» » Крок із темряви

Крок із темряви

Крок із темряви

Наркоманія – це проблема, що охоплює весь світ.


Наркомана можна зустріти скрізь: на вулиці, в парадному, магазині, кінотеатрі чи навіть у себе вдома. Багато хто вважає, що це може статися з ким завгодно, але не з ним, не з його родиною. Вони помиляються, наркоманія – це вірус, який вражає, не дивлячись на освіту та соціальний статус.

На сьогодні немає таких сил, організацій та технологій, які можуть втримати кожну людину від вживання наркотиків. Цю проблему можна вирішити, лише спираючись на суспільне розуміння та виховання у кожного члена суспільства усвідомленого розуміння свого призначення та тієї небезпеки, що його чекає, вживаючи наркотики. Закони та заборони нічого не дадуть, без широкої та всеохоплюючої, постійно діючої роз’яснювально- виховної роботи в суспільстві, колективі, школі, родині і з кожною конкретною людиною.

Зловживання наркотиками, відоме ще з давніх-давен, на сьогодні поширилось в таких розмірах, що схвилювали всю світову спільноту.

Говорячи про наркотичну залежність, спеціалісти виокремлюють три її складові: фізичну, соціальну та психологічну.

«Позбавити» клієнта від залежності на біологічному рівні не важко – на це потрібно від доби до 1-2 тижнів. З соціальним аспектом, справа складніша, так як, людина «забуває, як це – жити» без наркотика. В колі його спілкування, утворюється окремий соціум, який живе за власними, специфічними законами та правилами, не зважаючи, на загальноприйняті. Саме звідси, людина стає залежною від «свого» соціуму, у «чужому» її не зрозуміють, не приймуть…

Третя складова залежності – психологічна, частково пов’язана з попередньою, але є набагато складнішою. Можна навчитися підлаштовуватися, уникати, тікати від кого завгодно.

Набагато складніше втекти від себе, своїх страхіть та хвилювань, невпевненості та одинокості, вживаючи наркотики.
Одночасно страждають і батьки. Дізнавшись про проблему, вони стають розгубленими, не знають чим допомогти своїй дитині, і, дуже часто, керуючись емоціями, роблять лише гірше. Батьки самі того не помічаючи, заглиблюються у проблему, вони стають співзалежними і потребують допомоги не менше

Саме з усього вище зазначеного і випливає проблема формування залежності у людини. Наркоманами не народжуються, ними стають. Причин – багато (з точки зору самого наркомана). Але саме залежність людини від наркотика робить його злочинцем, коли йому немає де знайти гроші, на ці самі наркотики. Вона ж, залежність, робить з геніального вченого, відомого композитора чи політика, нікому не потрібну, практично викинуту на край наукового, творчого чи суспільного життя людину.

Останніми роками суспільство звернулось до проблеми наркоманії. Люди стали більш толерантно ставитися до даної проблеми, з’явились спеціалісти та програми, що готові прийти на допомогу будь кому, хто за нею звернеться. На сьогодні діє багато різноманітних центрів, де працюють досвідчені лікарі психотерапевти, наркологи, психологи, соціальні працівники та педагоги.

Одним з таких центрів, де можна отримати допомогу є «Міська служба ресоціалізації наркозалежної молоді та підтримки членів їх родин у Святошинському районі», що створений за сприяння Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та громадської організації «Інститут проблем наркоманій та наркозлочинності», який функціонує на території Святошинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Всього по Києву таких центрів три: у Святошинському, Дарницькому та Деснянському районах.

Крім того, з початку березня цього року, розпочав свою роботу центр по роботі з алкозалежними у Дніпровському районі міста.

Центри працюють на умовах анонімності, конфіденційності, комплексності, добровільності, спеціалізовано, а головне – безкоштовно. В центрі Ви маєте змогу отримати будь яку допомогу, яка надається залежним та їх близьким, а також дізнатись про те, де ще можна отримати подібну допомогу. Головне – зрозуміти, що наркоманія, це не грип, за один тиждень її побороти не можливо, для цього потрібні місяці, і навіть роки тяжкої праці над собою.

Якщо Вам знайомі схожі проблеми, не залишайтесь на одинці з собою, приходьте до нас! Адже, з будь-якої ситуації можна знайти вихід.

Отримати консультацію дуже просто, достатньо зателефонувати за номером у Києві 423-66-64 або 423-15-80, і Вам призначать зручний для Вас час, або прийти за адресою: вул. Доброхотова, 24-а.

Наталія БІРЮКОВА
  1
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.