» » » А пенсію «в конверті» не отримуватимуть...

А пенсію «в конверті» не отримуватимуть...

Всіх хто звертається до Пенсійного фонду, насамперед, цікавить розмір пенсії. А розмір їхньої пенсії залежить від страхового стажу та розміру заробітної плати, з якої сплачено страхові внески до Пенсійного фонду.

Заробляючи на життя без сплати внесків, люди позбавляють себе не лише пенсійного забезпечення в майбутньому, а й соціальних гарантій сьогодні. Йдеться про оплату лікарняних, включаючи догляд за хворою дитиною і допомогу у зв’язку з вагітністю і пологами; виплату втраченого заробітку у зв’язку із втратою працездатності в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплату допомоги по безробіттю. А головне – громадяни через несплату внесків втрачають страховий стаж і можливість одержання зароблення пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника та в інших випадках, передбачених законодавством.

Якщо працездатна особа офіційно не працює, то в системі персоніфікованого обліку немає даних ані про її страховий стаж, ані про заробіток. Рано чи пізно вона звернеться за призначенням пенсії, то яким буде майбутнє пенсійне забезпечення такої людини?

Однією з можливостей забезпечити непрацюючим громадянам страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, є добровільна участь в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. На сьогоднішній день згідно чинного законодавства для призначення пенсії необхідно не менше 15 років страхового стажу, а розмір пенсії залежить від заробітку, з якого сплачено внески. Тому потрібно замислитись: укласти договір добровільної участі чи залишитися без належного пенсійного і соціального забезпечення.

Ще один фактор, який впливає на розмір пенсії та на стан наповнення бюджету для фінансування пенсій та допомог – низький рівень офіційної заробітної плати в приватному секторі економіки міста - нарахування працівникам заробітної плати, меншої за мінімальний розмір. Буває, що керівники фірм встановлюють і собі меншу або мінімальну заробітну плату. Хто повірить, що вони дійсно живуть на ці кошти?

Певна частина роботодавців видає своїм працівникам заробітну плату готівкою, не роблячи при цьому жодних відрахувань, а це не тільки ухилення від сплати коштів до місцевого і пенсійного бюджетів міста, а, насамперед, позбавлення працівників соціальних гарантій.

А не за горами той час, коли заробітна плата для призначення пенсії буде враховуватися лише за даними персоніфікованого обліку – з 2016 року. І про це варто пам’ятати вже сьогодні. Тому відповідальність за формування майбутньої пенсії лежить не лише на роботодавцях, а й на кожному працівнику особисто.
А ще гідне пенсійне забезпечення залежить від активної громадянської позиції. Потрібно сто разів подумати, перш ніж погодитися отримувати заробітну плату «в конверті». Адже пенсію «в конверті» не отримують...
Управління Пенсійного фонду України у місті Буча Київської області 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.