До уваги застрахованих осіб

Пенсійний фонд України, як орган виконавчої влади, забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення персоніфікованого обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до пункту 7 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» Пенсійний фонд України – орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести реєстр застрахованих осіб Державного реєстру та виконувати інші функції, передбачені законом. Згідно з частиною 12 статті 20 Закону реєстр застрахованих осіб – автоматизований банк відомостей, створений для ведення єдиного обліку фізичних осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню.

З 2000 року в Україні в повному об’ємі запроваджено персоніфікований облік відомостей про застрахованих осіб (фактично, щодо всіх працюючих та само зайнятих осіб). За даними цього обліку здійснюється призначення пенсій. Отже, інформація, накопичена в базах даних персоніфікованого обліку, є дуже важливою для Вашої майбутньої пенсії.

Закон України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" передбачає право кожної застрахованої особи звернутися до територіального управління Пенсійного фонду України і отримати стосовно себе відомості, накопичені на її персональній обліковій картці в системі персоніфікованого обліку.

Використання даних персональної облікової картки спрощує процедуру оформлення пенсії і захищає застраховану особу від необхідності збору величезної кількості документів про заробіток (дохід). Крім цього, єдина централізована база даних дозволяє накопичувати та зберігати інформацію, що надходить зі всіх місць, де працювала людина протягом своєї трудової діяльності. Це дає можливість одержати інформацію про дохід і страховий стаж застрахованої особи в будь-якому управлінні Пенсійного фонду за період з 2000 року.

Природньою є потреба кожної людини, особливо передпенсійного віку, ознайомитись із накопиченими у Пенсійному фонді даними. Який же механізм персонального інформування застрахованої особи про відомості, які містяться в її обліковій картці?

Кожен працюючий має можливість перевірити, чи своєчасно і в повному обсязі роботодавець сплачує за нього внески до Пенсійного фонду, адже період сплати цих внесків і їх розмір безпосередньо впливають на величину пенсії громадянина.
Пенсійний фонд надає Вам зручну можливість здійснювати постійний контроль за такими даними, що впливають на Ваші пенсійні права.

- Перелік страхувальників, які подавали по Вам відомості до системи персоніфікованого обліку;
- За кожний місяць, починаючи з 2000 року, по кожному зі страхувальників: сума заробітку, з якої сплачені страхові внески, кількість днів для стажу, відмітка про сплату пенсійного/єдиного внеску;
- Загальні показники за кожний рік, помісячно: загальна сума заробітку, з якого сплачені страхові внески (усього та в межах максимальної величини), страховий стаж;
- Відомості про спеціальний (пільговий) стаж, та відомості про стаж, який зараховується без сплати страхових внесків (БСВ), по страхувальниках і по роках.
Інформація у персональній обліковій картці оновлюється щомісячно, згідно з графіком подання звітів до Пенсійного фонду. Затримка відомостей складає приблизно 1-1,5 місяці (наприклад, інформація за вересень місяць буде доступна приблизно з кінця жовтня – першої половини листопада).
Рекомендуємо використовувати цю персональну облікову картку для контролю за правильністю подання страхувальниками відомостей про Вас, а також за регулярністю сплати ними страхових внесків, оскільки від цих фактів залежить розмір Вашої пенсії.

Застрахована особа має право отримувати безоплатно у органах Пенсійного фонду відомості, внесені до її персональної облікової картки за даними ідентифікаційного коду, паспорту, заяви.
Індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб надаються:
- страхувальникам та/або застрахованій особі на паперових носіях за формою ОК-5 або формою ОК-7;
- для призначення / перерахунку пенсій за формою ОК-5 або формою ОК-2.

Персональна облікова картка зберігається в Пенсійному фонді України на електронних носіях.
Управління Пенсійного фонду України у місті Буча 
Коментарів: 0
Додати коментар