» » Пенсійний фонд м.Буча інформує

Пенсійний фонд м.Буча інформує

Пенсійний фонд м.Буча інформуєЗаробітну плату в «конвертах», без перебільшення, можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави. Ні для кого не секрет, що частина заробітку суб’єктами господарювання виплачується нелегально. Біда ж у тому, що й самі наймані працівники погоджуються одержувати або всю заробітну плату, або її частину «у конвертах». І роботодавці і наймані працівники в один голос зазначали, що причиною такого явища, є високі тарифи оподаткування на фонд заробітної плати, які в сукупності становили близько її половини. Гарною новиною в кінці минулого року стало прийняття Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набув чинності з 1 січня 2016 року.

У 2016 році ставку єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яку сплачує роботодавець, знижено до 22%. А середній розмір ЄСВ у 2015 році складав 38,79%. Крім того, скасовано утримання єдиного внеску із заробітної плати працівників. Маємо надію, що зазначені зміни в законодавстві сприятимуть процесам детінізації зайнятості населення та легалізації заробітної плати найманих працівників. Також, кожен працівник повинен бути зацікавлений, щоб працювати легально, адже від страхового стажу залежить його майбутня пенсія. Зменшення ставки ЄСВ з 2016 року жодним чином не впливає на механізм обчислення та розмір пенсії. Кошти з врахуванням понижуючої ставки єдиного внеску на виплату пенсій закладено у держбюджеті на поточний рік.
Крім того, збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску з 17-ти до 25-ти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ст. 7 Закону № 928).Розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб і максимальної величини бази нарахування єдиного внеску
з 01.01.2016р. з 01.05.2016р. з 01.12.2016р.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб (грн.) 1378,00 1450,00 1550,00
Максимальна величина бази нарахування ЄСВ (грн.) 34450,00 36250,00 38750,00

Питання додержання вимог законодавства про оплату праці та забезпечення соціальних гарантій працюючих є і одним із напрямків роботи управління Пенсійного фонду України у місті Буча. У результаті проведеного аналізу звітності платників встановлено, що по району за лютий 2016 року прозвітувалось 55 страхувальників, які допускали виплату заробітної плати застрахованим особам на рівні або менше мінімального розміру. Кількість застрахованих осіб із величиною заробітної плати, що менше мінімального розміру, становить 183 особи або 3,54% від загальної кількості застрахованих осіб.

По результатах проведеного аналізу щомісячно управлінням до місцевих органів виконавчої влади надсилаються матеріали про роботодавців, які не дотримуються мінімальних соціальних гарантій в оплаті праці найманих працівників. Також, працівниками управління здійснюється інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення щодо залежності страхового стажу застрахованих осіб від легальних виплат заробітної плати, на рівні не менше мінімального розміру. Протягом 2015 року спеціалістами управління проведено 11 зустрічів у трудових колективах, на яких були присутні 292 особи. Спеціалістами управління присутнім було надано роз’яснення щодо забезпечення пенсійних прав застрахованих осіб.

  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.