» » Буча – місто найкращого благоустрою

Буча – місто найкращого благоустрою

Уже вдруге.

З 11 по 13 вересня, в місті Іллічівськ, що на Одещині, проходив Всеукраїнський семінар з питань благоустрою населених пунктів, метою якого є поширення передового досвіду, визначення шляхів удосконалення системи управління та регулювання організаційних засад, підвищення рівня та якості послуг у населених пунктах України. Захід організовувало Міністерство житлово-комунального господарства. На підведення результатів конкурсу та на семінар по реформуванню ЖКГ завітали міністр житлово-комунального господарства Олександр Попович та віце-прем’єр-міністр України Володимир Рибак.

У роботі семінару взяв участь заступник Бучанського міського голови Віктор Фальковський, який і привіз до Бучі нагороду – І місце в номінації «Населений пункт найкращого благоустрою та підтримки громадського порядку” за підсумками роботи у 2006 році. Це засвідчило – рухаємося у правильному напрямку, адже й у 2005 році також були першими.

На цьому конкурсі Бучу представили в п’ятій категорії (адже у 2006 році ще мали статус селища). Проте, попереду ще цілий рік, аби заявити про себе, як місто обласного значення. Принаймні, всі показники та потенціал розвитку, а головне – бажання, для цього є.

Буча – місто найкращого благоустроюПро враження від конкурсу, умови його проведення та про плани на майбутнє розповідає заступник міського голови з соціально-економічних питань Віктор Фальковський.

- Чи існують обмеження щодо участі міст, селищ та сіл у загальнодержавному конкурсі по благоустрою?
- Даний конкурс проводиться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України. У ньому можуть брати участь абсолютно всі населені пункти держави, що відносяться до кожної з категорій. Всього їх шість. Проте, роблячи заявку на участь, слід об’єктивно оцінювати свої можливості, зокрема з’ясувати – чи є що показувати та мати задовільний стан території.

Буча здобула перемогу, як селище. Але маємо надію, що в 2008 році, в м. Хмельницькому, (де буде проходити наступний конкурс) виграємо у вищій номінації – у статусі міста обласного значення (ІІІ категорія).

- Але цей конкурс – не єдиний, на якому Буча здобувала призові місця..
- Так, раніше ми вже отримували ІІ та ІІІ місця на обласному конкурсі по благоустрою. Але то були перші кроки. Ми зрозуміли, що можемо представляти Бучу на рівні держави, бо вона того варта. І так сталося, що в загальнодержавному конкурсі показали кращі результати, ніж свого часу по області. Адже не стоїмо на місці, ми рухаємося вперед, розвиваємося, покращуємо стан благоустрою.

- Як обирається найкращий населений пункт? Комісія обстежує територію на місцях?
- З боку представників міст надається інформація про населений пункт, до якої входять альбом із фотографіями, аби візуально показати, що собою представляє місто, селище чи село, надати довідки від служб – міліції, пожежної охорони, санепідемстанції, тощо. Вони, як контролюючі органи, засвідчують стан, у якому знаходиться місто. Цей пакет документів передається через Київську обласну держадміністрацію. Відомості розглядає та перевіряє конкурсна комісія, а потім – визначає номінантів.

- За якими критеріями визначали переможців?
- Критерії два – благоустрій міста та правопорядок у ньому. Береться до уваги й чистота вулиць, і прибудинкових територій, архітектурне рішення (чи гармонійно виглядає), порядок організації наведення благоустрою – вивіз сміття, освітлення, режим роботи закладів тощо.

- Моральне задоволення – це добре, а чи було матеріальне заохочення переможців?
- За умовами конкурсу, містам-призерам передбачені грошові премії. Зокрема, винагорода за І місце – 140 тисяч гривень. Як і в попередні роки, кошти підуть на поліпшення матеріально-технічної бази нашого житлово-комунального підприємства.

- Згідно положення, переможці будь-якої категорії можуть запросити делегації та перемістити це дійство до свого населеного пункту. Буча готова зробити такий крок?
- У нас є бажання запросити до себе гостей. Проте, для цього слід мати відповідну інфраструктуру та провести певні підготовчі роботи. Адже для учасників семінару потрібно створити належні побутові умови – розселити близько 300 чоловік, забезпечити харчуванням. Повинна бути відповідна база. Проте, на перспективу – це реально.


-------------------------------
- публікація "Підсумки всеукраїнського конкурсу “Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку” за 2006 рік"
- публікація "Буча - місто найкращого благоустрою - 2005 року"
газета: №37 "Бучанські новини" від 21 вересня 2007р.
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
DeVOuR

OFFline

  • DeVOuR (108)
  • Місцевий
  • 25 вересня 2007 21:55
Дядя Витя (:
-Желаю успехов в работе, вы многое сделали для города.!

От бывшего "соседа".. (жил этажом ниже, в 20-й).. wink

-||DeViL WaS An AnGeL ToO..||-
-||WoRlD iS a GhEtTo||-

0