» » Децентралізація: Бородянка як адміністративний центр. Розяснення

Децентралізація: Бородянка як адміністративний центр. Розяснення

Врахувати потреби мешканців регіону, підтримати перспективні точки зростання, вирівняти дисбаланс розміщення продуктивних сил, врахувати перспективи формування столичної агломерації - ось ті критерії, які повинні стати реперними точками при «перекроюванні» карти Київщини.Саме тому депутати Бучанської міської ради ухвалили одностайне рішення звернутися до Кабінету Міністрів України, Міністерства розвитку громад і територій, Київської обласної державної адміністрації з пропозиціями щодо реформування адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Київської області.

- Мапа столичного регіону після завершення реформи децентралізації зміниться: замість 25-ти районів планується розглянути «конфігурацію» із 5 – 6 районів,- прокоментував Бучанський міський голова Анатолій Федорук під час проведення позачергової сесії Бучанської міської ради. -На сьогодні адміністративний поділ Київської області – це 25 районів та 12 міст обласного значення, серед яких – і Буча.

Київською обласною державною адміністрацією підготовлено та подано до Міністерства розвитку громад і територій проект ,згідно якого Київську область поділено на 5 районів. Ірпінський район очільники області бачать у складі об’єднаних територіальних громад: Боярська, Бучанська, Бородянська, Вишгородська, Гостомельська, Іванківська, Ірпінська, Поліська. .

-Поданий проект не в повній мірі враховує норми Директиви № 1059/2003 Європейського парламенту і Ради «Про створення загальної класифікації територіальних одиниць для статистики (NUTS)» та Методичних рекомендацій щодо критеріїв формування таких одиниць,- йдеться у офіційному документі, який на сесії озвучив перший заступник Бучанського міського голови Тарас Шаправський. -Йдеться про транспортну доступність потенційного центру району – міста Ірпінь до територіальних громад, які планується включити до складу району.

Крім того, згідно Рекомендацій будь-який населений пункт розташований у межах 30-ти кілометрової зони доступності від межі міста – обласного центру, не може розглядатися як потенційний адміністративний центр.
Бородянка (на відміну від міста Ірпінь) є рівновіддаленою від усіх громад, які планується включити до одного району, а також має необхідну інженерно-транспортну та соціальну інфраструктуру, адміністративні будівлі для роботи органів державної влади.

Очевидна перевага аргументів і фактів на користь Бородянки і стали визначальними під час прийняття рішення депутатським корпусом.


Розяснення Бучанського міського голови Анатолія Федорука.


Найбільш обговорюваним рішенням 77-ї позачергової сесії Бучанської міської ради стала наша пропозиція щодо реформування адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Київської області стосовно створення Бородянського району, а не Ірпінського, як пропонується Київською обласною державною адміністрацією.

Хочу нагадати всім, що попри епідемію коронавірусу, в Україні триває адміністративно-територіальна реформа, яка передбачає створення на території Київської області 5-ти нових районів замість існуючих 25-ти. Це буде не та типова форма району, до якого ми звикли зараз, а нова якість утворення субрегіонального рівня.Тобто відбувається не просто укрупнення старих районів, а повністю перебудовується система взаємодії між органами місцевого самоврядування в статусі об’єднаних територіальних громад, з виконавчою гілкою влади, де представниками від президента на місцях будуть не голови райдержадміністрацій, а префекти.

Навіть таке питання, чи лишиться сама назва “район”, теж дискусійне, але ми вживаємо це слово відповідно до термінів з Конституції України. Хоча до Конституції, де буде відображений новий територіальний устрій нашої держави, готуються зміни, а значить, може з’явитися і нова назва, наприклад - префектура, як це нині обговорюється в експертному середовищі.

Хочу наголосити, що в процесі реформ ми не маємо відображати ту систему територіального поділу, яка нам дісталася у спадок від радянських часів. Якщо ми беремо критерій “рівновіддаленість районного центру від усіх інших центрів об’єднаних територіальних громад”, то в нашому випадку саме селище Бородянка є оптимальним рішенням для більшості мешканців нового регіону.

Зручність такого рішення з точки зору транспортної логістики для органів місцевого самоврядування і фізичних осіб, які будуть звертатися до районного центру, важко переоцінити. Окрім того, в селищі Бородянка вивільняється приміщення районної ради, тож новостворену службу доречно розмістити в наявній будівлі, а не витрачати 100-200 мільйонів гривень з обласного бюджету на будівництво приміщення, якого зараз немає в тому ж Ірпені.

Наша аргументація враховує норми Директиви № 1059/2003 Європейського парламенту і Ради «Про створення загальної класифікації територіальних одиниць для статистики (NUTS)» від 26 травня 2003 року та базується на методичних рекомендаціях щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, розроблених Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Зокрема, щодо транспортної доступності потенційного центру району – міста Ірпінь – до територіальних громад, які планується включити до складу Ірпінського району.

На сесії наші депутати також піднімали питання, чому ми не запропонували області створити Бучанський район. З точки зору логістики та віддаленості від інших громад регіону Буча нічим не відрізняється від Ірпеня, адже 3 кілометри різниці не роблять суттєвої погоди для Іванкова чи Макарова.

Простіше кажучи, з точки зору логістики, а не політики, яку приплітають опоненти, більш правильно, якщо ми не збільшуватимемо транспортне навантаження в бік Києва, а навпаки, розвантажимо столичний напрямок за рахунок Бородянки, з якою в Києва, Бучі та Ірпеня є пряме сполучення електричкою. Саме тому консолідована позиція керівників Поліського, Іванківського, Макарівського районів, Бородянська Районна Рада та райадміністрації, Пісківської та Гостомельської ОТГ, з якою ми звертаємося до області, міністерства та уряду, є прохання розглянути Бородянку як потенційний центр нового району. Сьогодні відповідні рішення мають прийняти Бородянська селищна рада та Пісківська громада, а також Іванківський район, тому до четверга ми маємо сформувати єдину позицію органів місцевого самоврядування стосовно цього питання.

Нашу пропозицію також підтримує і діючий народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк, яка відповідно,звернулася з листом до профільного міністерства, та Асоціація міст України, направивши відповідний лист-звернення до @Міністерство розвитку громад та територій.
Нам фактично жити в новому територіальному устрої. І тут дуже важливо, щоб центральна влада почула думку громад з цього питання.


Розяснення від Тараса Шаправського, першого заступника Бучанського міського голови


Після сесії надходить багато запитань стосовно рішення міської ради про внесення пропозицій щодо реформування адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Київської області. А саме, стосовно створення Бородянського району.

Керівництву міста та депутатам Бучанської міської ради з відкритих джерел стало відомо, що Київською обласною державною адміністрацією підготовлено та подано до Міністерства розвитку громад і територій проект адміністративно територіального устрою субрегіонального рівня Київської області, згідно якого Київську область поділено на 5 районів – одиниць субрегіонального рівня, серед яких є Ірпінський район у складі об’єднаних територіальних громад: Боярська, Бучанська, Бородянська, Вишгородська, Гостомельська, Іванківська, Ірпінська, Поліська тощо

Як я повідомляв під час виступу на сесії, зараз розглядаються різні варіанти формування цього Ірпінського району, куди можуть увійти від 8 до 10 об’єднаних територіальних громад, у тому числі і наша Бучанська ОТГ.

Разом з тим варто відмітити, що поданий проект адмінтерустрою не в повній мірі враховує норми Директиви № 1059/2003 Європейського парламенту і Ради «Про створення загальної класифікації територіальних одиниць для статистики (NUTS)» від 26 травня 2003 року (із змінами і доповненнями) та Методичних рекомендацій щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, розроблених Міністерством регіонального розвитку, будівництва, житлово-комунального господарства України, зокрема щодо транспортної доступності потенційного центру району – міста Ірпінь до територіальних громад, які планується включити до складу Ірпінського району.

Крім того, згідно рекомендацій будь-який населений пункт розташований у межах 30-ти кілометрової зони доступності від межі міста – обласного центру, не може розглядатися як потенційний адміністративний центр.

Селище міського типу Бородянка, на відміну від міста Ірпінь, як потенційний адміністративний центр одиниці субрегіонального рівня по транспортній доступності є рівновіддаленою від усіх громад, які планується включити до одного району, а також має необхідну інженерно-транспортну та соціальну інфраструктуру, адміністративні будівлі для роботи органів державної влади.

Хочу відразу заспокоїти скептиків: всі адміністративні послуги надаватимуться на місцях - в ОТГ, функція районного центру - територіальна організація вертикалі виконавчої влади і контролюючих органів.

Зважаючи на викладене, міська рада звернулась до Київської обласної державної адміністрації, Міністерства розвитку громаді територій, Кабінету Міністрів України з пропозицією розглянути озвучені на сесії пропозиції щодо реформування адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Київської області, зокрема, визначити адміністративним центром району замість міста Ірпінь селище міського типу Бородянка Київської області.
3 1

Прес-служба Бучанської міської ради 
Бородянка Бучанська ОТГ Буча Ірпінь
 Інші новини по темі:
ПРОЕКТ районування Київщини (6 районів)

ПРОЕКТ районування Київщини (6 районів)

Суспільство
Законодавство: Врегульовано механізм об’єднання тергромад із суміжних районів

Законодавство: Врегульовано механізм об’єднання тергромад із суміжних районів

законодавтство
28 квітня у Бучі відбувся круглий стіл “Великий Київ! Від ідеї до реалізації”

28 квітня у Бучі відбувся круглий стіл “Великий Київ! Від ідеї до реалізації”

Буча та регіон
Анатолій Федорук: Межі Бучанської громади можуть зрости

Анатолій Федорук: Межі Бучанської громади можуть зрости

ВИКОНКОМ
Ворзель залишається у складі Бучанської обєднанної громади

Ворзель залишається у складі Бучанської обєднанної громади

Буча та регіон
Комісія Київської облради - не встановила фактів порушень в діяльності посадових осіб Бучанської міської ради

Комісія Київської облради - не встановила фактів порушень в діяльності посадових осіб Бучанської міської ради

Буча та регіон
Депутати облради підтримали звернення до ВРУ щодо Бучанської об’єднаної територіальної громади

Депутати облради підтримали звернення до ВРУ щодо Бучанської об’єднаної територіальної громади

Бучанські новини
Уряд затвердив перспективний план формування територій громад Київської області

Уряд затвердив перспективний план формування територій громад Київської області

законодавтство
13 серпня: Прийнято рішення про створення двох об’єднаних громад – Бучанської та  Гостомельської

13 серпня: Прийнято рішення про створення двох об’єднаних громад – Бучанської та Гостомельської

Бучанські новини
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.