» » » ЖКГ - Важливі нововведення з 1 травня

ЖКГ - Важливі нововведення з 1 травня

Новий закон "Про житлово-комунальні послуги", який набуває чинності в Україні з 1 травня, передбачає закріплення за багатоквартирними будинками керівників, які стануть посередниками між мешканцями і постачальниками послуг ЖКГ.


ЖКГ - Важливі нововведення з 1 травня


Детальніше про кербудів та їхні обов'язки розповіає експерт з питань ЖКГ, кандидат юридичних наук Андрій Нікончук.

Головне:


- з 1 травня в Україні вводять штрафи за прострочення платежів по комуналці;
- українці зможуть скаржитися на погане якість комунальних послуг і повертати гроші;
- споживачі будуть зобов'язані впускати в житло перевіряючих;
- комунальні послуги зможуть відключати за борги.


"Передбачається імплементація в систему взаємин нового суб'єкта, який називається керівником багатоквартирного будинком. Поки що наша держава перебуває на етапі підготовки цієї нової професії. В процесі підготовки люди проходять сертифікацію на рівні Міністерства регіонального розвитку та будівництва", — розповів експерт.

"Починаючи з 1 травня 2019 року в нашій державі з'явиться можливість для мешканців обирати собі керівників. Хочу звернути увагу, що їх іще критично не вистачає, але така можливість з'явиться. З'явиться і реєстр керівників — він має бути на сайті Мінрегіону, де люди шукатимуть контакти цих нових фахівців — кербудів", — пояснив він.

За словами Нікончука, керівник буде посередником між співвласниками багатоквартирного будинку і всіма операторами з надання тих чи інших житлово-комунальних послуг.

Принцип №1. Споживач теж несе відповідальність


- комунальні послуги (крім електроенергії і газу) можуть відключити;
- перевіряючих зобов'язані впускати в квартири, інакше - відключення;
- все, що витратили в будинку, повинні оплачувати його мешканці;
За борги будуть нараховувати пеню.
Після 20-го числа за кожен день прострочення закон передбачає покарання - пеню. Граничний розмір такого штрафу - всього 0,01% боргу за кожен день прострочення. Тобто якщо заплатити на 60 днів пізніше, сума збільшиться тільки на 0,6%. Наприклад, якщо ваш борг за два місяці - 4 тис. Грн, розмір пені складе 24 грн.


"Це послуги з опалення, водопостачання, електро- і газозабезпечення, вивезення та утилізації твердих побутових відходів, утримання будинків і прибудинкових територій", — перерахував він.

Експерт пояснив, що кандидатура на посаду кербуда затверджуватиметься на загальних зборах співвласників будинку.

"Ця людина є суб'єктом господарської діяльності — або одинак, або складова частина юридичної особи, в якій він працює. Він пропонує свої послуги в цьому посередництві, бере на себе всі клопоти і головний біль щодо спілкування з операторами з надання тих чи інших послуг, і бере за це певну суму коштів, яку він запропонує. Ціна буде предметом узгодження між ним і мешканцями", — додав Нікончук.

Принцип №2: за неякісну послугу можна не платити


- Якість комунальних послуг перевірятимуть комісії;
- Як оплачувати гарячу воду:
75-50 градусів - повний тариф;
49-45 градусів - 90% повного тарифу;
44-40 градусів - 70% повного тарифу;
> 40 градусів - за тарифом на холодну воду.


Температура повітря в опалювальному приміщенні повинна бути не нижче 18 градусів тепла. Якщо опалення включили, а в квартирі все одно холодно - платити за нього за повною ціною не варто. Так, чинні норми встановлюють: якщо температура в приміщенні не вище 12 градусів, опалення можна зовсім не оплачувати. Відключати тепло можуть не частіше ніж раз на місяць і не довше ніж на 12 годин.
1 0

за матеріалами www.obozrevatel.com 
юрконсультація законодавство Жек Реформа
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.