» » Основні причини порушень мовного розвитку

Основні причини порушень мовного розвитку

На сьогодні почастішали випадки, коли діти дошкільного та молодшого шкільного віку (до 30%), розмовляючи, пропускають звуки, спотворюють вимову.
Порушення вимови уповільнює темпи формування усного мовлення, має негативний вплив на формування навичок читання та письма.

Спеціалісти - логопеди допоможуть розібратися чим виступає порушення звуковимови: самостійним дефектом чи одним із симптомів більш складних розладів.

Існують такі причини порушень звуковимови у дітей з нормальним інтелектом і слухом:
- порушення слухової диференціації звуків мовлення;
- порушення анатомічної будови мовного апарату (неправильний прикус, укорочення під'язикової вуздечки, несформованість зубного ряду, високе чи низьке піднебіння і т.д.);
- невірне мовлення оточуючих людей;
- вплив біологічних та соціальних факторів (паталогічні вагітність та пологи, обмежене спілкування з дитиною).

Порушення слухової диференціації звуків - це не порушення гостроти слуху, а недостатність слухової уваги та самоконтролю під час спілкування.

Неправильне мовлення дорослих призводить до наслідування їхнього мовлення дітьми, яке вони сприймають як зразок. Це одна із поширених причин формування неправильної вимови у дітей.

Дорослим слід пам'ятати про те, що регулярне спілкування з дитиною є необхідною умовою для розвитку мовлення, мислення, особистості та загального розвитку взагалі.

Для своєчасного подолання недоліків мовлення батькам потрібно звернутися до логопедів. Профілактика порушень полягає в систематичній, регулярній роботі в логопедичній групі дошкульного закладу, на логопункті в школі чи за індивідуальним замовленням. Завдяки своєчасній та планомірній роботі вдається повністю виправити недоліки та порушення мовлення.

Консультант психолого-медико-педагогічної консультації,
логопед ДНЗ №18
Ірина Володимирівна Поліщук


Безкоштовна психолого-медично-педагогічна консультація знаходиться при спеціалізованій
загальноосвітній школі № 12 в методичному кабінеті по вулиці З. Алієвої.
Телефон для довідок: 53-3-98


Ірпінський регіональний інформаційний щотижневик "Таймер"
№20 від 23 листопада 2007р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.