» » » Користування землею в Україні – платне

Користування землею в Україні – платне

Плата за землю – це місцевий податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Платниками плати за землю є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктом оподаткування - земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Нарахування фізичним особам сум податку проводиться територіальними органами ДФС, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Згідно Податкового кодексу України земельний податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Таким чином, останній день сплати – 28 серпня поточного року. Проте, хочемо наголосити, що відповідно норм Податкового кодексу України, датою сплати податку буде дата надходження коштів на рахунок. Процедура зарахування коштів банками може тривати декілька днів. А тому, просимо сплатити податок завчасно.
Фізичні особи - платники податків повинні сплачувати податки і збори, що встановлені цим Кодексом, через установи банків та поштові відділення. У разі коли зазначені особи проживають у сільській (селищній) місцевості, вони можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів.

Якщо Ви маєте право на пільгу зі сплати земельного податку, Ви повинні зняти копію з посвідчення про її надання і пред’явити вказані документи в податкову інспекцію або в сільську раду. Адже пільга по сплаті земельного податку настає з часу пред’ явлення посвідчення, що гарантує пільгу.

Шановні громадяни! Сподіваємося, що Ви своєчасно та у повному обсязі сплатите податок до бюджету, не наражаючи себе на штрафи та добросовісно виконаєте свій конституційний обов'язок перед державою.

За додатковою інформацією звертайтесь до податкової інспекції: м. Ірпінь, вул. Шевченко, 2а, Центр обслуговування платників, або за телефоном 6-00-26.
Ірпінська ОДПІ 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.