» » » Мешканці Київщини в 2014 році майже вдвічі збільшили борги за газ

Мешканці Київщини в 2014 році майже вдвічі збільшили борги за газ

На початок 2015 року населення Київської області заборгувало за газ майже 415 млн грн. За минулий рік неплатежі зросли вдвічі через те, що прогалини в законодавстві заважають ефективній роботі з боржниками.

Різке зростання заборгованості за газ відбулось після того, як держава в 2014 році спочатку підвищив ціни на газ, а потім урізав норми його споживання при розрахунку субсидій, що ускладнило використання цього інструменту соціального захисту.
Мешканці Київщини в 2014 році майже вдвічі збільшили борги за газ

У такій ситуації газопостачальної компанії ПАТ «Київоблгаз» стримати приріст боргів заважає недосконале законодавство. Так, в «Правилах надання населенню послуг з газопостачання», затверджених Кабінетом міністрів, при неплатежах передбачено застосування до боржників неустойки (пені). Однак механізм застосування цих штрафних санкцій не визначений. Через це компанія фактично опинилася без ефективного інструменту впливу на недисциплінованих споживачів. «У нас залишається тільки радикальний метод впливу на боржників - відключення», - зазначає Володимир Машталірук, голова правління ПАТ «Київоблгаз».

На теперішній час в Київській області довелося відключити від газопостачання майже 5700 боржників. Але деякі абоненти навіть після відключення не квапляться погашати борг. У таких випадках стягнення проводиться через суд, що займає чимало часу. До того ж і це не панацея - зустрічаються боржники, які не поспішають погашати заборгованість навіть після рішення суду, і тут відшкодуванням боргу вже в примусовому порядку займається державна виконавча служба. Терміни розрахунків ще більше затягуються і виникають перебої з фінансуванням витрат компанії. Але утримання системи газопостачання в робочому стані безпосередньо залежить від своєчасних розрахунків клієнтів за газ. Адже за рахунок такої оплати «Київоблгаз» забезпечує безперебійні поставки газу в області.

«Споживачі, які використовували газ, але не розрахувалися за нього, повинні усвідомлювати, що ставлять під загрозу не тільки забезпечення теплом свого будинку, але і стабільність газопостачання для всієї області, - зазначає Володимир Машталірук, - тому що сплачені споживачами кошти в першу чергу спрямовуються на забезпечення функціонування аварійних та експлуатаційних служб, ремонт газових мереж та обладнання».

На думку фахівців компанії, в сформованих умовах єдиним способом стимулювання клієнтів до своєчасної оплати могло б стати введення простий і оперативної системи нарахування штрафних санкцій.
Гляцевич Анна Ігорівна, фахівець із зв’язків з громадськістю, голова профкому головного підприємства 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.