Змагання зі стрітболу відбудуться у Бучі

Змагання зі стрітболу відбудуться у Бучі

18 липня у нашому місті відбірковий етап змагання зі стрітболу (вуличного баскетболу) між командами з усієї України у рамках Всеукраїнського чемпіонату «Української стрітбольної ліги».

До спортивної події у Бучі на території ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 будується за кошти міського бюджету новий повноцінний баскетбольний майданчик розміром 27 х 15 метрів з трибунами відповідно до європейських стандартів.

Як зазначив представник Всеукраїнської громадської організації «Українська стрітбольна ліга» Денис Журов, першим спортивним заходом на майданчику стане саме змагання зі стрітболу, а також проводитимуться змагання з інших видів спорту. Наприклад футболу чи баскетболу. Загалом же на 18 липня заплановано приїзд від 30 до 50 стрітбольних команд з усієї України, які беруть участь у змагані на новому майданчику. На сьогодні формуються команди-учасниці бучанців зі стрітболу для участі у відбіркових змаганнях. Адже бучанці представляли інші міста, здобуваючи нагороди та визнання.

«Нині нема постійних спонсорів, то ж доводиться питання спорядження, тренувань тощо вирішувати самостійно й за власний кошт. Я приємно здивований небайдужістю та зацікавленістю міського голови Анатолія Федорука спортом. Висловлюю подяку заступнику міського голови Ларисі Матюшенко та секретарю міської ради Василю Олексюку за активну участь у підготовці цього заходу, – зазначив Денис Журов. – Радий, що у Бучі є бажаючі грати у стрітбол. Адже це жорстка гра для справжніх чоловіків. Бучанська команда, як команда, яка приймає турнір, автоматично потрапляє в фінал, незалежно від успіху. А у планах, провести фінал УСЛ у Бучі оскільки необхідна інфраструктура для цього є.».


До речі, протягом травня-серпня 2015 року відбудеться відбіркові турніри у трьох категоріях – А, В і С (впливає на розподіл рейтингових очок). Головною подією сезону стане Фінал Ліги, який традиційно відбудеться у переддень Дня Незалежності, 22 серпня., де візьмуть участь 40 найсильніших чоловічих команд, 16 кращих жіночих колективів, 20 кращих команд юнацької категорії Ю-18, а також 16 найсильніших гравців 1х1. Серед цих команд і будуть розіграні титули чемпіонів ліги.


Довідка.
Наприкінці лютого 2009-го року стрітболу (вуличний баскетбол) офіційно визнано видом спорту в Україні – з'явився в Переліку видів спорту на підставі рішення колегії Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, а також реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Загалом же стрітбол прийшов в Україну у 1995 році, його розвитком займалась Федерація баскетболу України. На базі ФБУ 22 травня 2006 року була створена Федерація вуличного баскетболу для його подальшого розвитку та популяризації.

Стрітбол походить від баскетболу, проте має деякі зміни у правилах. У грі беруть участь дві команди, по три гравці в кожній, які змагаються «на одне кільце». Гра може відбуватись протягом домовленого часу або до моменту, коли одна з команд набере домовлену кількість очок.

Невід'ємною частиною стрітболу, що вирізняє її від баскетболу, є заохочуване виконання трюків з м'ячем під час гри та різноманітних слем-данків (кидків згори). Іншою особливістю стрітболу є можливість «грубої» гри, тобто використання деяких силових прийомів і обхідних маневрів для здолання суперника.
2 0

Ксенія Палієва 
газета: "Бучанські новини"
стрітбол
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.