» » Розмір соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям

Розмір соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям

Одинока мати, не застрахована в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, виховую дитину. На який розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку маю право, як одинока мати? В якому розмірі надається державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям?

На питання відповідає керівник юридичного відділу Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Артем ЛАНСКОЙ

Розмір соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ямЗа Законом України від 22.03.2001р. №2334 „Про державну допомогу сім’ям з дітьми ” з 01.04.2005р. допомога на дітей одиноким матерям, надається в розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (418 грн. з 01.10.2006р.) та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не менш як 10% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку – одиноким матерям, які не одержують на дитину пенсії в разі втрати годувальника або соціальної пенсії.
Середньо місячний сукупний дохід сім’ї визначається згідно з методикою обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи та декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Крім того, соціальний захист малозабезпечених родин, у тому числі сімей з дітьми, забезпечується наданням їм допомоги згідно із Законом України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, залежно від майнового стану та сукупного доходу сім’ї.
Розмір такої допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється на підставі перелічених вище документів. До стабілізації економічного становища в Україні цей розмір визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму, що затверджується одночасно з ухваленням закону про державний бюджет України на відповідний рік.

Статтею 61 Закону України „Про державний бюджет України на 2006 рік” рівень забезпечення прожиткового мінімуму встановлено: для працюючих осіб в розмірі 110 грн., для непрацездатних (діти, пенсіонери) – 155, для інвалідів 165 грн. Крім цього на кожну дитину додатково збільшується на 10%, а на кожну дитину, яку виховує одинока мати або батько і в якої один або обоє батьків є інвалідами І чи ІІ групи, а також на кожну дитину в мало забезпеченій багатодітній сім’ї, в який виховується троє або більше дітей віком до 16 років – 20%.
Отже, якщо сукупний дохід сім’ї за останні шість місяців перед місяцем звернення є меншим за гарантований мінімум для сім’ї, то така сім’я одержуватиме протягом шести місяців державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям в розмірі, що дорівнює різниці між гарантованим мінімумом для сім’ї та сукупним доходом сім’ї.
Проте цей розмір не може бути більшим за 75% гарантованого мінімуму для сім’ї.

газета "Бучанські новини" №46 від 24 листопада 2006р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.