» » » Платників єдиного податку звільнили від застосування РРО

Платників єдиного податку звільнили від застосування РРО

Реєстратори розрахункових операцій не застосовують платники єдиного податку: першої групи, а також другої та третьої груп (ФОПи) незалежно від обраного виду діяльності, в яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1 млн.гривень.

Відповідний Закон (проект №1088) "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (щодо державних гарантій суб'єктам господарювання у застосуванні ними реєстраторів)" 21 липня підписав Президент України.

Зауважимо, текст Закону відсутній на сайті ВР, а тому всі норми, вказані нижче, відповідають редакції проекту, підготовленій до другого читання.

Згідно з документу, у разі перевищення обсягу доходу в 1 млн. грн. застосування РРО є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку. Також з ініціативи Міністра фінансів була внесена правка щодо визначення Кабміном порядку перевірки підприємців для підтвердження перевищення доходу в 1 млн.грн. (в редакції проекту ця норма на даний момент відсутня - ред.).

Окрім того, документ також передбачає наступне:

- звільнити суб'єктів господарювання від обов'язку щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій у разі подання контрольної стрічки в електронному вигляді;

- врегулювати відносини між суб'єктами господарювання та сервісними центрами під час обслуговування або поточного ремонту реєстраторів розрахункових операцій;

Законом також передбачена відповідальність виробників, постачальників та сервісних центрів, що здійснюють їх обслуговування за порушення вимог Закону про застосування РРО.
Закон і Бізнес, www.zib.com.ua 
законодавство юрконсультація
  1
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.