» » Проблемне питання — бучанські заклади освіти

Проблемне питання — бучанські заклади освіти

26 червня 2007 року відбулося засідання 12 сесії Бучанської міської ради. Після короткої преамбули та поточної процедури обрання лічильної комісії, депутати на чолі з міським головою Анатолієм Федоруком відразу приступили до роботи. Цього разу на порядок денний було винесено 14 питань. Першою доповідала начальник фінансового управління Катерина Карпенко про необхідність внести зміни до місцевого бюджету.

Надійшла державна субвенція, тому постало питання про перерозподіл коштів. Буде профінансовано цільові програми ЖКХ, підвищено заробітну плату працівникам бюджетних установ, виділено 50 тис. грн. на соціальний розвиток – реабілітацію алко- та наркозалежних громадян. Думки присутніх щодо останнього підпункту різнилися. Одні сприйняли цей факт як належне, інші висловили занепокоєння – адже створення такого центру може збільшити наплив наркоманів до Бучі. Останні поцікавилися, чи не доцільніше використати кошти на попередження хвороби. Але отримали детальне пояснення про функціонування центру й запевнення, що жодної загрози для населення чи якихось негативних наслідків він не матиме. Мова йде про реабілітацію, а не лікування хворих. Крім того, центр обслуговуватиме благодійна організація „Наріжний камінь”. Фінансування даної програми йтиме за рахунок фонду соціальних інвестицій, який виділяє на даний проект 450 тис. грн., з місцевого бюджету буде виділено лише 10% (50 тис. грн.). Даний об’єкт не буде бюджетною установою, але він підпорядковуватиметься управлінню праці та соцзахисту.

Взяли до відома інформацію про роботу відділу містобудування та архітектури. Розповідали про діяльність протягом року. Ото ж, відділом за звітний період проведено роботу зі збору висновків служб комплексної експертизи, щодо погодження детального плану території в межах вулиць Нове Шосе, Депутатської, Заводської, площею 200 га. Дані матеріали передані на розгляд містобудівної ради Київської облдержадміністрації. Також проводиться робота по підготовці до проектування нового детального плану території на земельній ділянці, площею 150 га, що розташована по межі з с. Мироцьким – у районі між річкою Рокач та автодорогою Київ-Ковель.
Протягом року відділом архітектури було розглянуто 1640 звернень громадян, на які були підготовлені акти обстеження, проекти рішень. Виконано 77 будівельних паспортів, видано 108 висновків відділу містобудування та архітектури тощо.

Заслухавши вищенаведені дані, представник від громадськості Володимир Гончар зауважив, що потрібно враховувати думки жителів щодо питань, які стосуються забудови міста, виносити їх на громадські обговорення. Ця процедура, на думку пана Гончара, не дотримується та залишає бажати більшої прозорості. На це йому відповіли, що відділ архітектури дотримується всіх законодавчих актів, громадські обговорення, за потреби, проводяться систематично й оголошення про них заздалегідь публікуються в пресі.

Розглядали питання сучасного стану та перспективи розвитку освіти в місті. Як стало зрозуміло з наданої інформації, проблем в освітян вистачає. Одна з найголовніших – школи та садочки не в змозі в повному обсязі прийняти бучанських учнів. Місць не вистачає й через те, що чимало дітей їдуть навчатися до нашого міста з прилеглих населених пунктів, відповідно зростають і витрати з бюджету.

Солідарність – аспект позитивний, проте свої інтереси слід відстоювати. Тому, відтепер, робитиметься все, аби в першу чергу влаштувати до закладів освіти саме своїх дітей. Говорилося й про необхідність розбудови та будівництва нових шкіл і дитсадочків, переоснащення та вдосконалення матеріально-технічної бази. У перспективі – розширення діяльності Центру позашкільної роботи, якісно новий підхід до навчання та забезпечення закладів кваліфікованими кадрами.

Про стан благоустрою в місті розповідала начальник інспекції Тетяна Бердікова. Питання викликало чималий інтерес та дискусії з боку громадськості, яка зосереджувала увагу на тій чи іншій проблемі, що існує в Бучі. Знову на порядку денному постало питання прибирання в приватному секторі. Жителі скаржилися, що цим питанням не займаються комунальники, натомість їм апелювали постановами про те, що садиби та прилеглі до них території мешканці повинні впорядковувати самі.

Також були внесені зміни до положення про Почесного громадянина міста. Тепер це звання присвоюватимуть не більше, ніж одній людині на рік. Крім цього, замінено назви – селище Буча на місто Буча та ін.
газета: №26 "Бучанські новини" від 6 липня 2007р.
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.