Тарифи на ЖКП в Україні знижуватися не будуть » Бучанський міський сайт Новини міста Буча. Бучанські новини
» » » Тарифи на ЖКП в Україні знижуватися не будуть

Тарифи на ЖКП в Україні знижуватися не будуть

Міністерка фінансів України Оксана Маркарова заявила, що тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні знижуватися не будуть


Міністр фінансів України Оксана Маркарова заявила, що тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні знижуватися не будуть.

Мінфін і уряд виступають за введення ринкових цін на енергоресурси, зокрема газ. Даний спосіб ціноутворення тарифів ЖКГ обумовлений також вимогою Міжнародного валютного фонду.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук в новому проекті діяльності уряду передбачає сплату комунальних послуг для малозабезпечених сімей в розмірі не більше 15% від доходу. Також визначено, що розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в 2019 році не може становити більше 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.

Тарифи ЖКГ знижуватися не будуть. І причина лежить саме в факторах, що впливають на ціноутворення, вважає Маркарова.

"Питання в ринковому утворенні тарифів. Ціна на природні ресурси повинна відповідати їхній ціні. Якщо ціна на газ є ринковою, то уряд тим, кому треба допомогти — повинен допомагати через субсидії", - повідомила Маркарова.


Механізм встановлення цін на газ для населення, який діє в Україні зараз, є несправедливим, оскільки він дозволяє платити за комуналку менше як людям з низькими доходами, так і людям з високими доходами.

Крім цього, введення ринкових цін на газ для населення є однією з вимог МВФ. Також в МВФ підтримують прагнення уряду виплачувати грошові субсидії тим громадянам, для яких комуналка надто дорога.

Про це Маркарова розповіла в інтерв'ю на телеканалі "1 + 1".
0 2

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
"Гостi" не можуть коментувати дану новину.