» » » Програму «Доступні ліки» пропонується відтермінувати до 1 січня 2020 року

Програму «Доступні ліки» пропонується відтермінувати до 1 січня 2020 року

1 липня 2018 р. має набути чинності постанова КМУ від 27 грудня 2017 р. № 1107 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Нагадаємо, нею передбачено розширення програми «Доступні ліки» шляхом включення до неї 4 нових міжнародних непатентованих назв (МНН) лікарських засобів, що використовуються під час трансплантації в доопераційний та післяопераційний періоди:
- азатіоприн (azathioprine);
- циклоспорин (ciclosporin);
- такролімус (tacrolimus);
- мікофенолова кислота та її солі (mycophenolic acid).


Однак, з огляду на недостатність у 2018 р. бюджетних коштів на відшкодування з боку держави вартості цих лікарських засобів МОЗ України ініціює відтермінування набуття чинності постановою КМУ № 1107 на 1 січня 2020 р.

Відповідний проект урядової постанови винесено на громадське обговорення 21 червня цього року.

Останнім часом почастішали випадки невчасного та неповного відшкодування вартості аптечним закладам за відпущені доступні ліки через брак кош­тів. Про це повідомляла Громадська спілка «Працівники фармації», до якої з цього приводу зверталися суб’єкти господарювання з роздрібної торгівлі лікарськими засобами Житомирської обл. У свою чергу, компанія «Фармастор» прийняла рішення в судовому порядку стягнути заборгованість за ліки, які підлягають відшкодуванню.
Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА» 
доступні ліки
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
"Гостi" не можуть коментувати дану новину.