» » » Законодавство : Стосовно поділу квартири

Законодавство : Стосовно поділу квартири

МІНІСТЕРСТВО БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ
ТА ЖИТЛОВО- КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Р О З' Я С Н Е Н Н Я

01.10.2006Стосовно поділу квартири


Відповідно до ст. 104 Житлового кодексу Української РСР ( 5464-10 ) член сім'ї наймача вправі вимагати, за згодою інших членів сім'ї, які проживають разом з ним, укладення з ним окремого договору найму, якщо житлову площу, що припадає на нього, може бути виділено у вигляді приміщення.

У разі відмови членів сім'ї дати згоду на укладення окремого договору найму, а також у разі відмови наймодавця в укладенні такого договору, спір може бути вирішено у судовому порядку.

Згідно зі ст. 107 Житлового кодексу Української РСР ( 5464-10 ) наймач житлового приміщення вправі за згодою членів сім'ї в будь-який час розірвати договір найму.

У разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше житлове приміщення в тому ж населеному пункті, договір найму житлового приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з житлового приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму цього приміщення не розривається, а член сім'ї, який вибув, втрачає право користування цим приміщенням з дня вибуття.

Таким чином, член сім'ї, який вибув із зазначеного житлового приміщення, разом із втратою права користування цим приміщенням також втрачає право на його розподіл та розмін.

Спірні питання вирішуються у судовому порядку.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.