» » » За рік заборгованість за газ мешканців Київщини зросла на 35%

За рік заборгованість за газ мешканців Київщини зросла на 35%

Поточний борг за газ побутових споживачів Київщини на початок опалювального сезону склав понад 460 мільйонів гривень, що на 161 мільйон гривень більше, ніж в цей же період рік тому. Через несплату за газ ПАТ «Київоблгаз» не отримує свою частку з цих коштів у вигляді тарифу на транспортування, за рахунок якого обслуговуються та ремонтуються газові мережі.

ПАТ «Київоблгаз» надає своїм клієнтам послуги з транспортування природного газу від магістрального газопроводу до кінцевого споживача. Компанія обслуговує газові мережі, проводить їх модернізацію та ремонти, займається організацією роботи аварійно-диспечерських служб і т. д. Тобто виконує весь комплекс робіт, спрямований на забезпечення стабільної та безпечної доставки газу споживачам. За свої послуги компанія отримує 42 коп. (без ПДВ) за 1 куб м газу, згідно затвердженого державою тарифу.

«Діючий тариф не покриває сьогоднішні витрати компанії. Ми та інші газорозподільні підприємства України вже неодноразово про це заявляли. Проте через значно зростаючі борги ми недоотримуємо навіть затверджену тарифну виручку, за рахунок якої фінансуються ремонтно-профілактичні заходи, робота аварійних служб та оплата праці співробітників»,- сказав голова правління ПАТ «Київоблгаз» Володимир Машталірук.

Тому, нарощуючи газові борги, споживачі фактично створюють складнощі для нормального функціонування газових мереж, проведення технічного обслуговування та ремонтів. Врешті-решт це може призвести до проблем з газопостачанням, проблем з безпекою.

В компанії прогнозують, що під час опалювального сезону, коли споживання газу зросте, ситуація з оплатами тільки погіршиться. Оскільки значній кількості споживачів через тяжке матеріальне становище буде складно оплачувати газ за поточною ціною. За підрахунками фахівців, після підвищення державою ціни на газ в квітні, борги мешканців Київщини зросли на 23,7%. І це тільки в теплий період року, коли споживання газу незначне.

Щоб зупинити зростання боргу, малозабезпечені сім’ї мають змогу оформити субсидію. Для призначення субсидії потрібно звернутися в управління праці та соціального захисту населення до відділу соціальних допомог за місцем проживання.

Також в компанії нагадують, що згідно законодавства, газова компанія має право припинити подачу газу боржникам.
Київоблгаз
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.