» » » Не бійтесь рієлторів!

Не бійтесь рієлторів!

Хто такий ріелтор та для чого він потрібен

Не бійтесь рієлторів!Коли у нас виникає потреба продати чи обміняти квартиру, ми стикаємось з великою кількістю спеціалістів у цій сфері, часто не розуміючи до кого потрібно апелювати з того чи іншого питання. Також інколи непросто зрозуміти, хто і за що відповідає. Агент, брокер, маклер, посередник... Як тільки не називають фахівця у області операцій з нерухомістю. Брокери і маклери спеціалізуються на біржовій діяльності. Агенти і посередники - працюють в багатьох сферах. Тому ті, хто займається операціями на ринку нерухомості, вважають за краще називати себе "рієлторами". Назва цієї професії походить від англ. realty - "нерухомість".

Хто такий рієлтор

Рієлтор є посередником між продавцем і покупцем при укладенні договору купівлі-продажу нерухомості (або договори оренди). Він не тільки сполучає людей у пошуках найбільш відповідного варіанту, стежить за правильним оформленням операції, але і є свідком здійснюваної операції.

Рієлтор - це фахівець з операцій на ринку нерухомості. Він повинен знати стан ринку нерухомості; правила складання договорів і порядок оформлення документів для висновку операцій; основи земельного і житлового законодавства, стандарти оцінки нерухомості, вимоги до технічних та інших характеристик об'єктів нерухомості.

Цікавий момент: чинне законодавство не містить поняття ріелтор, "законодавча" його назва - агент по нерухомості.

Навіщо потрібен рієлтор

Послуги рієлтора - це не тільки проглядання квартир. Це також і супровід операції з моменту укладення договору до отримання встановлюючих право документів на придбану нерухомість, підписання акту про виконання робіт. Рієлтор потрібен перш за все для забезпечення безпеки операції, для захисту від шахраїв і аферистів.

Чим займається рієлтор

1. Вивчає попит і пропозицію на ринку нерухомості. Підбирає або пропонує варіанти для продажу, покупки або здачі в оренду.

2. Консультує клієнтів з питань, що стосуються характеристик квартир і ступеня відповідності їх певним вимогам.

3. Погоджує договірні умови, оформляє операції з нерухомістю. Допомагає клієнтам в зборі необхідних документів і оформленні угод. Попереджає покупця про права третіх осіб на квартиру.

4. Забезпечує своєчасне отримання платіжних документів після оформлення угод.

5. Контролює виконання умов договору між покупцем продавцем (своєчасність виписки, звільнення квартири колишніми господарями і інше).

6. Складає встановлену звітність про виконану роботу (рієлтор повинен дати покупцю розписку про отримання грошей і відсутність претензій до платоспроможності купюр).

7. Несе відповідальність за "чистоту" і законність придбання нерухомості, за умови, що з клієнтом підписаний відповідний договір.

Павленко П.Л.
рієлтор
8(096) 444-77-99
м.Буча
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.