У Бучі розпочато обрізку дерев » Бучанський міський Інтернет портал Новини міста Буча. Бучанські новини
» » У Бучі розпочато обрізку дерев

У Бучі розпочато обрізку дерев

Згідно рішення виконкому міської ради з метою запобігання надзвичайних ситуацій, по місту розпочато роботи зі зняття сухостійних, аварійних та заражених омелою дерев, їх кронування. Розпочато паралельно й формувальну обрізку насаджень. Наразі роботи тривають по вул. Києво-Мироцькій та Нове шоссе.

Утримання зелених насаджень регулюється «Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затвердженими Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 10.04.2006р. №105.

За словами Бучанського міського голови Анатолія Федорука, затверджено будівельні вимоги, яких треба дотримуватись: відступ від будівлі насадження має бути 5 метрів, відступ від проїжджої частини – 2 метри. Є також норми відступу від мереж (електромереж, каналізаційних, газових тощо).
У нових посадках цих норм дотримуються, проте старі дерева, які виходять за рамки вимог, треба розчищати.

Фахівці видаляють проблемні дерева, одразу називають ознаки хвороби, а отже небезпеки. Це великі тріщини у стовбурі, великі дупла, масове відлущення кори, велика кількість сухого гілля і насамкінець – великий кут нахилу дерева.

Найбільш критично мешканці міста спрймають такий вид обрізки, як омолоджувальна підрізка. Однак саме вона життєво необхідна для старих листяних дерев і чагарників для оновлення їх крон. Ця процедура дозволяє зберегти сорти дерев, а також старі листяні дерева та кущі.
Такий вид підрізки виконують лише в дерев, які добре витримують підстригання та обрізання. При цьому сильно вкорочують старі гілки, залишаючи, якщо це можливо, одну-дві гілки другого порядку. Помірне та слабке омолоджування передбачає обрізання частини крони, а сильне – зріз крони до основи скелетних гілок.

Фахівці наголошують, що дерева, які піддаються сильному омолодженню ( а цей метод обрізки, як вже зазначалося, здійснюється у відповідності до «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України») не приносить шкодить насадженню, а, навпаки, продовжує тривалість їхнього життя.
НАША ДОВІДКА. Торік взірцем із піклування за міською флорою став Таллінн, який отримав титул Європейської столиці дерев.
0

Бучанська міська рада 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.