» » » Управління Пенсійного фонду України у місті Буча консультує про страховий стаж

Управління Пенсійного фонду України у місті Буча консультує про страховий стаж

Іноді виникають питання щодо зарахування в страховий стаж часу навчання у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах.

Згідно з пунктом «д» статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення», у стаж роботи зараховують навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі (на підставі дипломів, атестатів, відповідних довідок тощо).

Стаття 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначає коло осіб, що є застрахованими, а стаття 14 – коло страхувальників (роботодавців та інших осіб, що сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або є платниками згідно із цим законом).

Так от, студентів, слухачів навчальних закладів у цій статті не передбачено. Отже, на період навчання вони не є застрахованими особами, а тому й періоди навчання після 1.01.2004 року не зараховують у страховий стаж.

Хоча варто зазначити, що особи, які навчаються у вказаних закладах, мають право укласти договір добровільного страхування, і періоди, за який буде сплачено внески, буде зараховано в їхній страховий стаж.
О.О. Марченко, заступник начальника управління 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.