» » Ірпінь : вибори Ірпінського міського голови

Ірпінь : вибори Ірпінського міського голови

- Ольга Романівна, розкажіть, будь-ласка, яка на сьогоднішній день ситуація з підготовкою до позачергових виборів Ірпінського міського голови?
- Станом на сьогодні комісія працює продуктивно, ефективно, не порушуючи жодної статті закону. Було вчасно оголошено початок виборчого процесу, також вчасно зареєстровані 16 кандидатів на посаду міського голови, створені виборчі дільниці і комісії. На сьогоднішній день ми працюємо з виборчими дільничними комісіями з приводу того, щоб перевірити списки виборців. Адже ті списки, які ми отримали, не є уточненими і перевіреними. І це є головною проблемою і головною біллю нашої комісії.

- Скільки виборчих дільниць в регіоні, і чи повністю вони сформовані й забезпечені?
- Дільниці сформовані повністю. Загалом ми маємо двадцять шість виборчих дільниць. З них двадцять великих, шість – середніх. Тобто на двадцяти дільницях по вісімнадцять членів виборчих комісій, а на шести середніх – по чотирнадцять. З забезпеченням дільниць виникають деякі питання, проте всі вони вирішуються в робочому порядку. Наприклад, виникла невелика проблема з дільницею № 26, яка розташована в селищі Коцюбинське, в приміщенні кафе-магазину. Нещодавно нам зателефонував директор кафе й пояснив, що він втрачає прибуток, і поцікавився, чи буде відповідна компенсація. Зараз ми шукаємо вихід з цієї ситуації, адже вищезгадане приміщення придатне для розташування дільниці. Можливо, якусь частину втрат власнику приміщення буде компенсовано. Тобто немає таких проблем, які б ми не могли вирішити.

- Інші дільниці вже остаточно забезпеченні приміщеннями?
- Так. Тільки є невеликі змінив селищі Ворзель. Раніше дільниця розташовувалась в санаторії «Ворзель», відтепер вона змінила місце і буде знаходитись в санаторії «Зірка».

- До якого числа бажаючі мали можливість зареєструватися як кандидати на посаду міського голови?
- Кандидати на посаду Ірпінського міського голови, згідно чинного законодавства, реєструвалися по 8 травня включно. Після цієї дати висувати свої кандидатури вже не можна.

- На даний момент ще триває судовий процес щодо припинення повноважень міського голови М. Свистович. Як може відзначитись цей процес на хід виборів?
- Що стосується територіальної виборчої комісії і її роботи, то на сьогоднішній день повноваження територіальної комісії зобов’язують нас виконувати постанову Верховної Ради України, і незалежно від того, яке буде рішення суду, ми будемо її виконувати. ТВК не втручається в роботу суду, а готується до виборів. Можливо, якимось чином судовий процес вплине на хід виборів, але поки що нічого невідомо.

- Зараз країна готується до позачергових парламентських виборів, які призначено на 24 червня. Чи здійснюється підготовка до них?- Ми телефонували в ЦВК, там неофіційно передбачають перенос цієї дати. Насправді парламентськими виборами ми не займаємось. Ми організовуємо місцеві вибори. А для організації і проведення парламентських виборів створена окружна комісія.
Як згадувалось на початку розмови, списки виборців ще не уточнені. Як планується вирішувати це питання?
Сказати відверто, списками ми дуже розчаровані. Адже очікували, що вони вже будуть з внесеними уточнюючими змінами. В зв’язку з цим, ми будемо приймати всі зусилля для того щоб перевірити списки силами дільничних виборчих комісій. Разом з головами комісій будемо просити, щоб члени комісій уточнили й перевірили якнайкраще списки виборців. Ще попереду на нас чекає великий обсяг робити. Тішить те, що, як нам повідомили, з жовтня місяця буде відкритий державний реєстр виборців. В міськвиконкомі організують спеціальний відділ, тому люди, запрошені до роботи в відділ державної реєстрації (я думаю, що він матиме таку назву, але точно мені цього невідомо), вже будуть займатися уточненням. Це буде необхідний облік. А поки що в списках самий справжній безлад.

- Чи не може це стати приводом в подальшому для оскарження результатів позачергових виборів?
- Звичайно, може. І це дуже непокоїть. Ми закликаємо людей звертатись на виборчі дільниці, щоб перевірити себе в списках виборців. Майже всі виборчі дільниці залишились за старими адресами.

- З приводу фінансування позачергових виборів Ірпінського міського голови. Наскільки я пам’ятаю, в розпорядженні Верховної Ради був пункт про те, що фінансування виборчого процесу повинен забезпечити Кабінет Міністрів?
- Так. Це є субвенція з державного бюджету України. І 15 травня Київська обласна рада прийняла рішення про фінансування наших позачергових виборів міського голови, і, напевно, на цьому тижні буде збиратися наша міська рада для розгляду й затвердження нам кошторису. Проте є проблема в тому, що ТВК просило суму в розмірі 388 тис. грн., а відповідно до державного кошторису нам виділено 199,4 тис. грн. Тобто, майже в два рази нам "урізали" необхідну суму. Тому, додатковим кошторисом приблизно на 95 тис. грн. ми попросили в місцевої ради виділити кошти з місцевого бюджету для забезпечення виборчого процесу. Але поки що ми не знаємо, чи виділять нам ці кошти. З виділених субвенцій величезна сума йде на оплату праці, це приблизно 178 тис. грн. І тоді залишається тільки 20 тис. грн. на необхідні витрати. А це дуже мало. Цієї суми катастрофічно не хватає.

- В дільничних комісіях задіяні люди, які працювали на минулих виборах, чи нові?
- В основному, ті самі, що й на минулих виборах. Всі члени дільничних комісій вже з досвідом роботи на виборах. Колектив дуже гарний підібрався. Відповідальний. Це мене дуже тішить. І це є приводом сподіватись, що позачергові вибори Ірпінського міського голови пройдуть в нормальному режимі.

- Можливо, ви хочете щось додати від себе?
- Хотілося б ще раз звернутись до всіх громадян Ірпінського регіону з проханням перевірити свої дані в списках виборців на своїх виборчих дільницях, щоб безпосередньо під час виборів не виникало неприємних ситуацій. А наша комісія, зі свого боку, зробить все необхідне, щоб вибори міського голови були повністю законні і демократичні.
газета: №9 "ТАЙМЕР" від 22 травня 2007р.
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
administrator

Он-лайн

  • administrator (328)
  • Адміністратори
  • 25 травня 2007 20:58
після закінчення сесії мене повідомили, що :

- позачергова сесія Ірпінської міської ради, відмовила у додатковому фінансуванні виборів.

Обговорювались різні питання, щодо використання коштів. Наприклад, щоб зробити бюлетень з двух/трьох рівневим захистом потрібно близько 1 гривні за штуку, а планується 0,15 грн. (до речі ксерокопія коштує 30 копійок)..

Чи буде місцевим жителям цікаво приходити по-друге для голосування, якщо ці вибори будуть зроблені «під копірку» ..(а це знову кошти)

- також було призупинено рішення, щодо будівництва гуртожитків для Податкової Академії, та створено тимчасову комісію для вирішення суперечок між забудовником та громадою міста.

0