» » » Щодо призначення житлової субсидії на 2018-2019 роки

Щодо призначення житлової субсидії на 2018-2019 роки

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується: на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня; на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

За наявності договору найму (оренди) субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму (оренди).
Також, потрібно зазначити, що субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.
Готові документи можна: самостійно подати до місцевих управлінь праці та соціальної політики; надіслати рекомендованим листом до органів соціального захисту населення за місцем проживання; відправити через Інтернет (заповнити заяву та декларацію можна на сайті subsidii.mlsp.gov.ua).

Але, не все так добре, як здається… Постановою Кабінету Міністрів № 319 від 27.04.2016 внесено зміни до порядку надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
Через нові правила нарахування житлово-комунальних компенсацій в 2018 році, право на отримання субсидії втратили наступні категорії громадян:
• власники житлових приміщень з великою квадратурою: площа квартири перевищує 120 м², а будинку - 200 м². Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї;
• заявники на житлову субсидію чи члени їхньої сім’ї, які мають у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років. Виняток становлять мопеди та автомобілі, видані структурними підрозділами з питань соціального захисту населення;
• особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні;
• особи, які вчинили одноразову покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень;
• боржники з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума двомісячної заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (більшу ніж 340 гривень).


За підрахунками Міністерство соціальної політики України 20% отримувачів субсидій втратять право на цю соціальну допомогу, а 40% потрібно додатково звернутися до органів соціального захисту населення для оформлення нових заяв.

Порада автора: заздалегідь зверніться до регіонального органу соціального захисту населення, з метою подачі/переподачі документів для призначення житлової субсидії.
Сергій Воронюк 
законодавство юрконсультація субсидії
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
"Гостi" не можуть коментувати дану новину.