» » » Готувати Україну до опалювального сезону буде новий спецорган

Готувати Україну до опалювального сезону буде новий спецорган

Уряд вирішив створити спеціальний орган, який контролюватиме підготовку до опалювального сезону. Зокрема, чиновники вважають, що для стабілізації фінансових потоків в енергосекторі просто необхідний жорсткий контроль.


В Україні створять міжвідомчу робочу групу з питань підготовки до осінньо-зимового періоду. Очолювати орган буде Віце-прем’єр-міністр Валерій Вощевський. Відповідне доручення віддав Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк за результатами засідання антикризового енергетичного штабу. Положення про створення органу розглядатимуть на найближчому засіданні уряду.Про це повідомили у прес-службі Кабінету Міністрів.

Відтак, міжвідомча робоча група збиратиметься щотижня. Очільнику ж майбутнього органу доручено контролювати питання стосовно створення обласними державними адміністраціями комісій щодо розрахунків за електричну енергію і газ.

«Тільки наджорсткою платіжною дисципліною можна буде створити передумови для стабілізації грошових потоків у сфері енергетики. Це означає забезпечення розрахунків, насамперед, за те пальне, що необхідне для сталого проходження нового опалювального сезону. А за цим стоїть тепло і світло в оселях наших громадян», - прокоментував створення міжвідомчої робочої групи пан Вощевський.

Крім того, Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив і про членів майбутньої комісії: «До складу робочої групи включений Мінфін. Там, де є борги держави, - ми борги свої позакриваємо. А там, де в тому числі й приватні компанії просто умисно не розраховуються за отриманий газ і електричну енергію, - органи прокуратури, Міністерство внутрішніх справ мають порушувати кримінальне провадження за фактично розкрадання електричної енергії і газу».

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості заявили про можливість введення погодинних графіків відключення електроенергії в осінньо-зимовий період. Таку ситуацію у відомстві прогнозують, якщо на вітчизняних складах не накопичать 2,7 млн тонн вугілля.
Анастасія Войтко, «Україна Комунальна» 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.