, утвердження надій”.

Саме такі педагоги, як Наталія Михайлівна Піддубна - щирі, гуманні, уважні, що завжди бачать себе в дітях, поєднують омріяність і реальність у планах та діяннях – потрібні сьогодні відродженій Україні.

Ірина Стужук,
учитель початкових класів Бучанської ЗОШ №4,
керівник міського методичного об’єднання
газета: №48 "Бучанські новини" від 7 грудня 2007р.
  1
Коментарів: 0
Додати коментар