Депутати звітуються…

В суботу, 15 листопада 2014 року пройшли звіти депутатів Бучанської міської ради 6-го скликання перед своїми виборцями.
УЗАГАЛЬНЮЮЧИЙ МАТЕРІАЛ ПРО ДЕПУТАТСЬКІ ЗВІТИ ЧИТАЙТЕ В НАСТУПНОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ.


Звіти пройшли в приміщеннях, максимально наближених до всіх 18-ти округів – Центр творчості, зал засідань міськради, ЗОШ №4, центральний будинок культури, ЗОШ №1, ЗОШ №2, будинок культури на вулиці Кірова, актова зала фірми «Агробудпостач», ЗОШ №3. Всього мали звітуватися 35 депутатів. Проте, на жаль, не всі вони скористалися можливістю віч-на-віч відверто поспілкуватися зі своїми виборцями. Але ті, що відповідально поставилися до звітування, якісно поспілкувалися з людьми.

До прикладу, зустріч з депутатами міськради відбулася в приміщенні актової зали школи №3. На цій зустрічі звітувалися Віталій Толочин (округ №17) та Володимир Лук’яненко (округ №18). Від виконкому Бучанської міської ради за проведення звіту відповідав Сергій Коваленко, начальник відділу з надзвичайних ситуацій.

Відразу слід зазначити, що зовнішнє оповіщення на території 17-го округу було повністю відсутнє, а на 18-му окрузі оголошення були розвішані лише напередодні. Навіть перед приміщенням самої школи, де проходив звіт, об’яви не було. Нагадаємо, що рішення про звіти депутатів було прийняте 23 жовтня на 60-й сесії міської ради. Воно двічі публікувалося в газеті – 7-го та 14-го листопада.

Ще до прибуття депутатів люди між собою проговорювали запитання до них. Чи відомо їм, скільки в окрузі проживає нужденних людей? Скільки самотніх? Скільки багатодітних? Хто з них отримав допомогу і на яку суму? Як на окрузі пройшло обговорення Генерального плану міста Буча? Які пропозиції висували виборці?

Загалом з-поміж майже тридцяти виборців, присутніх на зустрічі, були представники приватного сектору, багатоквартирних будинків, громадських об’єднань, Комітету виборців України, медпрацівники. Це перший реальний звіт депутатів, тому що в попередні два роки виборці на подібні зустрічі просто не приходили. Насправді, як кажуть присутні, зараз прийшло б більше людей, якби тільки була поширена інформація.
Чоловіки і жінки чекали на змістовну розмову, і вони не помилилися в своїх очікуваннях, тому що обидва депутати ретельно підготувалися до звіту. Більше ніж звіт, це була скоріше довірлива господарська розмова між людьми, які разом йдуть одним шляхом.

Вони разом раділи, згадуючи баталії зі зняттям аварійних дерев (тополя і береза), що звисали на електромережу по вулиці Водопровідній; прибирання засмічених територій в Яблунці; облаштування вулиць; накриття шляпками димоходів. Не забулися бої за облаштування переходу через залізничні колії біля станції, коли активісти, яких надихала Надія Людвігівна Забарило, зібрали майже 100 підписів. Також допомога дітям з обмеженими фізичними можливостями – за це депутата Толочина від імені матерів сердечно дякувала Людмила Григорівна Мацик. А ще дві машини піску – одна на шкільний спортивний майданчик, а друга для посипання доріжок взимку. Перекрили, за допомогою місцевих жителів, засмічений і кримінально небезпечний прохід з Водопровідної на провулок Вокзальний. Надавалася допомога на поховання померлих, а також збирали та відправляли кошти і теплий одяг для 95-ї бригади в зону дії АТО. Були куплені іграшки для нового дитсадочка. Крім того, щорічно оформлюються 250 актів.

Депутат Віталій Толочин особливо зазначив, що за рахунок пайової участі будівельних організацій місто багато що змогло зробити для покращання якості життя бучанців – і не тільки в центрі, але і в мікрорайонах.
Далі, серед актуальних питань обговорювався стан дитячого майданчика по вулиці Водопровідна 62, який власники машин «де факто» перетворюють в стоянку. У Віталія Толочина одразу пропозиція: «Треба поставити парканчик». Наступне пекуче питання – каналізація, що прориває по вулиці Вокзальній і по жолобу стікає в людські городи.

Далі більше запитань: вони звучать і передаються в письмовому вигляді, як накази депутатам:
– треба підтримати молодих спеціалістів;
– немає тротуару від автобусної зупинки на розі Вокзальної та Водопровідної, після переходу; там машини з-за повороту вилітають прямо на пішоходів;
– не горить вуличне освітлення в провулку Перемоги, на вул. Перемоги та Якіра, причому мешканці готові навіть «скинутися» на лампочки, бо не хочуть темряви;
– всі депутати завжди обіцяють свердловину, а вода в мікрорайоні Яблунька й досі залишається неякісною;
– слід більше організовувати мешканців на спільні справи;
– допомогти переглянути тарифи на місцевих автобусних маршрутах в залежності від кілометражу, щоб оплата була справедливою;
– розібратися з неприємним хімічним запахом, який поширюється з території інституту скловолокна на вулиці Тарасівській.
Вулиця Кірова заасфальтована лише наполовину.

Депутат Володимир Лук’яненко розповів про особисті зустрічі з понад 100 виборцями, для яких оформлялися акти стосовно покращення житлових умов або надання матеріальної допомоги. Зазвичай це переселенці. У депутата є помічники і активісти. Він допоміг зробити косметичний ремонт двох під’їздів на Тарасівській, а також поставити металопластикові вікна в спортивному залі дитсадочка. Уважно ставиться до всіх звернень, не обходячи увагою жодного виборця. Разом з комунальними службами допомагає вирішувати проблеми мешканців свого округу.

Присутні виборці прийняли звіти обох депутатів гучними оплесками – значить, є контакт! Після закінчення звіту, який тривав понад годину, спілкування ще продовжилося далі. Йшов жвавий обмін номерами телефонів, висловлення подяки і побажань. Насправді, слід зазначити, що депутати міської ради переважно доступні для виборців.

Радує те, що, незважаючи на фінансову скруту в країні, бюджетні обмеження та затримку коштів з Держказначейства, депутат все ж може – разом з активом свого округу – знаходити час, енергію, підходи, залучати спонсорські кошти, в тому числі власні, і вирішувати проблему за проблемою. Також і мешканці готові по-господарському підтримати своїх депутатів. А коли люди задоволені – місто всміхається!

УЗАГАЛЬНЮЮЧИЙ МАТЕРІАЛ ПРО ДЕПУТАТСЬКІ ЗВІТИ ЧИТАЙТЕ В НАСТУПНОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ.
3 -2

Микола ДЕМ’ЯНОВ 
газета: "Бучанські новини" №47 від 21 листопада 2014 року
Звіт депутатів
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.