» » » Податкова: Які новорічні подарунки не оподатковуються

Податкова: Які новорічні подарунки не оподатковуються

Напередодні новорічних та різдвяних свят підприємства та організації вітають своїх працівників та їх дітей святковими подарунками.
Ірпінська ОДПІ повідомляє, що дитячі новорічні подарунки вартістю не більше 609 грн., не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та не являються базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у разі їх придбання за рахунок коштів роботодавця.
Якщо ж вартість подарунку перевищує цю суму, то він оподатковуватиметься за ставкою 15 або 20 %.

Відповідно до норм ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі. У 2015 році така сума становить 609,00 грн.(1218 грн. x 50%).

Новорічні подарунки дітям, як і всі речові подарунки, вартістю не більше 609 грн., відображаються у податковому розрахунку за ф. 1ДФ. Якщо їх вартість перевищує 609 грн., то такий подарунок відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ як додаткове благо.
Ірпінська ОДПІ 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.