» » » Вишневе прийняло делегатів Асоціації міст України

Вишневе прийняло делегатів Асоціації міст України

25 вересня у конференц-залі мальовничого Софіївського пасаду відбулася коференція Київського регіонального відділення Асоціації міст України. Представники найбільших населених пунктів Київщини обговрювали нагальні проблеми регіону, зокрема підготовку до опалювального сезону, відключення електроенергії та позачергові вибори до Верховної Ради України.

Для проведення конференції було обране Вишневе. Обговорити ситуацію у Київській області та Україні, прийняти рішення з найважливіших питань сьогодення завітали представники багатьох міст Київщини. Зокрема, на зустрічі були присутні делегати від Вишневого, Боярки, Українки, Обухова, Коцюбинського, Ворзеля, Славутича та інших не менш важливих населених пунктів. Головою загальних зборів був обраний Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Питання, які виносилися на порядок денний, стосувалися ситуації в області, підготовки до опалювального сезону та розвитку регіону. Не обійшлося без згадки про події на сході України. Наразі у всіх населених пунктах Київщини перебувають родини переселенців, які вимушені шукати тимчасовий притулок у співвітчизників.

На зустрічі члени Київського регіонального відділення Асоціації міст України обговорили зміни, на які вони очікують від новообраного уряду. «Я впевнений, що органи місцевого самоврядування чекають на децентралізацію влади. Як показує досвід наших європейських партнерів, країни, які вже пройшли цей шлях, продовжують успішно розвиватися – про це свідчить статистика і рівень економіки цих держав», - сказав Анатолій Федорук.

Ще одне важливе питання, яке обговорювали делегати міст Київщини, стосувалося підготовки до опалювального сезону та проблем, пов’язаних з цим. Міський голова Вишневого Ілля Діков зазначив, що існує проблема з нестабільною подачею електроенергії, що негативно впливає на комунальні мережі. Зокрема, днями Вишневе отримало розпорядження від РЕС, в якому йдеться про відключення електропостачання на деяких вулицях на 8-10 годин. «Вже задекларовано, що буде жорстка економія газу та електроенергії, але шляхи вирішення не вказані. Тому сьогодні ми зібралися для того, аби спільними зусиллями знайти найбільш оптимальний варіант проведення опалювального сезону», - сказав Ілля Діков. Також, днями у деяких населених пунктах відбувалися непередбачувані відключення електроенергії. Радник міського голови Вишневого Василь Ромасєв зазначив, що раптове відключення електропостачання дестабілізує ситуацію у громаді та сіє паніку. «Вже створено соціальну напругу: підвищення цін, тарифів, а тепер ще й відключення», - зауважив Василь Ромасєв.

Делегати зійшлися у думці, що економія електроенергії шляхом її щоденного вимкнення нелогічна, адже бюджет втратить значно більше коштів, якщо вийде з ладу котельня, або траплятимуться пожежі в комунальних установах. Початок опалювального сезону також необхідно коригувати в залежності від соціальних галузей. Як зазначили учасники конференції, якщо через декілька тижнів відправити дітей у холодні приміщення - буде скандал.

Не менше регулярного постачання комунальних послуг, присутніх хвилювали позачергові вибори до Верховної Ради України. Важливо зробити правильний вибір, аби народні обранці відстоювали інтереси України, а не свої власні. Також делегати незадоволені проведенням передвиборчої кампанії у деяких містах.

Робота представників громад-членів Київського регіонального відділення Асоціації міст України в межах проекту «Діалог» видалася плідною. Мер Славутича Володимир Удовиченко зазначив: «Це дуже важлива конференція, адже підіймалися надзвичайно важливі питання громади: проходження опалювального сезону, відключення електроенергії, завершення фінансового року. Поки ще є час до справжніх холодів, необхідно владнати ці проблеми».

Делегати від різних населених пунктів зважають на досвід сусідніх держав. Зокрема, обговорювалося питання щодо продовження співпраці з Союзом гімн і повітів Сілезького воєводства Польщі, який вже неодноразово проводив екскурсії та семінари щодо реформ системи місцевого самоврядування для представників України.


www.vyshneve.org
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.