» » Депутати і громада

Депутати і громада

Депутати і громадаНа виконання Закону України про місцеве самоврядування та статті 16 Закону України про статус депутатів місцевих рад, Бучанська міська рада організувала процедуру звітування депутатів перед виборцями. Ці звіти відбулися відповідно до прийнятого графіку – 15 листопада 2014 року, у визначених для цього приміщеннях. Василь Олексюк, секретар Бучанської міської ради, також звітувався перед своїми виборцями в приміщенні школи №4. Про депутатські звіти в місті – наша розмова.

– Які цьогорічні особливості звітування депутатів?
– Можна відзначити зростання громадської активності в місті, більше стало приходити виборців на звіти депутатів. І не просто приходити, але й цікавитися, що зробили депутати за підзвітний період. До речі, коли ми кажемо «громадяни», то маємо на увазі як мешканців міста, так і активних людей. Це і будинковий актив, і представники громадських організацій, і активісти міста, і помічники депутатів. Одним словом, люди стали більше цікавитися, що саме зроблено депутатами. А пояснюється це тим, що в державі відбулися і продовжують відбуватися суттєві зміни. Тому логічно громадян цікавить, як зміни в державі торкнулися міста. Багато запитань до обранців стосувалися, перш за все, того, як вони безпосередньо самі сприйняли зміни в державі і відгукнулися на них. Тобто, як це відобразилося безпосередньо на їхній роботі. Не забуваймо, що звіти депутатів в часі фактично співпали з річницею Революції Гідності.

– Чи склалося у вас враження, що люди покладають великі очікування на депутатів, як представників місцевої влади?
– Мій висновок однозначний – так. Мешканці нашого міста в основному довіряють своїм обранцям. Тому що в цілому за результатами роботи ради на чолі з міським головою Анатолієм Федоруком позитивних зрушень дуже багато. Підсумовуючи кількома словами – сподівання виборців загалом виправдані. Звичайно, трапляються недоліки в роботі як депутатського корпусу, так і окремих його представників. Я, насправді, самокритично ставлюся до себе, бо теж маю певні недопрацювання, хоча стараюся виправляти помилки.

– Які напрямки роботи депутата ви вважаєте такими, що приносять найбільше користі для громади?
– Під час проведення звітів виборці ставили багато запитань – це й комунальні проблеми, оформлення актів, покращення умов життя, побутові питання тощо. Неможливо зупинитися на якійсь одній проблемі зокрема, бо насправді важливим є комплексне розв’язання. Комплексного підходу вимагає прибирання території, каналізування, зняття аварійних дерев, допомога учасникам антитерористичної операції, вирішення матеріально-побутових умов, будівництво нових закладів освіти, створення нових ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків), будівництво нових спортивних закладів. Виборці піднімали безліч питань до наших депутатів.

– Чи ставилися виборцями незручні запитання?
– Так. Але на жаль, не всі питання можна вирішити на рівні міста. Багато є таких, що вирішуються на рівні Кабінету міністрів та Верховної Ради. Звичайно, Бучанська рада переймається цими питаннями і звертається з ними до відповідних органів. У цьому процесі допомагає кожен депутат, коли ми на сесіях приймаємо рішення, звертаємося колегіальним органом до тих чи інших владних структур для відповідного вирішення. Якщо ж питання відповідає компетенції міської ради, то ми намагаємося вирішувати його на місці. Звичайно, враховуючи наявність коштів. Проте деякі «незручні» запитання були скоріше емоційними, ніж конструктивними.

– Ми не можемо не загострити увагу на тому, що громадяни потребують інформації. Адже це конституційне право кожного. Як воно задовольняється депутатами?
– Проблеми, які допомагають вирішують депутати, – це їхня повсякденна робота, їхній, так би мовити, святий обов’язок. Десь треба вирішити побутові незручності, десь зняти аварійне дерево і таке інше. Подібні справи робляться в усіх вісімнадцяти округах, у всіх мікрорайонах міста Буча. Інша справа – висвітлення ситуацій в цих мікрорайонах, щоб про це довідалася вся громада міста. Інформування постійно здійснюється радою на шпальтах газети «Бучанські новини», через Бучанський Інтернет портал, офіційний сайт міськради. Також, багато хто є користувачами соціальних мереж. Зокрема, я маю свою сторінку на Facebook, тому намагаюся по можливості інформувати користувачів мережі про здобутки та недоліки. Через Інтернет депутати мають можливість дізнаватися про активну позицію громадськості з тих чи інших питань. Знаєте, час на місці не стоїть, інформація поширюється миттєво, і багато людей мають можливість бути поінформованими. Депутати намагаються не пропускати жодної нагоди інформувати про справи в своїх округах.

– Як бути, коли депутати не з’являються на звіт, як це трапилося цього року?
– На жаль не всі депутати через свою зайнятість змогли прийти і звітуватися перед виборцями. Ця ситуація буде розглянута на сесії міської ради, і один із шляхів вирішення – це проводити звіти в різних округах в різні дні. Таким чином, активні громадяни можуть побувати на кожному звіті депутатів і почути кожного. Ця ідея прийшла від громади, це слушна думка, і ми дуже вдячні громадянам за допомогу. Громада повинна знати, бути більше інформованою про ті справи, які здійснюються в нашому місті. А депутатам, які цього року не звітувалися, буде надана додаткова можливість зробити це і нарешті зустрітися зі своїми виборцями. Про дату буде повідомлено через газету. В усякому випадку всі до одного депутати міської ради повинні будуть звітуватися або на зборах, або на шпальтах «Бучанських новин», або через Інтернет ресурси, або у інший спосіб.

– Один із депутатських запитів стосується зовнішньої соціальної реклами та ширшого інформування про громадські ініціативи в місті.
– На перспективу, зараз триває процес обговорення домовленості з власниками рекламних площ, бігбордів тощо на території міста. Мова йде про безкоштовне розміщення саме соціальної реклами, інформацій, оголошень про місячники благоустрою, різних заходів, закликів про збереження тепла в будинках, про прибирання територій, запобігання вірусних інфекцій, допомогу нашим бійцям, збір коштів та теплих речей, про інші загальноміські ініціативи.

– Які найпоширеніші накази депутатам?
– Про якість надання комунальних послуг. Мається на увазі ефективність роботи комунальних підприємств переважно в багатоквартирних будинках. Також про будівництво дитячих садочків та шкіл, нових автошляхів, добудову спортивних комплексів, покращення матеріально-технічної бази ЗОШ №1 та №2.

– Цього року депутатам додалася нова ланка роботи – проблеми переселенців.
– Депутати зустрічаються з громадянами, які вимушено переїхали до нас з місць постійного свого проживання через події в АР Крим та терористичні дії на сході країни. Депутати в своїй роботі керуються законами України, законом людяності та душевності. Вони складають відповідні акти, намагаються допомогти у вирішенні соціально-побутових проблем людей, які переїхали з тимчасово окупованих територій. Ця допомога стосується знаходження житла, надання матеріальної допомоги.

– Чи вдається депутатам за браком бюджетних коштів все ж покращувати якість життя громади міста?
– Не секрет, що всі депутати працюють на громадських засадах. Багато хто з них займається підприємницькою діяльністю і має певні статки, тому часто вони закривають ті чи інші питання за рахунок власних коштів, вирішуючи соціально-побутові проблеми своїх виборців. Особливо хочу відзначити депутатів Віталія Толочина та Музафара Османова, Віталя Косенка, Анатолія Бєлорукова, Володимира Лук’яненка, Ірину Корольову, Андрія Великоднього та інших.

– Василю Павловичу, ви особисто багато зусиль спрямовуєте на допомогу бійцям та членам їхніх родин, чи не так?
– Так, це мені дуже близька справа. Також такі депутати, як Микола Григорусь та інші, беруть участь у волонтерському русі, самі їздять в зону антитерористичної операції. В зв’язку з цим слід особливо згадати також депутата Олега Паламарчука. Багато ініціативи та зусиль докладає в цьому напрямку особисто міський голова Анатолій Федорук.
Користуючись нагодою, хочу привітати всіх з Днем місцевого самоврядування, який відзначається 7-го грудня.
Микола ДЕМ’ЯНОВ 
газета: “Бучанські новини” №48 від 28 листопада 2014 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.