» » У Бучі розпочато обрізку дерев

У Бучі розпочато обрізку дерев

Згідно рішення виконкому міської ради з метою запобігання надзвичайних ситуацій, по місту розпочато роботи зі зняття сухостійних, аварійних та заражених омелою дерев, їх кронування. Розпочато паралельно й формувальну обрізку насаджень. Наразі роботи тривають по вул. Києво-Мироцькій та Нове шоссе.

Утримання зелених насаджень регулюється «Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затвердженими Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 10.04.2006р. №105.

За словами Бучанського міського голови Анатолія Федорука, затверджено будівельні вимоги, яких треба дотримуватись: відступ від будівлі насадження має бути 5 метрів, відступ від проїжджої частини – 2 метри. Є також норми відступу від мереж (електромереж, каналізаційних, газових тощо).
У нових посадках цих норм дотримуються, проте старі дерева, які виходять за рамки вимог, треба розчищати.

Фахівці видаляють проблемні дерева, одразу називають ознаки хвороби, а отже небезпеки. Це великі тріщини у стовбурі, великі дупла, масове відлущення кори, велика кількість сухого гілля і насамкінець – великий кут нахилу дерева.

Найбільш критично мешканці міста спрймають такий вид обрізки, як омолоджувальна підрізка. Однак саме вона життєво необхідна для старих листяних дерев і чагарників для оновлення їх крон. Ця процедура дозволяє зберегти сорти дерев, а також старі листяні дерева та кущі.
Такий вид підрізки виконують лише в дерев, які добре витримують підстригання та обрізання. При цьому сильно вкорочують старі гілки, залишаючи, якщо це можливо, одну-дві гілки другого порядку. Помірне та слабке омолоджування передбачає обрізання частини крони, а сильне – зріз крони до основи скелетних гілок.

Фахівці наголошують, що дерева, які піддаються сильному омолодженню ( а цей метод обрізки, як вже зазначалося, здійснюється у відповідності до «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України») не приносить шкодить насадженню, а, навпаки, продовжує тривалість їхнього життя.
НАША ДОВІДКА. Торік взірцем із піклування за міською флорою став Таллінн, який отримав титул Європейської столиці дерев.
Бучанська міська рада 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.