» » День Конституції

День Конституції

У середу, 28 червня, бучанці та гості міста відзначали державне свято – День Конституції. Святкове дійство відбувалось на головному майдані міста – Київській площі. Програма вечора складалась із урочистої частини, в якій людей вітали міський голова та інші урядовці, і розважальної, в якій свою творчість продемонстрували академічні та естрадні виконавці. Закінчився вечір дискотекою для молоді.

Увеличить картинкуАнатолій Федорук,
голова Бучанської селищної ради:
– Напередодні 10-ї річниці Дня Конституції до Бучанської селищної ради надійшло багато вітальних телеграм, зокрема від асоціації міст України, від асоціації міст Київської області, від Київської міської ради та, звичайно ж, від наших добрих сусідів — Ворзеля, Гостомеля, Коцюбинського – вони всі адресовані вам, територіальній громаді селища Буча. І дозвольте мені від виконавчого комітету, від Бучанської селищної ради також привітати вас з 10-ю річницею прийняття основного закону нашої держави – Конституції демократичної України.
Україна десять років тому повинна була отримати визнання як демократична країна європейського світового співтовариства, але основного закону не було. Саме 10 років тому демократичні сили, які були в парламенті того скликання, прийняли рішення, що не полишать стіни парламенту, доки основний закон, той, який багато років опрацьовувався з моменту незалежності нашої держави, не буде прийнято. І це сталося.
В деякій мірі цей приклад варто навести і до сьогоднішньої ситуації. Я сподіваюся, що найближчим часом Верховна Рада прийме всі ті доленосні рішення, які дуже потрібні і державі, і кожному її громадянину.
Я вас ще раз вітаю всіх зі святом і бажаю всіх життєвих гараздів!

Увеличить картинку

Микола Григорусь,
депутат Бучанської селищної ради:

– Ми маємо вистраждану віками і поколіннями, омріяну незалежну Україну.
Але, на жаль, не маємо гідного життя, достойного людини.
Коли народжується людина, вона отримує свідоцтво про народження.
В незалежної України таким свідоцтвом є її Конституція, написана десять років тому.
Сьогодні не все гаразд в нашій Україні, нема того життя, про яке ми мріємо.
Але разом ми докладемо максимум зусиль, щоб це виправити.
Соборною, вродливою, красивою — я бачу в подальшому Україну саме такою.
Зі святом вас, бучанці, дорогі земляки!

День КонституціїСвітлана Остапа,
депутат Бучанської селищної ради:
– Дорогі бучанці, шановні гості! Я вітаю вас зі святом нашої Конституції. Україна знає трьохсотрічну історію творення Конституції. Першу написав Пилип Орлик ще у 1710 році, потім була Конституція Центральної Ради, чотири Конституції під час радянського панування. І тільки десять років тому Україна отримала свою, незалежну Конституцію, яку в світі вважають однією з найдемократичніших. Але чи стало це свято для нас таким, яким воно має бути? Я думаю, що ні. Та не все відразу. Любов до Батьківщини не народжується разом з дитиною. Цю любов можна прищепити лише тоді, коли ця дитина росте — в сім’ї, в школі. Згодом, я вважаю, свято Конституції стане таким, на яке заслуговує український народ.

Увеличить картинку

Взагалі-то цього дня в Бучі, відзначали одразу два свята – День Конституції та День Молоді. Побувавши на цих заходах, я зробила висновок, що спочатку людям було запропоновано довго відзначати День Конституції, а вже потім, під завісу, швиденько – День Молоді. Дійство розпочалося о 16:00, проте на площу прийшло небагато люду – сонце стояло ще високо, і в таку спеку перебувати на відкритому просторі не дуже комфортно.

Увеличить картинку

Десь приблизно о п’ятій годині вечора затінку побільшало. На площу підтягнулися глядачі, більшість з яких, напевно, повернулася з пляжу або з дачних ділянок. Дорослі розмістились на лавках та бордюрах, а дітвора гасала між фонтанами. Мною була помічена парочка юних автомобілістів, які каталися на дитячих авто, граючись у “Формулу-1”. Маленькі «шумахери» голосно «бібікали», реготали та зчиняли шум.

Увеличить картинку

Вокально-інструментальний ансамбль «Ясени», солісти якого виступали у вишиванках, заспівали українських народних та естрадних пісень. Кожен виступ жителі Бучі та гості міста проводжали стриманими оплесками. Чи то у нас не люблять народну творчість, чи то усі були розморені спекою, що навіть поплескати було не сила. Конферансьє пару раз попросив плескати енергійніше, але потім зрозумів, що це неможливо, і припинив свої старання. Оплесків, проте, побільшало, коли зі сцени заспівала солістка колективу – Валентина Богданова. Співачка так енергійно та чудово виконувала жартівливі народні пісні, що люди просто не змогли залишитися байдужими.

Після виступу «Ясенів» натовп розважали артисти Театру Естради. Поки виконавці готувались до виступу, звучала бадьора фонограма, чомусь із різдвяною піснею «Jingle Bells». Невідомо – нащо посеред літа вмикати різдвяну, а отже, суто зимову пісню? Чи то звукооператор помилився, чи то іншої не було… Артисти на сцені почали свій виступ із вдаваної лайки, слова з якої ніхто не розібрав (мабуть, тому, що мікрофони були геть погано налаштовані), а потім одразу кинулися вітати громадян зі Святом Конституції, розповідаючи, яка вона — Конституція — чудова та людяна.

Увеличить картинку

Далі почались активні розваги. Конкурси були так собі — на тамаду середньої руки. Може тому бажаючих взяти участь в них було так мало? Проте артисти залучили-таки і дорослих, і дітвору. Гумові рукавички надували, стільці з-під учасників конкурсу виймали, апельсини у зубах тримали… Найбільше призам раділи дітлахи, дорослі ж ішли на розвагу заради самого процесу.

Після закінчення конкурсів та розваг своїм співом нас порадувала Ангеліна Данішевська, молода співачка, переможниця пісенних конкурсів. Пісні чудові, голос прекрасний, а от звук… Звукооператор явно халтурив. Звук був геть зіпсований. Проте цей огріх не заважав ні співачці, ні глядачам, котрі покинули лавки і перебрались ближче до сцени.

Увеличить картинку

Після виступу Ангеліни розпочалася святкова дискотека, під час якої лунали клубні треки. Що ж, можна вважати, що Свято Конституції в Бучі відбулося. Ми розуміємо, що запросити більш відомих та популярних співаків це дорого, до того ж необхідно підтримувати бучанські таланти. Про День Молоді забули взагалі. Це свято пройшло якось непомітно. Ну молодь, ну святкує собі, ну то й що? Державне свято – воно ж на першому місці.

Увеличить картинку

Молодь, не знайшовши собі розваг на площі, пішла гуляти деінде. Під час концерту у супермаркеті спостерігалося більше народу, аніж на площі — люди активно купували продукти. Так-так, всі ми звикли — свято це гарний привід посидіти у колі друзів. Проте я вважаю, якби організатори зробили святкову програму хоч трішки цікавішою та різноманітнішою, то люду було б значно більше. А ви як гадаєте?
Ольга Гдуля 
газета: "Бучанські новини" №25 від 30 червня 2006р.
день незалежності
  1
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
Shaytan

OFFline

  • Shaytan (55)
  • Місцевий
  • 3 липня 2006 00:30
Мені не сподобалось,що дискотка закінчилася так рано sad

0