» » Символіка Київської області

Символіка Київської області

Герб Київської області

Символіка Київської областіГерб Київської області складається з великого щита, увінчаного золотою князівською діадемою. Щит Герба має класичну форму із загостреною посередині нижньою частиною і розділений на верхнє (блакитне) та нижнє (зелене) поле. Нижні лівий і правий кути щита заокруглені, загострення посередині нижньої частини направлене зовні від щита.
На верхньому полі щита розміщується зображення святого Юрія-Георгія на білому коні в золотому облаштунку та шоломі, пурпуровому плащі із списом у руках та німбом навколо голови.

Постать вершника повернута до глядача правим боком у русі зліва направо. Піднята права рука святого Юрія-Георгія тримає списа, ліва на рівні пояса - спис і вуздечку. Права нога у червоному чоботі закладена в стремено. Збруя і сідло оздоблені деталями червоного і коричневого кольорів.

Зображення коня і вершника розміщується на верхньому і частково на нижньому полях. Кінь стоїть на нижньому полі з піднятим правим переднім копитом. Тут же зображено повергнутого коричневого змія із складеними крилами і червленими очима та пащею, яка пронизана списом, який тримає святий Юрій-Георгій. Голова змія з висунутим язиком знаходиться у правому нижньому куті щита і повернута до глядача своєю лівою стороною. Хвіст змія проходить між задніми ногами коня і закінчується у лівому нижньому куті щита.

Унизу щит прикрашений двома дубовими гілками з зеленим листям та коричневими жолудями, а також шістьма колосками пшениці, які розташовані симетрично по три колоски з обох боків щита. На кожен з двох нижніх колосків зліва та справа від щита частково-накладаються по одному листку відповідної дубової гілки.

Прапор Київської області

Увеличить картинкуПрапор Київської області являє собою прямокутне полотнище, яке складається з трьох рівних за шириною вертикально розташованих смуг: центральна з них жовтого кольору, крайні - синього. Співвідношенням ширини Прапора до його довжини 2:3 (h). На центральній смузі розмішується зображення постаті святого Юрія-Георгія та змія у пропорціях, які характерні для Герба області. При цьому відстань від верхнього краю смуги до німба навколо голови вершника і від нижнього краю смуги до змія дорівнює 0,5 (h), відстань від лівого краю центральної смуги до плаща - 0,09 (h).

Гімн Київської області

Текст Гімну Київської області:

Зустрічає сонце співом солов’їним
Край ланів широких і лісів розмай -
Київщина рідна - серце України,
Древній і прекрасний хліборобський край.

У містах і селах над Дніпром і Россю
Розцвітай веселкою, щастям розцвітай,
Щоб в добрі і злагоді нам усім жилося,
Київщино мила, ти наш рідний край.

Із твого коріння витоки держави,
Від часів прадавніх йде твій родовід.
Працьовиті люди - твоя міць і слава -
Творять нову повість полум’яних літ.

Під блакиттю неба в золоті колосся
Ти побідоносно до вершин злітай,
Щоб усе намріяне у житті збулося,
Київщино люба, ти наш славний край.

Щоб усе намріяне у житті збулося,
Київщино рідно, розцвітай!
  1
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.